הצילו את אוצר הספרים בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן מכליון!

"ואמר מי שיבוא על קברו וילמד שם ויתפלל שם יהיה לו תענוג גדול מזה…": גזילת הספרים מהציון לדירות הפרטיות ולאכסניות השונות מעמידה בסכנה את פרויקט חידוש הספרים

במסגרת פרוייקט חידוש הספרים והספריות בציון הק' הוכנסו בשנתיים וחצי האחרונות מאות ספרים חדשים ונחוצים לציון רבינו הקדוש, כשרק בחצי השנה האחרונה נכנסו מעל ל-400 ספרים חשובים.

דבר אחד מעמיד בסכנה את פרוייקט חידוש הספרים כולו והוא: גזילת הספרים מהציון לדירות הפרטיות ולאכסניות השונות, ולפניכם רשימה חלקית מהספרים שהוכנסו ונלקחו רק בחודשים האחרונים :

מתוך 100 סידורים חדשים מקור הברכה 40 נלקחו, מתוך 20 סיפורי מעשיות חדשים (בהוצאת קרן ר' ישראל) 13 נלקחו, מהסט החדש מדרש רבה המבואר נלקח חלק ו' (דברים), מהסט החדש ש"ס שוטנשטיין נלקח מס' בבא קמא חלק ב', מתוך 80 גמרות שפה ברורה (דף היומי) 23 כרכים נלקחו, ועוד מאות ספרים שאיננו יודעים עליהם ובחודשים הקרובים יורגש חסרונם…

 

 

האם אי פעם עלתה בראשכם המחשבה שישנו מי שטורח במשך כל השנה שיהיו בציון כל הספרים הנצרכים ללומדים והמתפללים?

האם לא כואב לכם שספרים שהושגו במאמצים כ"כ גדולים והושקעה בהם טרחה כל כך מרובה, נעלמים חודש או חודשיים מיום הכנסתם לציון?

האם חשבתם לעצמכם כמה זמן לוקח עד שמשיגים תורם לכל ספר? האם חשבתם כמה טרחה כרוכה בהבאתם מארץ ישראל לאומן?

 

 

בהנהלת "איחוד ברסלב באומן", לא מאשימים אף אחד בגזילה בזדון כי הרי כל הספרים שנלקחו מהציון היו במטרה ללמוד דף או שנים ומיד להחזיר, אבל מה יעשה הלה, כשבבואו לצאת מאומן והמונית מחכה לו למטה, ונזכר שלקח ספר מהציון, האם יפספס אותה בשביל להחזיר את הספר לציון? לא! הרי יתרץ לעצמו בראשו שבוודאי הבא אחריו יחזיר או שיגיד לבעל הדירה שיחזיר, ושאר תירוצים בכדי לנקות את המצפון.

וכך בשיטה זאת, נעלמו אלפי ספרים במשך השנים וציבור האלפים הפוקד את הציון בכל ימות השנה, יוצא נפסד מכך ושעות רבות של ביטול תורה, הנגרמות עקב כך ולעיתים בגלל ספר אחד שחסר מסט כל כך חשוב נגרם להרבה אנשים חוסר חשק ללמוד וכל אחד יודע על עצמו כמה עגמת נפש יש בכך שאדם לא מוצא ספר שרגיל ללמוד בו כל השנה לפי הסדר וכו' ולדוגמא בחודשים האחרונים נוכחנו לראות כי בשני הסטים של הארבעה טורים שיש בציון חסר כרך מאד חשוב ובמדרש רבה החדש שהוכנס לציון רק בחודש וחצי האחרון ובקושי הספיקו ללמוד בו, נעלם אחד הכרכים וכנ"ל בסט שוטנשטיין החדש שנתרם לפני שנתיים ג"כ נעלם אחד הכרכים ומי יודע אם הם יחזרו בכלל אי פעם.

