חדשות אומן

האוקראינים מאיימים לבטל את הסכם הויזות עם ישראל

חבר הכנסת יעקב מרגי ביקר בשבוע שעבר (רביעי) בחצי האי קרים הנשלט על ידי בדלנים פרו רוסיים ומוגדר על ידי האוקראינים כ”שטח אוקראיני כבוש” ועורר זעם באוקראינה חברי הפרלמנט בקייב מאיימים: נבטל את הסכם ביטול הוויזות לישראלים – דבר שיפגע קשות בנוסעים לאומן

חסידי ברסלב בדרכם לאומן | צילום: דוד דנברג | עיבוד: אומן שלום

ח”כ מרגי הוזמן לבקר ברפובליקה של קרים, על ידי הרב הראשי של הקהילה היהודית במקום, ונפגש עם ראש הממשלה סרגי אקסנוב. אוקראינה, היוזמת חרם בינלאומי על השלטון בחצי האי, זעמה על הביקור הרשמי של ‘המשלחת הישראלית’ ועל הפגישה עם אקסנוב. הפרלמנט האוקראיני הכריז על האזור בו ביקרה המשלחת בראשות מרגי –  כ “שטח אוקראיני כבוש”.

בעקבות ביקורו של יו”ר ועדת החינוך בחצי האי קרים ופגישתו עם נציגים רוסיים, האוקראינים זועמים, התקשורת באוקראינה מסקרת בהרחבה את הביקור. ביום חמישי שעבר העבירו בשגרירות אוקראינה בישראל מכתב מחאה למשרד החוץ ובו התלוננו על ביקורו של ח”כ מרגי בחצי האי קרים. במכתב מציינים האוקראינים כי לפי החוק האוקראיני חל איסור גורף להיכנס לחצי האי קרים או להיפגש עם נציגים בממשלת הבובות שהוקמה שם על ידי הרוסים מבלי לקבל את אישורם של השלטונות האוקראיניים.

במכתב נאמר כי מרגי עבר על החוק והם שוקלים להעמידו לדין, התובע הכללי באוקראינה פרסם כי במידה והמשטרה תצליח לאסוף די ראיות נגד ח”כ מרגי, הוא יועמד לדין בהיעדרו. המשמעות היא שחבר הכנסת ישראלי לא יוכל להיכנס לאוקראינה ללא חשש שייעצר.

מלשכתו של ח”כ יעקב מרגי נמסר בתגובה, כי הנסיעה קיבלה את אישור ועדת האתיקה, ותואמה מול המחלקה לקשרי חוץ בכנסת, משרד החוץ והשגרירות. כל התיאומים נעשו עם הגורמים הרלוונטים.

מהכנסת נמסר כי: “לא מדובר בנסיעה מטעם הכנסת והכנסת לא הייתה קשורה לארגון הנסיעה. במקרה זה, ח”כ מרגי קבל הזמנה מרב העיר סוואסטופול ברוסיה, הרב בנימין וולף, בה צוין כי הקהילה היהודית בעיר מעוניינת להזמין את חה”כ כאורח מוסדות החינוך והקהילה היהודיים”.

עוד נמסר מהכנסת: “חברי הכנסת נוסעים לנסיעות עבודה בהזמנת גופים שונים. וועדת האתיקה, שאישרה את הנסיעה, מוודאת רק כי לא מדובר בהזמנה של גורמים עסקיים”.

גם במשרד החוץ התנערו מהביקור ונמסר כי: “נסיעתו של ח”כ מרגי לא היתה על דעת משרד החוץ ולא תואמה אתו”.

מלשכתו של מרגי נמסר: “הנסיעה זכתה לכל ההיתרים מועדת האתיקה, תואמה מול האגף לקשרי חוץ בכנסת, מול משרד החוץ ומול השגרירות הישראלית”.

רבה של אוקראינה הרב משה אסמן אמר אמש (מוצ”ש) בראיון לקול החרדי: “הביקור עורר הדים רבים, התקשורת פה מסקרת את זה בכותרות ענק. יש מצב שהכניסו אותו למלכודת. חלק מחברי הפרלמנט זועמים, הם רוצים לבטל את ההסכם שביטל את הצורך בוויזות, מה שיקשה על רבבות הנוסעים לאומן”

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ח' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.