צפת בתנופה: הציבור החרדי בצפת בוחר בהנהגה חדשה ומעדיף ראש עיר חרדי

2,140 מתושבי צפת בעיקר מהציבור החרדי השתתפו השבוע בסקר המועמדים הגדול של 'צפת בתנופה' – הפתעת הסקר: חבר מועצת העיר נחמן גלבך נכד רבינו הק' קיבל את התמיכה הגדולה הגם שלא הצהיר באופן רשמי כי בכוונתו להתמודד

תוצאות סקר 'צפת בתנופה'

הציבור החרדי בצפת בוחר בהנהגה חדשה ומעדיף ראש עיר חרדי

2,140 מתושבי צפת בעיקר מהציבור החרדי השתתפו בסקר המועמדים הגדול של 'צפת בתנופה' האמירה הברורה: לא להמשך ההנהגה הנוכחית 64% רוצים ראש עיר מהמגזר החרדי הפתעת הסקר: חבר מועצת העיר נחמן גלבך קיבל את התמיכה הגדולה הגם שלא הצהיר באופן רשמי כי בכוונתו להתמודד – כל הפרטים:

2,282 מקוראי 'צפת בתנופה' השתתפו השבוע בסקר המועמדים הגדול של 'צפת בתנופה', והשיבו באיזה מועמד היו בוחרים לראשות העיר אילו הבחירות היו מתקיימות היום.
בקו הסקרים הטלפוני שפעל החל מיום שישי בבוקר, ועד יום רביעי בצהרים, התבקש המשיב לבחור באחד מחמשת המועמדים הבאים: 1. שוקי אוחנה, 2. נחמן גלבך, 3. אילן שוחט, 4. ישי מיימון, 5. אליעזר לזר.

 

 

לצורך אמינות הסקר, המערכת הטלפונית אפשרה לכל מספר להשתתף פעם אחת בלבד, וכן למספרים גלויים בלבד ולא לחסויים. כמו כן בתום הסקר נערכה הצלבת נתונים בין המספרים שהשתתפו בסקר, לבין מאגר הטלפונים של מערכת 'דפי צפת' מבית 'צפת בתנופה', המעודכן לחודש ינואר 2018, אשר שם מופיעים כל מספרי הטלפונים של התושבים הרשומים כתושבי העיר, או שכתובתם המעודכנת בחברת הסלולר היא בצפת, והתברר כי מבין כל המשתתפים 2,140 מהמספרים רשומים על שם תושבי צפת, ואלו רק 142 מהמשתתפים אינם מופיעים ברשימה.

מבין תושבי צפת שהשתתפו בסקר, התוצאות הן כדלהלן: שוקי אוחנה: 383, נחמן גלבך: 784, אילן שוחט: 41, ישי מיימון: 336, אליעזר לזר 596.
לפי הנתונים נראה כי רוב משתתפי הסקר משתייכים למגזר החרדי, אם כי לא ניתן לבצע פילוח מדויק.
ניתוח התוצאות מורה על כך שהציבור החרדי ברובו לא מעוניין בהמשך כהונתו של שוחט לקדנציה נוספת, אלא בראש עיר חרדי, כזה, שצביונה של העיר חשוב לו לא פחות מפיתוח התרבות.
בערב הבחירות הקודמות בזמן כזה, נתחים כבדים מהציבור הצהירו כי הם תומכים בשוחט לקדנציה נוספת, אך כיום לא זו בלבד שאין קהילה או גוש אחד בכל העיר שהצהיר כך, אלא שהרחוב החרדי משדר אחרת לגמרי.

מי שהפתיע, הוא דווקא חבר מועצת העיר הרב נחמן גלבך שזכה בתמיכה הגדולה מבין כל המועמדים, וזאת למרות שכלל לא הצהיר באופן רשמי על כוונתו להתמודד בבחירות.
גם אחוזי התמיכה באליעזר לזר עשויים לעלות, במידה ויסגור עם גושים על תמיכה בו, כפי שאומרים מקורביו.

עוד יש לציין, כי הגם שלפי ממצאי הסקר שוקי אוחנה מקבל רק 18% מהתמיכה החרדית, עם זאת התמיכה בו במגזר הכללי היא גדולה, ובצירוף עם החרדים הוא עשוי להכריע את הבחירות, או לפחות לעלות לסיבוב שני.

האבסורד של הציבור החרדי, הוא ש-64% ממנו מעוניין בראש עיר חרדי, אולם במצב שיתמודדו שני מועמדים חרדיים, הסיכויים רחוקים שאחד מהם יזכה.

תגובות

חשוב ביותר שיהיה חרדי ראש העיר כי רק חרדי ידאג לצובור החרדי שבד"כ מופלה לרעה בכל מקום. רק צריך שיהיה אחד שחזק בניהול באופן מוכח ולא אחד שיודע רק להכין צ'ולנט. בהצלחה

2

חשוב ביותר שיהיה חרדי ראש העיר כי רק חרדי יתאג לצובור החרדי שבד"כ מופלה לרעה בכל מקום. רק צריך שיהיה אחד שחזק בניהול באופן מוכח ולא אחד שיודע רק להכין צ'ולנט. בהצלחה

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.