האוקראינים נועדו היום עם שגריר ישראל במטרה לפתור את המשבר בין המדינות

נציגי משרד הפנים האוקראיני נועדו היום עם שגריר ישראל בקייב במטרה לפתור את משבר מעבר הגבול בין המדינות – בהודעה לאזרחי אוקראינה נכתב: "משרד הפנים פועל לפתרון בעיית חציית גבולות של אזרחי מדינת ישראל ואזרחינו"

שולחן הדיונים היום בקייב // צילום: МВС

נציגים מטעם שירות משרד הפנים האוקראיני, נועדו היום עם שגריר ישראל בקייב במטרה לפתור את משבר מעבר הגבול בין המדינות. בהודעה שיצאה מטעם משרד הפנים האוקראיני נאמר כי "משרד הפנים פועל לפתרון בעיית חציית גבולות של אזרחי מדינת ישראל ואזרחינו".

סגנית שר הפנים של אוקראינה השרה טטיאנה קובלצ'וק נועדה היום בקייב (רביעי) עם שגריר ישראל באוקראינה, הרב יואל ליאון, בפגישה דנו במשבר העמוק של מסורבי הכניסה לאוקראינה המגורשים חזרה לישראל. קובלצ'וק אמרה בדיון: כי "הסכם ביטול הוויזות בין המדינות מהווה בסיס חשוב ביחסים ההומניטריים בין ישראל ואוקראינה, ונועדו להקל על תקשורת בין אישית ברמה אסטרטגית, שתביא לביסוס שיתוף הפעולה בין מדינות בתחומים רבים".

השרה הדגישה ואמרה כי: "המשימה של שני הצדדים היא למזער את כמות מסורבי הכניסה של אזרחי אוקראינה ושל ישראל, נציגי הרשויות בנמל התעופה בן גוריון אינם סובלניים כלפי אזרחי אוקראינה, שיטות המאבק של ישראל בתעסוקה בלתי חוקית של אזרחי אוקראינה המבקרים בישראל, לא הובילה לתוצאה הרצויה. מה שגרם להרבה אזרחים שומרי חוק אוקראינים לקבל סירוב כניסה לישראל והוגדרו מראש כ"מהגרים בלתי חוקיים פוטנציאליים".

לדברי טטיאנה קובלצ'וק: "אחת מן הגישות המקובלות לפתרון בעיית ההגירה הבלתי חוקית של אזרחי אוקראינה המגיעים לישראל, היא לפתח שיתוף פעולה בכפוף להסכם שנחתם בעבר, על העסקת עובדים אוקראיניים בענף הבנייה בשוק העבודה בישראל, ולהרחיב אותה לשאר תחומים בשוק העבודה הישראלי, שבו יש ביקוש רב לעובדים זרים.

קובלצ'וק הוסיפה כי: "אוקראינה מוכנה לפעול בשיתוף פעולה בתיאום עם ישראל, במטרה לחשוף ולעצור את אזרחי אוקראינה השוהים בלתי חוקיים בישראל".

שגריר ישראל הרב יואל ליאון אמר בתגובה: "ממשלת ישראל נחושה להמשיך ולהגן על גבולותינו מפני מהגרים בלתי חוקיים". וציין עוד, כי לעתים קרובות מאוד שומרי הגבול באוקראינה מקבלים החלטה לסרב לאזרחי ישראל להיכנס לאוקראינה מסיבות שאינם מוצדקות ומקרי סירוב הכניסה בין המדינות אינם דומים.

השגריר הבטיח לפעול בצד הישראלי שיביא לפתרונות מקובלים וקבועים לתיקון המצב והעביר מכתב הזמנה רשמי מטעם שר הפנים של ישראל הרב אריה דרעי, המבקש להזמין את עמיתו השר האוקראיני לבקר בירושלים, בכדי להמשיך את הדיאלוג והדיונים בנושא.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.