 

 

ולכן נשאלת השאלה, מה יהיה הסוף? מתי תגמר התופעה המבישה הזאת? עלה בראשכם המחשבה כמה זה מייאש לטרוח שוב? שוב ושוב לראות שכל העבודה הקשה יורדת לטמיון…

הרי לא כל יום משיגים תורמים לספרים, כי הרי כולם בטוחים שבוודאי יש תורמים ולא חסר, ושאר תירוצים להשקיט את הנפש, כשבמציאות כל ספר שנתרם הושג בעמל ויזע רב ונכון להיום מי שיושב ולומד, שם לב כמה ספרים חסרים מהבסיסיים ביותר שישנם בכל בית יהודי, ותופעת לקיחת הספרים הזאת ממש מייאשת כשלא רואים את הסוף. כמה ספרים היו בציון ללא התופעה הנ"ל?

 

 

לפניכם חלק מהתכניות הרשומים לפנינו לזמן הקרוב:

בתוכניות הנהלת "איחוד ברסלב באומן" להתרים עוד מאות ספרים חשובים, כגון: סידורים חדשים ספרד וע"מ, חומשים, ספרי הלכה ושסי"ם לסוגיהם השונים, גם ספרי חסידות יסודיים, ספרי הלכה ושו"תים, ספרי מוסר והשקפה, ספרי יסוד בשפות שונות ולהוסיף עוד.

הרבה מספרי ברסלב שחסרים וכמובן גם לא שכחנו את מאות ואלפי הילדים המגיעים בלווית הוריהם במשך כל ימות השנה, כציווי רבינו הק' כשבתכנית להקים ספרייה עם מאות ספרי סיפורי צדיקים לילדי החמד שגם הם יזכו לשהות בציון כמה שיותר כמו שמוהרנ"ת כותב באחד ממכתביו: "כי כל מגמתי ותשוקתי ותקותי להיות על ציון הקדוש הרבה פעמים אולי אזכה לפרש שיחתי לשפוך לבי כמים נכח פני ה'…"

האמנם זה נשמע דמיוני לאור התופעה הנ"ל? אבל אנו לא מאבדים תקוה ועם עוד אחד שיתעורר ועוד אחד שישים אל ליבו, התופעה תגמר. ע"כ אנו פונים אליך ברסלבע'ר חסיד יקר שציון רבינו הקדוש יקר ללבך ומאמר רבינו הק' שרצונו שילמדו על קברו חשוב לך:

בבקשה דחופה!! ובקריאה נרגשת!! אנא!! אם אתה רואה ספרים של הציון הק', באחד המלונות באומן, בדירה, אכסניה, או בכל מקום שהוא, אנא דאג להחזירם לציון בדחיפות. "ויהא חלקך עם מזכי הרבים בזכות מאות שעות הלימוד שיתווספו בהיכל ציון רבינו הקדוש בספרים אלו".

ואנא!! אם ראית יהודי יוצא עם ספר של הציון אנא בקש ממנו בשפה נעימה שלא יעשה זאת ויבין למה יכול לגרום שלא בכוונה או לכה"פ הגש לו את העלון כדי שיבין את חומרת הדבר.

"גילה דעתו כמה פעמים בכמה מיני לשונות  שיבואו על קברו תמיד…" "ואמר מי שיבוא על קברו וילמד שם ויתפלל שם יהיה לו תענוג גדול מזה…"

 

תגובות

העצה היחידה היא להקים עוד ביהמ''ד כמו שבמירון בל''ג בעומר יש היכל התורה והיום יש בכל מרכז חסידי היכל התורה שמי שרוצה באמצע הטיש ללכת ללמוד יוכל המציאות הוא שהרבה פעמים מגיעים לכמה ימים ובפרט בימי ר''ה וברוך ה' ציון רבינו מלא ואחרי ביקור א' בציון רבינו עם אמירת תיקוה''כ הלב מלא וגדוש בתשוקה לרוחניות ולצערנו אפי' בקלויז אין מספיק ספרים והתוצאה בהתאם

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ב אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.