אומן: ההכנות לקראת ראש השנה בעיצומן

הנגידים עושים היסטוריה באומן ובונים מקווה כלים לטובת רבבות הבאים לאומן

בימים אלה הולכות ונשלמות בניית מקווה כלים באומן שנבנה על ידי הנגידים ר' אליעזר שיינר ור' צבי ליכטשיין לטובת רבבות הבאים להסתופף בקיבוץ הק' באומן ראש השנה סמוך לציון רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן • צפו

מקווה כלים לטובת רבבות הבאים לאומן

מקווה כלים באומן • הנגיד ר' אליעזר שיינר הי"ו והנגיד ר' צבי ליכטשיין הי"ו עושים היסטוריה באומן, ובונים מקווה כלים לטובת רבבות הבאים לאומן לימי ראש השנה הבעל"ט, בניית מקווה הכלים באומן נמצא עדיין בשלבי בנייה מתקדמים, המקווה נבנה סמוך לקריית ברסלב באומן, ישרת את רבבות המבקרים באומן בתקופת ראש השנה, ויחסוך לרבים את ההליכה לטבול את הכלים בנהר.

פרוייקט בניית מקווה הכלים באומן הוא חלק קטן מהשתדלותם של הנגידים ר' אליעזר שיינר ור' צבי ליכטשיין למען רבבות העולים לאומן, הנגידים לקחו על עצמם את היוזמה לספק את צרכי הציבור האדיר, והקימו מפעל ענק של “הכנסת אורחים אומן”, הנגידים השקיעו הון רב מכיסם בכדי שהצלחת המיזם העולמי יפעל בהצלחה רבה לטובת האלפים באי הקיבוץ הקדוש באומן שיוכלו לסעוד את סעודות חג ראש השנה בשפע רב ובכשרות המהודרת ביותר.

כל מי שמגיע לראש השנה לקברו של רבי נחמן מברסלב בעיירת אומן, אינו מפספס את העוצמה האדירה של המפעל הענק במתחם הכנסת אורחים במעלה רחוב פושקינה, שם זוכים המתקבצים לארוחות חמות טעימות ומזינות, בימי ראש השנה ובימים שלפני החג, תוך הקפדה על סדר ניקיון ואסתטיקה.

בראש השנה עצמו הארוחות בהכנסת אורחים הוא בתשלום סמלי לכיסוי ההוצאות, בימות החול, כשבוע לפני ראש השנה עד ערב החג, ובמוצאי החג וצום גדליה הארוחות מחולקות חינם לכלל הציבור הקדוש, פשוט נכנסים לאוהלי ההכנסת אורחים באומן, ונהנים מהארוחות המוגשת בנדיבות ובשפע כמיטב המסורת של הכנסת אורחים המרכזית אומן.

חלק מפעילות המפעל האדיר למען הציבור באומן, הוא חלוקת ענק של מיני מאפה פריכים וטריים, שתיה חמה וקרה 24 שעות ביממה, מתחם זה מיועד לכלל הציבור, הקיוסק מתחיל את פעילותו שבוע לפני ראש השנה עת בואם של האלפים לאומן, ומסתיים יומיים לאחר ראש השנה.

"בית משולם פייש" באומן הוא עוד חלק גדול במפעל האדיר של ההכנסת אורחים למען הציבור באומן, הוקמו בתי כנסיות באומן עם מקומות ישיבה מרווחים לטובת לומדי התורה והמתפללים, במתחם בתי הכנסת הצמוד להכנסת אורחים, מתקיימים תפילות ראש השנה עם מיטב בעלי המנגנים המקיימים את התפילה בליווי שירה וריקודים סוחפים בסגנון ר' שלמה קרליבך ז"ל, הציבור הקדוש מוזמן!

כאמור, בימים אלו הולכת ונשלמת בניית מקווה הכלים באומן לטובת הציבור, ל'אומן שלום' נודע כי ככל הנראה בעת השלמת בניית המקווה יגיע הנגיד שיינר לטקס חנוכת המקווה שיתקיים באומן.

 

תגובות

כל הכבוד לשיינר, אוהבים אותו מאוד

2

כל הכבוד אשריך

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.