המיליארדר היהודי מארק גינזבורג מארה"ב ביקר בציון רבינו הק' באומן

המיליארדר היהודי מארק גינזבורג מארה"ב הגיע לשאת תפילה בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן והשתתף בטקס חניכת ‘גשר הכהנים’ שנערך סמוך לציון הק'

מארק גינזבורג בציון הק' באומן // צילום: אומן שלום

היום (שלישי) בצהריים התקיים באומן טקס חניכת 'גשר הכהנים' בהשתתפותו של המיליארדר היהודי מארק גינזבורג מהעיר ניו יורק שבארה"ב. מארק גינזבורג מבקר בימים אלו באוקראינה במסגרת סבב הרצאות שמקיים בנושא השחיתות השלטונית ומיגורה. את הרצאותיו הוא מעביר באוניברסיטאות ברחבי אוקראינה, בין השאר הוא הוזמן להרצאה באוניברסיטה באומן, מארק שהגיע היום לאומן, ניצל את ההזדמנות המיוחדת והגיע לשאת תפילה בקברו של רבי נחמן מברסלב זיע"א.

גינזבורג שהגיע לאומן, הוזמן לחנוך את 'גשר הכהנים' המיתולוגי שעבר כברת דרך ארוכה עד לאישורו הסופי על ידי הממשל, הטקס התקיים סמוך לציון הק' בהשתתפותם של חברי פרלמנט מקייב, נציגי הגבנרטור של מחוז צ'רקס, אישי ציבור, וסוללת תקשורת שתיעדה את האירוע שישודר בערוצי החדשות ברחבי אוקראינה.

בטקס, ראש העיר אומן העניק תעודה למנהלי הציון "איחוד ברסלב באומן" מטעם ראשות העיר המאשרת כי גשר הכהנים והשביל למעבר הכהנים באומן נבנה בצורה פורמלית וכי לעירייה לא תהיה בעתיד כל טענה על אי חוקיותו של הגשר.

בסיום הטקס, גינזבורג נכנס בהתרגשות ובכובד ראש לציון רבי נחמן מברסלב כשהוא מלווה בחברי פרלמנט ועסקני ברסלב, בציון הק' הוא אמר את 'התיקון הכללי' מילה במילה, והתפלל תפילה חרישית ונרגשת, בעוד המשלחת וחברי הפרלמנט ממתינים עד שיסיים את התפילה.

לאחר התפילה בציון הק', מארק גינזבורג ביקש לסייר בקלויז המפורסם של אומן, והגיע בליווי פמלייתו לסיור בקלויז המרכזי של חסידי ברסלב באומן, יו"ר 'איחוד ברסלב באומן' הרב נתן בן נון שליט"א ערך לו סיור מיוחד במבנה הקלויז שבו מתפללים אלפי חסידי ברסלב בראש השנה, גינזבורג הראה התעניינות גדולה, ושאל על מיקומו של הבעל תפילה והבעל תוקע בראש השנה. במפגש שהתקיים במשרדי 'איחוד ברסלב באומן' במתחם הקלויז הוצגו בפניו תוכניות ביצוע הפרויקט השלב הבא באומן, והוא, שיפוץ והרחבת הקלויז המרכזי של חסידי ברסלב באומן.

 

תגובות

כבוד לחסידות ברסלב

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ו אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.