חדשות אומן

החלו ביום שישי בשלב א’ של עבודות הקמת גשר ושביל לכהנים

בעקבות סערת מציאת בית קברות ישן באומן ‘איחוד ברסלב אומן’ החלו ביום שישי בשלב א’ של עבודות הקמת גשר ושביל לכהנים שיהווה פיתרון מעבר לכהנים הבאים לאומן – המעבר החדש יתן גישה לציון הק’ עם הפסק של כיפין על גבי כיפין וילווה בפיקוח מלא של נציג מטעם ‘אתרא קדישא’ • כל הפרטים בכתבה שלפניכם

מניחים ביטונדות לסגירת רחוב פושקינה | צילום: ישראל חזין

בעקבות מציאת עצמות בני אדם באומן ‘איחוד ברסלב אומן’ החלו ביום שישי בשלב א’ של עבודות הקמת גשר ושביל לכהנים המוביל עד לגשר הקיים סמוך להכנסת אורחים של הרב ישראל מאיר גבאי.

הקמת דרך המעבר החדש לכהנים תוקם על ידי חברה מקצועית מקייב שפועליה יעבדו ב-3 משמרות לאורך כל שעות היממה בכדי שעבודות ההקמה יסתיימו עד ראש השנה הבעל”ט.

נציג ‘אתרא קדישא’ ומוצי”ם חברי הבד”ץ העדה החרדית ילוו את תהליך הבנייה לאורך כל שלבי הקמת הגשר ובנייתו אשר יתחיל בין הרחובות רבי נחמן מברסלב (בלינסקי לשעבר) ורחוב פושקינה ויתחבר לשביל הקיים הממוקם סמוך ל’הכנסת אורחים’ ממול לציון הק’.

לאחר ראש השנה תעבור התכנית לשלב ב’ ותימשך בניית הגשר עד לסוף רבי נחמן מברסלב (בלינסקי לשעבר) בירידה לרחבת חניית האוטובוסים, המעבר החדש יתן גישה לציון הק’ עם הפסק של כיפין על גבי כיפין.

מציאת הפתרון עבור הכהנים החל לפני כ-4 חודשים בעקבות חשיפת עצמות בני אדם במהלך חפירות במתחם בנייה הממוקם ממול לקלויז דחסידי ברסלב באומן, שם נמצאו עצמות בני אדם.

כזכור, על פי הממצאים שנמצאו ועל פי עדותם של חסידי ברסלב באומן, נמצאו במתחם החפירה עצמות שלמות של בני אדם הקבורים מטרים ספורים מתחת לפני האדמה. את אתר הבנייה רכשו כמה מחסידי ברסלב מתושבים גויים שהתגוררו עד לפני תקופה קצרה בבתים פרטיים שהיו בנויים בשטח, הממצאים החדשים שנתגלו עוררו השתהות ותמיהה בקרב חסידי ברסלב משום שעד כה לא היה ידוע על הימצאות קברים במקום ונוצר בלבול גדול בקרב אנ”ש.

אחד מתושבי אומן טוען כי מיד לאחר מציאת הקברים הוצגו בפני רבנים מפות ישנות המעידות כי מדובר בבית קברות יהודי נוסף שהוקם לפני כ-300 שנה, וככל הנראה בברסלב הסתמכו על מפות מאוחרות יותר ועל סמך אותם מפות סומן מקום ‘בית החיים’ המוכר לנו עד כה.

כאמור, לאור הממצאים שנמצאו במתחם החפירות באומן, הוחלט כי יוקם גשר לכהנים שתהליך עבודתו מתבצע כבר בימים אלו, בכדי להסיר חשש ומכשול בעת מעבר הכהנים בדרכם לציונו של רבי נחמן מברסלב זיע”א.

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ח' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.