חדשות אומן

האיש שניצל את מעמדו ופתח את אומן בפני חסידי ברסלב

הרב רפאל ‘רוני’ גרינוולד ז”ל האיש שמילא תפקידים ייחודיים בעסקאות של חילופי מרגלים בין ארה”ב לברית המועצות שהתפרסמו בכל אמצעי התקשורת בעולם, בראיון שנערך זמן קצר לפני פטירתו עם כתב ‘זמן’

רפאל גרינוולד ז"ל על רקע הציון הק' | צילום: 'זמן' - מכון ברסלב 'הר המור'

פרסום ראשון • הרב רפאל ‘רוני’ גרינוולד ז”ל האיש שמילא תפקידים ייחודיים בעסקאות של חילופי מרגלים בין ארה”ב לברית המועצות שהתפרסמו בכל אמצעי התקשורת בעולם, בראיון שנערך זמן קצר לפני פטירתו עם כתב ‘זמן’ הוא נזכר בחוויות מדהימות ודרמטיות בהן הוא זכה להשתתף, כחלק מהצלחותיו המסחררות העולות על כל דמיון, סיפר כיצד ניצל את מעמדו בעולם הדיפלומטיה והריגול והצליח לפתוח מחדש את אומן בפני חסידי ברסלב.

רפאל גרינוולד נכנס לתחום הדיפלומטיה הבינלאומית החשאית, במטרה להביא לשחרורם של האסירים היהודים מרקוס ונתן שרנסקי, אך במהלך השנים התרחב היקף שליחותו במידה רבה מאוד, הוא למד במהירות כיצד פועל עולם הדיפלומטיה ויצר קשרים בדרגים הגבוהים ביותר, את קשריו הוא ניצל לטובת היהודים והקהילות היהודיות בברית המועצות בתקופת מסך הברזל.

את מעמדו הדיפלומטי ניצל רפאל גם לטובת חסידי ברסלב ודאג להביא את האישורים הנחוצים בכדי שיוכלו חסידי ברסלב לבקר במקום מנוחתו של הצדיק רבי נחמן מברסלב זיע”א בעיר אומן, כך מספר גרינוולד לכתב ‘זמן’ הרב אברהם יעקב טרקלטוב:

“היה זה לפני מעט יותר מ-50 שנה, ממשלת אוקראינה נפגעה ממשהוא, וביקשה למנוע מחסידי ברסלב להגיע לאומן. 4 קבוצות של ברסלבר’ס הגיעו אלי, לאחר שנודע להם כי יש לי קשרים עם הממשלה הרוסית ועם הקג”ב, וביקשו ממני לעזור להם. בתגובה לבקשתם, הבאתי את ראש עיריית אומן לניו יורק והכנתי לו קבלת פנים גדולה בחיידר בבורו פארק. כל הילדים הגיעו והוא התקבל בכבוד רב.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.