'מס יהודים' בקייב

הנהלת רשות שדות התעופה בקייב מבקשת לכפות מס מיוחד על הסעת החסידים לאומן

רשות שדות התעופה בקייב מבקשת לכפות 'מס יהודים' מיוחד על הסעת החסידים בתקופת אומן ראש השנה הקרב ובא, חברות ההסעות לאומן טוענות שלא יצליחו לעמוד בעלויות הכבדות

מס יהודים בקייב // צילום אילוסטרציה: באדיבות המצלם

חוצפה אוקראינית – הנהלת רשות שדות התעופה בבוריספול בקייב מבקשת לכפות מס מיוחד על הסעת החסידים בתקופת אומן ראש השנה הקרב ובא, בפגישה שהתקיימה מול מנהלי רשות שדות התעופה ועסקני אומן קראו המנהלים לילד בשמו – 'מס יהודים' – זהו המס אותו דורשת הרשות מהיהודים המציפים בימים אלו את אוקראינה בדרכם לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן.

במשך השנים שילמו מנהלי חברת ההסעות המבצעים את ההסעות מקייב לאומן סכום של 60 גריבנה עבור כל אוטובוס או מיניבוס שמבצע את איסוף הנוסעים מנמל בוריספול, השנה, הגדילה לעשות הנהלת נמל התעופה "בוריספול" בדרישתה לשלם סכום מופרז של 1200 גריבנה עבור רישום של כלי רכב שקיימת הסתברות בהפעלתם בימי הגעת החסידים (מחיר כניסה חד פעמי הוא 60 גריבנה), הגם שהאוטובוסים והטנדרים אינם חונים במתחמי החנייה של נמל התעופה אלא רק אוספים את החסידים הממתינים במדרכה הסמוכה לטרמינל.

דרישה זו הועלתה על רקע החלטת הרשויות הממונות על שדה התעופה בקייב להגביר את ביטחונם של הנוסעים לאומן ולמנוע מכלי תחבורה שאינם רשומים במאגרי שדה תעופה להסיע חסידים. כמובן שבין כוונת משרד התחבורה האוקראיני להגביר ביטחון לבין סחיטת כספים על ידי הנהלת נמל התעופה אין כל קשר, מאחר שכל מסמכי כלי התחבורה המופעלים על ידי חברות התיירות בישראל נמסרים בצורה מסודרת לידי המשטרה, שירותי הביטחון ונמל התעופה.

לאומן שלום' הגיע שיחה על ידי אחד ממנהלי החברות שהשתתף בפגישה מול הגורמים בקייב, בפגישה שהתקיימה במשך 3 שעות טענו הגורמים מטעם רשות שדות התעופה והעלו טענות שאינן מצדיקות את הגזירה החדשה.

מנהלי חברות ההסעות פנו ליו"ר מזכירות הארצית דחסידי ברסלב העסקן ר' נחמן בנשעייה בבקשה לטפל בנושא בהקדם, בנשעייה שנכנס לעובי הקורה, שלח מצדו מכתב לשר אריה דרעי. במכתב שנשלח לדרעי נכתב בשמם של מנהלי החברות:

"השירות הזה, הגם שהוא כלול במחיר הנסיעה לאומן, אינו מהווה מקור הכנסה ונעשה רובו ככולו מתוך תחושה של שליחות למען העולים לציונו של מוהר"ן זצוק"ל. אך דא עקא שהרשויות באוקראינה אינן רואות בתנועת החסידים שמגיעים לאומן הזדמנות להראות את הצד היפה של אוקראינה, אלא רק כמקור לסחיטת כספים מהאנשים שישלמו כל הנדרש מהם כדי לבקר במקום קבורת רבם"

"כדי לקיים את אשר התחייבנו ולא לפשוט את הרגל לא נותר לנו אלא להתחנן להתערבותו הישירה של כבוד השר, הידוע בהגנתו על ערכי הצדק וההגינות, מול גורמים הרלוונטיים בצד האוקראיני. ויהי רצון מלפני ה' שכבוד השר יהיה לפה לאלפי החסידים בתקופת ימי הדין הבעל"ט".

 

תגובות

זה פשוט מאוד! נוסעים עם האוטובוס המקומי עד למרכז קייב, ומשם לוקחים מונית לאומן. וחוץ מה מה פתאום לנחות בקייב, הטיסות ללבוב הרבה יותר זול.

4

מצביעים ברגליים שהציבור ילך כמה דקות משדה התעופה ושם יעלה על האוטובוסים

3

מה זה הגזרות האלה? קודם 1500 איש שיחסרו מהקיבוץ הקדוש ועכשיו זה??

2

לא מבינים רמזים של בוקר עולם? עד מתי תהיו סתומים בוקר עולם לא שמח בנסיעת יהודים לאדמה טמאה אומן כמה רמזים אתם רוצים?

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.