חדשות אומן

הזמר המפורסם אביתר בנאי עשה את השבת אצל רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן

“לעתיד יהיו כל העולם אנשי ברסלב”(חיי מוהר”ן של”ט) • הזמר המפורסם אביתר בנאי עשה את השבת אצל רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן • תיעוד מההופעה במוצאי שבת של אביתר בנאי עם ר’ אליהו חשין

אביתר לומד ליקוטי מוהר"ן בציון רבינו | צילום: יוסף אורדנטליך

אביתר בנאי הוא זמר-יוצר ישראלי, הוא בנם של השופט יצחק בנאי ושל שמחה בנאי, ואחיהם של אורנה בנאי, מאיר בנאי ואפרת בנאי.  האלבום “אביתר בנאי” יצא בשנת 1997, והפתיע רבים כשהפך להצלחה מסחרית ומכר כ-50,000 עותקים.

בתחילת שת 2000 החל אביתר להתקרב אל המסורת, שינוי רוחני שהתבטא בתמונה על האלבום השלישי, בה הוא מצולם חבוש כיפה גדולה. בפורים 2005, יצא האלבום כולו, עליו כתב בנאי באתרו הרשמי: “”עומד על נייר” הוא מעין סגירת מעגל, ופתיחת מעגל חדש. הוא מסכם עשר שנות עצמאות עבורי ופותח דרך חדשה, של אמונה בחיים, אמונה בעצמי, ויצירה ממקום שלם יותר”.

אביתר בנאי מתוך האלבום האחרון ‘יפה כלבנה’ 2013

האלבום זכה לביקורות נלהבות ונכנס למקום הראשון במצעדי המכירות מיד עם צאתו. מספר חודשים לאחר מכן, בנובמבר 2005, הגיע האלבום למעמד אלבום זהב, בשנת 2007 הפיק בנאי את אלבומו של יונתן רזאל “סך הכל”, ואף שר איתו את השיר “ציון”.

ב-22 ביוני 2009 יצא לחנויות האלבום המלא, “לילה כיום יאיר”, באלבום ניתן לראות את תהליך התקרבותו של בנאי לדת, בשירים כמו “אורייתא” שמספר על ההתחברות שלו עם התורה, בשיר “אבא” שיש שיפרשו אותו כמכוון אל הקב”ה, בשיר הנושא, “לילה כיום יאיר”, שמדבר על התמודדות בקיום מצוות, ובשאר שיריו שקטעים רבים מהם לקוחים מספר תהילים או ממגילת שיר השירים.

לאחר פרסום האלבום נבחר אביתר בנאי ל”זמר השנה” במצעד הפזמונים העברי השנתי בתקשורת החילונית. בשנת 2010 הגיע האלבום למעמד אלבום פלטינה.

בנאי נשוי, אב לחמישה, ומתגורר בשכונת רמות בירושלים.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ב סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.