חדשות אומן

האנטישמיים באומן סיימו את בנייתה של האנדרטה לזכרו של מנהיג הקוזאקים

למרות ההתנגדות – האנטישמיים באומן סיימו את בנייתה של האנדרטה לזכרו של מנהיג הקוזאקים – אותו רוצח שפל – איוון גאנטה ימ”ש שבפקודתו נעקדו על קידוש ה’ אותם קדושי עליון הטמונים באומן. סגן ראש העיר אומן אומר: “אין מקום לעוינות ומריבות, כולנו חיים כאן לפי החוקים של אוקראינה ואנחנו מכבדים אחד את השני”

האנדרטה | צילום: סרגיי רוצקי

ארגונים בעלי אג׳נדה לאומנית וגזענית סיימו את בנייתה של האנדרטה לזכרו של מנהיג הקוזאקים – אותו רוצח שפל – איוון גאנטה ימ”ש, שבפקודתו נעקדו על קידוש ה’ אותם קדושי עליון הטמונים באומן.

כזכור, באתר ‘אומן שלום’ דווח על כך כי ארגונים בעלי אג׳נדה לאומנית וגזענית מנסים לעורר ולייצר פרובוקציות בסמוך לציון רבי נחמן מברסלב זיע”א בעיר אומן. לפני כמה שנים נאלצו חסידי ברסלב להעתיק את מקום תפילת ה”תשליך” המסורתי באגם הסמוך לציון, בשל צלב שהציבו שם אותם ארגונים. וזאת מלבד שנים של נסיונות מצידם לעורר בתלונות קנטרניות לרשויות על אי אכיפת חוקים כביכול מצד החסידים וכו׳. מטרתם כמובן לסכסך בין הרשויות לבין החסידים עולי הרגל וע”י כך להוות צד שלישי בעל כח פוליטי. הארגונים מצידם מייצרים כעת פרובוקציה צינית ומכוערת מקודמותיה.

לפני כחודש החלו בבניית אנדרטה לזכרו של מנהיג הקוזאקים – אותו רוצח שפל – איוון גאנטה. כידוע, רבי נחמן מברסלב, ע״פ בקשתו וצוואתו קבור בצמוד לקבר אחים בו טמונים כ-30,000 יהודי העיר אומן אשר נרצחו על קידוש ה’ בפרעות תמוז תקכ”ח בידי ה”היידמאקים” ומנהיגם איוון גאנטה, סמוך ונראה לציונו הק׳ של רבי נחמן זיע״א וקברי רבבות הקדושים.

בעבר היה ניסיון לעצור את המשך הקמת האנדרטה, הקהילה היהודית שלחה מכתב לרשויות העיר והמחוז בבקשה מנומקת לעצור את המשך הקמת האנדרטה, בכדי להימנע ממצב שח”ו יאשימו אי מי מן החסידים בפגיעה באנדרטה.

כאמור, השבוע סיימו את בנייתה של האנדרטה המאיימת לזכרו של איוון האיום. בטקס השקת האנדרטה, אמר השבוע סגן ראש העיר אומן: “אין מקום לעוינות ומריבות. כולנו חיים כאן לפי החוקים של אוקראינה ואנחנו מכבדים אחד את השני”. עסקני ברסלב שניסו לעצור את בנייתה של האנדרטה מבקשים מציבור המבקרים באומן שלא להתייחס לקיומה של האנדרטה בכדי לא לעורר פרובוקציות מיותרות…

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.