הצעירים שפגעו בצלב באומן נעצרו לאחר שני ניסיונות בריחה מגבולות אוקראינה

פוגעי הצלב נעצרו לאחר שני ניסיונות הימלטות: הצעירים שפגעו בצלב באומן נעצרו לאחר שני ניסיונות בריחה מגבולות אוקראינה המשטרה הגישה עירעור לבית המשפט על תנאי מעצרם של הצעירים

הפגיעה בצלב // צילום: מצלמות האבטחה

הצעירים שפגעו בצלב באומן נעצרו לאחר שני ניסיונות בריחה מגבולות אוקראינה, המשטרה הגישה עירעור לבית המשפט על תנאי מעצרם של הצעירים.

משטרת אומן ערערה על תנאי מעצרם של הפוגעים בצלב סמוך לנהר התשליך באומן בעקבות ניסיונם הכושל של החשודים שניסו פעמיים במשך החודש לחצות את שטחה של אוקראינה, המשטרה מתעקשת על שמירת הצעירים במתקן כליאה.

לאחר החלטת בית המשפט בעניינם של החשודים בפגיעה בצלב, נשלחו הצעירים למעצר בית בעיר אומן כאשר פעמיים ביום נשלחים צוותי משטרה לבדוק על הימצאותם של הצעירים במעצר כפי שנקבע על ידי בית המשפט שאף אוסר עליהם לצאת מהעיר אומן עד תום ההליכים נגדם, כאמור, לאחר שני ניסיונות בריחה המשטרה הגישה עירעור לבית המשפט על תנאי מעצרם, החשודים במעשה שנעצרו לאחר ניסיון ההימלטות מאוקראינה שוחררו שוב למעצר בית.

כזכור, לפני כחודש נערים השחיתו בפעם השלישית את הצלב הממוקם בנהר התשליך, הנערים (תיירים יהודים) עברו סמוך לצלב ושברו את הרגל, משטרה ובילוש הסתובבו בשעות צהרי השבת ברחובות אומן וחיפשו את הנערים שהשחיתו את הצלב. כ- 10 בחורים קטינים נעצרו במהלך השבת ושוחררו מיד בצאת השבת לאחר שנעצרו נערים אזרחי ארה"ב החשודים המרכזיים בפגיעה בצלב.

חשוב לציין כי לא מדובר בבחורים המשתייכים לחסידות ברסלב, החשודים במעשה הינם תיירים אמריקאים שהגיעו לאומן במסגרת מסע קברי צדיקים באוקראינה.

על פי פסק הדין של בית המשפט הצעירים שפגעו בצלב צפויים להיכנס למאסר בכלא האוקראיני, 1 ל- 75 יום והשני ל 65 יום, כמו כן נגזר על כל אחד מהם קנס כספי על סך כ-100,000 גריבנה.

חשוב עוד לציין כי הצלב הוקם בניגוד לחוק, על פי החוק האוקראיני בכדי להעמיד צלב במקום כל שהוא, צריך אישור מהכנסייה המקומית השולטת באזור, באזור נהר התשליך והסביבה הנשלטת על ידי הכנסייה הרוסית לא ניתנה שום הוראה להציב את הצלב, ונראה כי גורמים בעלי אינטרסים הצליחו להוביל להתססה שהובילה לפגיעה בצלב בפעם השלישית.

העסקן קותי גאלנץ המטפל במקרה אומר ל'אומן שלום' כי "ברור שמטרת הצבת הצלב במקום רגיש זה נועד במכוון בכדי להתסיס את היהודים, הצבת הצלב נעשה בניגוד לחוק האוקראיני, ומה עוד שבכל אוקראינה לא נמצא מקרה שהוצב צלב וסמוך אליו הותקנו מצלמות שיתעדו מקרה דומה למה שאירע באומן".

עוד אומר קותי: "המצלמות שהותקנו בסמיכות לצלב הנם מצלמות אינטרנט המועברות בשידור חי לגורמים אינטרסנטים שבמשך למעלה מ-3 שנים דואגים לשלם את חשבונות האינטרנט והתחזוקה של המצלמות, למישהוא כאן יש עניין לייצר פרובוקציות נגד היהודים ואותו צריך להעמיד לדין".

תיעוד ממצלמות האבטחה

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י' אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.