חדשות אומן

ההפקה המשובחת של ר’ יוסף משה כהנא ו”לחיים טיש” על לחנו הכ”כ מיוחד “לשפוך ליבי כמים”

אחרי ההפתעה בא ההלם: צפו עכשיו בקליפ המרטיט על השיר שילווה את מעמד ‘התיקון הכללי’ • ההפקה המשובחת של ר’ יוסף משה כהנא ו”לחיים טיש” על לחנו הכ”כ מיוחד “לשפוך ליבי כמים” של הרב יוסף הכט – מכה גלים, התגובות החיוביות שלא מפסיקות לזרום מכל כיוון, גרמו לצוות ההפקה להקדים את השקת הקליפ ולא לחכות עם זה אפילו לא לרגע אחד. בקליפ שצולם באומן, בציונו של רבי נחמן מברסלב, צילומים מרהיבי עין ומשובבי לב, שרק יגבירו לכל אדם באשר הוא לרצות לקיים את מילות השיר “לשפוך לבו כמים” • צפו ואל תפספסו

עטיפת הסינגל | צילום: יח"צ

ר’ יוסף משה כהנא לא מתייאש ולאחר שנגע כמעט בכל שיר יהודי כזה או אחר וסדרותיו “לחיים טיש” ו”לחיים זיץ” מככבות בכל בית יהודי, הוא ממשיך לחפש את הדברים המיוחדים במוסיקה היהודית והנה הוא מצא.

כהנא מצא יהודי מיוחד בן תורה אמיתי שבשעות הפנאי עוסק בתחומים נוספים כמו כתיבה וייעוץ ובנוסף לכל גם מוסיקאי ומלחין, הכירו את הרב הרב יוסף הכט, לפני כעשרים שנה, ניצב הרב הכט בביתו של הרה”צ ר’ יעקב מאיר שכטר שליט”א, הרב שכטר שמבין בחכמת היד על פי הסוד, אמר לו כי עליו להקליט כל לחן ולחן שילחין ולא לאבד אף אחד מהם בשום אופן, וכך במשך השנים הצטברו אצל הרב הכט המוני לחנים ששכבו כאבן שאין לה הופכין.

בימים אלו לקראת הנסיעה הגדולה לאומן ומעמד ‘התיקון הכללי’ המתקיים בחצות היום בערב ראש השנה בהשתתפות אלפי איש, החליט הרב הכט כי הגיע הזמן לפרוץ ומשחרר סנונית ראשונה, לחן מדהים ומיוחד “לשפוך ליבי כמים”, מילות השיר לקוחות מתוך הספר ‘עלים לתרופה’, ספר אותו כתב רבי נתן תלמידו הגדול של רבי נחמן מברסלב שם הוא כותב ומתאר בכמה מילים קצרות את גודל השתוקקותו להיות בציון הקדוש באומן כמה שיותר פעמים ולפרש שיחתו, כשנתקל הרב הכט במילים הללו הוא הרגיש שאי אפשר להשאיר אותם כך ללא לחן מיוחד שיחדור לכל אדם בישראל בין אם הוא חסיד ברסלב בין אם לאו, וכך באה ההשראה וגם הלחן “לשפוך ליבי כמים”.

כמוסיקאי וכנגן כלי נשיפה בזמנו הפנוי הבין הרב הכט כי חייבים השקעה גדולה כדי לתת כבוד ראוי למילים מפוארות כאלה הללו וללחן עמוק שכזה, ולצורך כך גייס את הרב יוסף משה כהנא מ”לחיים טיש” להפקה אגדית, במהלכה הוסיף כהנא מילים בשפת האידיש כך שהשיר קיבל גוון נוסף ומיוחד במינו שבהחלט מתאים ללוות מעמד גדול כזה של “התיקון הכללי” הנאמר באחדות כזו מיוחדת.

עם יציאת השיר יוצא גם ספר חדש אותו כתב בכשרון רב הרב הכט, “פאר מקדושים” ספר ראשון מתוך סדרה מיוחדת שתראה אור בקרוב העוסקת בביאור סוגיות הלכתיות ורוחניות שונות, השיר המרגש והספר מהווים רק נדבך אחד מתוך לחנים וספרים נוספים שיראו בעז”ה אור בקרוב.

בימים אלו עמלים צוות גדול על עריכת קליפ שיצא ממש לקראת מעמד “התיקון הכללי”, בקליפ שצולם באומן, בציונו של רבי נחמן מברסלב, צילומים מרהיבי עין ומשובבי לב, שרק יגבירו לכל אדם באשר הוא לרצות לקיים את מילות השיר ו”לשפוך לבו כמים”.

מילות השיר:

כי כל מגמתי ותשוקתי ותקותי, להיות על ציון הקדוש הרבה פעמים, אולי אזכה לפרש שיחתי, לשפוך ליבי כמים נוכח פני ה’ (עלים לתרופה קצ”ג).

פון די גאנצע וועלט טוהט מען פליען, קומען צום רבי’נס ציון, דער שטראל, צום הייליגן קוואל, נחל נובע מקור חכמה (הרב יוסף משה כהנא).

מביני דבר טוענים שצפיה בקליפ עלולה לגרום לכם להזיל דמעות, תכינו הרבה מקום בלב וצפו – אל תפספסו!

קרדיטים:

הפקה ועיבוד מוסיקלי: הרב יוסף משה כהנא

לחן: הרב יוסף הכט

ביצוע: הרב יוסף הכט ומקהלת לחיים

ילד הפלא: יואלי גליק

עיבודים קוליים: הרשל בריסק

חברי המקהלה: יוסי וויינברגר, סיני ברמץ, מוטי רוטלר, גיל ישראלוב, יוסי לייפער

מיקס והפקה טכנית: חיים גוטסמן

תופים: ברק אהרון

בס: אריה ברקוביץ

גיטרות: אבי סינגולדה

פסנתר: אחיה הכהן

כלי נשיפה: דור אסרף

טכנאי הקלטה: יענקי ברוין, חיים מוזס

הוקלט באולפני “זמירות” – בנט

הקלטת סולן: מיכאל וויינברגר – אולפני MW

הקלטת ילד: משה קרויס – MK studio

לנוחיותכם מצורף לינק להורדת הוידאו באיכות:

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.