הילולת "בעל הידית" מוולעדניק זיע"א

הילולת בעל הידית • המונים החלו לעלות מאמש לעיירה וולעדניק שבצפון אוקראינה לרגל יום ההילולא של הרה"ק רבי ישראל דוב מוולעדניק זיע"א אשר ידוע כמקום מסוגל לישועת הכלל והפרט

צילום: אגודת אהלי צדיקים

המונים החלו לעלות מאמש לעיירה וולעדניק שבצפון אוקראינה לרגל יום ההילולא של הרה"ק רבי ישראל דוב מוולעדניק זיע"א אשר ידוע כמקום מסוגל לישועת הכלל והפרט. הבטחתו הפלאית והמפורסמת של הצדיק הקדוש מוולעדניק זי"ע, לישועה מובטחת לכל העולים על הציון הקדוש ואף מי "שרק יגע בידית הדלת", גורמת לעליה המונית ביום ההילולא הקדוש החל הערב כ"א בטבת. עיירת וולעדניק באוקראינה רוחשת בימים האחרונים פעילות רבה והיערכות מתוגברת לקראת ההילולא. רבים מהעולים לציונו ממשיכים לציון רבינו הק' באומן

על ההכנות מנצחים פעילי האגודה הוותיקה 'אהלי צדיקים' בראשות הרב ישראל מאיר גבאי שליט"א, שגם מקים במקום בניין ענק להכנסת אורחים ולהנצחת שמו של הצדיק.​

זהו כבר עניין של שנים, מאז התחדש מסע הישועות לציון הצדיק מוולעדניק, ובפרט ביום ההילולא אז נוהרים לעיירה אלפים רבים מכל ריכוזי הציבור החרדי בעולם אשר פועלים ישועות מופלגות, עלייה שרק הולכת ומתגברת משנה לשנה.

אגודת 'אהלי צדיקים' המטפלת, מאתרת ומשמרת אלפי קברי צדיקים ויהודים בכל העולם, הקימה גם כאן את האוהל החדש על ציונו של הצדיק ומעמידה לרשות המתפללים את מיטב שירותי הנוחות לכל אורך השנה. האגודה הכינה את השטח לקראת יום ההילולא ומקדמת את פני אלפי העולים בכיבוד ובכל הנוחיות על הצד הטוב ביותר.

בשנים האחרונות פתחו ב'אהלי צדיקים' את מרכז וולעדניק, ששוקד בעז"ה על הקמת בנין ענק עם עשרות חדרי הכנסת אורחים ובית כנסת ומקוה מפוארים ושאר שירותים יהודיים לאלפי העולים לציון הקדוש במהלך כל השנה ובפרט ביום ההילולא.

בתוך כך, נמשכים ההכנות בציון והעיירה לקליטת אלפי העולים, כאשר צוות העובדים יצא בימים האחרונים לוולעדניק להכשיר את השטח, שזה כלל בין השאר את המובן הפשוט – יישור השטח ושיפוץ דרכי ההגעה לציון הקדוש.

כך גם הוקם השנה אהל ענק שיחומם בימי ההילולא בחום אופטימלי, כדי להקל את התפילה והשהות בקור העז והמקפיא. כמו כן הובאו ביתני שירותים מחוממים לשירות הציבור, והוקמה סמוך לציון פינת כיבוד קל ושתיה חמה לרווחת המתפללים, וכן הסתיים מערך הבישולים בבית התבשיל הענק לקראת הסעודות הגדולות שהוכנו לאלפי העולים, בבשר ודגים וכל מטעמים.

המקום סודר כראוי לכבוד הצדיק ולרווחת העולים, ותוגברו שירותי שמירה, נתלו שלטי הכוונה. כמו כן הותקנה תאורה בכל האזור, כאשר במרכז וולעדניק התגברו על העובדה שאין חשמל במקום וייבאו גנרטור חדיש שישמש את תאורת המקום ומערכות החימום וכל השאר לרווחת אלפי המתפללים.

כמו כן, לאחרונה מקיים אהלי צדיקים שת"פ מלא עם ארגון "איחוד הצלה", אשר אף ערך במקום טקס חנוכת ציוד חירום רפואי וכן התקין במקום ארון מיוחד עם כל הציוד המתקדם באופן קבע לטובת הבאים לציון הק'. יצויין כי משלחת רפואית של הארגון אף יצאה במיוחד מישראל כדי לאבטח רפואית את אלפי המתפללים ותפקד על כל מערך האבטחה הרפואית סביב השעון בכל יום ההילולא.

צילום תמונות: אגודת אהלי צדיקים, אומן אקספרס

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.