חדשות אומן

החזן ‘בעל מנגן’ באומן נתקל בהתנגדות על ששינה בנוסח המקובל בברסלב

החזן ר׳ משה ביננשטוק ניגש לעמוד בתפילת מוסף, ונהג על פי הנוסח המקובל ללא הניגון ‘מכניסי רחמים’, התומכים הנלהבים החלו לשיר במקום החזן את הניגון ‘מכניסי רחמים’

הרב משה ביננשטוק | צילום: לוי גודלבסקי

בעקבות הכתבה שפרסמנו על כך, כי החזן המיתולוגי של הקלויז באומן הרב ר׳ משה ביננשטוק פורש ואינו ישמש כחזן במנין המרכזי בראש השנה, וכל זאת מפני שבשנה שעברה הוא החל לשיר בתפילת מוסף ב’כתר’ את הניגון ‘מכניסי רחמים’, דבר שהיה בניגוד לרצונם של גבאי הקלויז.

הציבור לא השלים עם פרישתו. התומכים הרבים פנו לאחראים שהשתכנעו מכך שהציבור לא יעבור לסדר היום, והדבר יגרום להתנגדות נרחבת יותר. ואכן לשמחת הציבור החזן ר׳ משה ביננשטוק ניגש לעמוד בתפילת מוסף, ונהג על פי הנוסח המקובל ללא הניגון ‘מכניסי רחמים’.

למרות התנגדותם של האחראים, התומכים הנלהבים החלו לשיר במקום החזן את הניגון ‘מכניסי רחמים’, למורת רוחם של המתנגדים וסחפו את כל הציבור בשירה מרגשת וסוחפת כאות הזדהות עם ר’ משה.

ר’ משה הבטיח לאחראים כי לא ישיר בתפילת ‘כתר’ את הניגון ‘מכניסי רחמים’, אך הוא לא נשאר חייב והחל לשיר את הניגון ‘קה אכסוף נועם שבת’ לקראת ‘מודים’. הציבור הצטרף ושר איתו בהתרגשות נפלאה.

בתפילת מעריב ניגש ר’ משה שוב לעמוד וריגש את הציבור בשירות וריקודים עם קהל של 8000 איש: “מי שלא ראה שמחה זאת לא ראה שמחה מימיו”.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.