התגייסות שיא להצלת מפעל חייו של הגה"צ רבי אלעזר מרדכי קעניג זצ"ל • הצטרפו

36 שעות גורליות: התגייסות שיא בכל ריכוזי חסידות ברסלב להצלת המוסדות המפארים את שם רבינו הק' בעולם כול והכנות חסידי ברסלב בעיה״ק צפת מפעל חייו של הגה"צ רבי אלעזר מרדכי קעניג זצוק"ל

36 שעות גורליות

התגייסות שיא בכל ריכוזי חסידות ברסלב להצלת המוסדות המפארים את שם רבינו הק' בעולם כול והכנות חסידי ברסלב בעיה״ק צפת בהכנות קדחתניות אחרונות, לקראת קמפיין ההתרמה האדיר "שלא יכבה נרו", להצלת מוסדות ברסלב-צפת, מפעל חייו של הגה"צ רבי אלעזר מרדכי קעניג זצוק"ל שהסתלק בחודש האחרון.

בעקבות אביו הגה"צ רבי גדליהו אהרן קעניג זצוק"ל, נכנס הגה"צ רבי אלעזר מרדכי זצוק"ל לפני 40 שנה אל תוך מדבר שממה רוחנית שהייתה בעיר הק' צפת, ועשה את הבלתי ייאמן, כשתוך עשורים ספורים, הקים אימפריה ענקית של תורה ותפילה וצדקה ע"ש רבינו הק' מברסלב, החל ממוסדות חינוך לגיל הרך – מעונות יום, גני ילדים, בית ספר, גנים ובית ספר לחינוך מיוחד, תלמוד תורה, ישיבה קטנה, בית כנסת ענק ומפואר, מקווה טהרה הגדול והמפואר בצפון, כולל אברכים להוראה, ועוד ועוד.

מאז מפארים המוסדות של ברסלב – צפת את שם רבינו הק' מברסלב זיע"א בכל העולם כולו, בצורה מעוררת השתאות. רבים מכל קצוות הקשת שהשתתפו בקבלת-שבת המיתולוגית שמתקיימת בבית הכנסת הגדול של ברסלב בעיה"ק צפת – מעידים כי מאז השתנתה ההסתכלות שלהם על חסידות ברסלב מן הקצה אל הקצה ממש, ורבים רבים אשר משם נתקרבו לאורו הגדול של רבינו הק' זיע"א, כאשר מאות ואלפים נשאבו למאור פניו של הגה"צ הרב קעניג זצוק"ל ונשארו דבוקים בתורת רבינו הק'.

השבר הגדול התחיל לאחר פטירתו של האיש אשר על העדה, אשר הקים והחזיק בעשר אצבעותיו את המוסדות המפוארים, הותירה חלל עצום בהמשך קיום המוסדות. כאשר יחד עם מצבו של מנכ"ל המוסדות, הרב חיים שלום בן חיה לרפו"ש, שכזכור התמודד עם הסתבכות קשה של מחלת החצבת, כאשר כל אנ"ש מתפללים ומצפים שישוב במהרה לאיתנו, נוצר מצב קשה מכל הבחינות, עד שהמוסדות המפוארים עומדים בפני סכנה קיומית של ממש היל"ת.

בימים האחרונים ניצתה תקווה בלב, כאשר אנשי מעשה מתוך הקהילה נטלו על עצמם עול כבד של המוסדות, לרתום את בית ישראל בכל מקומות מושבותיהם לטובת עיר הקודש צפת, ובפרט את אלפי ורבבות חסידי ברסלב בארץ ובחוץ-לארץ, אשר מעריצים ואוהדים את מפעל חייו של הגה"צ הרב קעניג זצוק"ל המפארים את שם רבינו הק', ורבים אשר ניאותו לאורו, מי במאור פניו ומי בעצה ותושיה ומי בתפילותיו, שיקחו כולם חלק במפעל חייו הק', שלא יכבה נרו לעולם ועד. מכל מושבות חסידי ברסלב בארץ ובחו"ל, נשמעת התלהבות עצומה ועשיית קודש.

 

הצטרפו גם אתם והיו שותפים בהצלת המוסדות https://www.charidy.com/nachal

 

 

תגובות

כל העניין זה כתב ישראל הסמיכה כראוי רבי משה פיינשטיין זצ"קל כבר הסמיך האש שלי תוקד עד ביאת המשיח נ נח נחמ נחמן מאומן

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.