דרמה ביבניאל: בג"ץ קיבל את הערעור! הריסת אוהל קברו של מוהרא"ש זצ"ל נדחה

בג"ץ קיבל את הערעור שהגישו העמותה נגד צו הריסת אוהל מוהרא"ש זצ"ל שניתנה בפסיקת ביהמ"ש לפני כחודש ונתן אורכה זמנית ועיכוב ביצוע הליך עד להחלטה אחרת שתתקבל בעניין

האוהל מעל קברו של מוהרא"ש זצ"ל // צילום: ארכיון 'אומן שלום'

כזכור, בית המשפט השלום בבית שאן הורה לפני כחודש על הריסה מיידית של מבנה האוהל על קברו של מוהרא"ש זצ"ל במושב יבניאל, הסוגיא הגיע לדיון בבית המשפט בעקבות סכסוך מתמשך בין גורמים המבקשים לקבל את השליטה במתחם הקבר, מטרת ההריסה של אחד הצדדים בפרשה נועדה לאפשר בנייה חדשה תחת עמותה שבבעלותו.

עורך הדין משה נתן רוזנבלט הגיב להחלטת בית המשפט ואמר: "יום מר לציבור החרדי ולחסידי ברסלב בפרט. לראשונה בתולדות מדינת ישראל, מחייב בית המשפט, להרוס באופן מיידי, וללא מתן שהות לערעור או רישוי, מבנה שנבנה על קבר מנהיג רוחני מפורסם. בית המשפט הוא המוסמך להחליט על פי החוק, ויש לכבד את החוק. אך מצופה גם מהערכאות להבין את הרגישות המיוחדת של מבני קודש בכלל וקברי צדיקים בפרט. לא על קבר הרב שיק נגזרה הגזירה, כי אם על כל מבנה קדוש בכל מקום שהוא. רוב קברי רבותינו התנאים והצדיקים נבנו ללא היתר מסודר מהעירייה, ומעתה יוכל כל שונא דת לבקש – ולקבל – את הריסתם"

בהמשך כתב רוזנבלט: "אנו לומדים את ההחלטה הקשה, ונבחון את אפשרויות הערעור העומדות לפנינו. כעת היא שעת המבחן לפוליטיקאים החרדים, המבקשים בעוד חודשיים את אמון הבוחרים החרדים, לפעול כנגד הגזירה. אני קורא לכל חסידי ברסלב לגלות איפוק ולכבד את רשויות החוק, יחד עם זאת להרבות בתפילה להעביר את רוע הגזירה".

אמש (חמישי) בשעות הלילה המאוחרת העמותה המנהלת כיום את מתחם האוהל ערערו על ההחלטה ופנו לבג"ץ באמצעות עורך הדין משה נתן רוזנבלט שביקש לבטל את צו ההריסה, בג"ץ קיבל את הערעור ונתן אורכה זמנית ועיכוב ביצוע הליך עד להחלטה אחרת שתתקבל בעניין.

עורך הדין משה נתן רוזנבלט המייצג את העמותה המנהלת כיום את מתחם האוהל מעל קברו של מוהרא"ש ביבניאל אמר ל'אומן שלם': "ז' אדר נפטר משה אבל גם נולד משה כך שבסוף באה היום ישועה. גם אם זו זמנית. אנחנו מתכוונים לנצל כל אפשרות להצלת הציון. למרות שהמערכת באופן ברור נגדנו כחרדים. יש כאן אכיפה סלקטיבית ברורה כשמש. מעולם לא נשמע שהרסו מבנה רוחני מעל קבר של אישיות רוחנית, ללא שיש טענה כלשהי מבעלי המקום וכדומה, אלא אך ורק כהתנכלות לחיי הדת. אני קורא למנהיגות החרדית הפוליטית להתערב למען קברו של הצדיק. היום זה כאן ומחר זה יכול להיות כל אדמור או ראש ישיבה.  אי אפשר לשבת בחיבוק ידיים ולצפות שהציבור החרדי וחסידי ברסלב בפרט ירוצו עוד שבועיים לקלפיות".

 

תגובות

מה? הריסת אוהל קברו של כ"ק אדמו"ר מברסלב יבניאל זצוקלה"ה נדחתה? מופת

4

' לא צריך לדאוג לא הורסים שום ציון זה רק סיסמאות רק מפרקים את האוהל שבנו אנשים שרצו רק שליטה וכסף לעשות על חשבון הצדיק המשפחה של הצדיק רוצה שזה יעבור לידם כמוה שהצדיק כתבה בצוואה שלו והם הבנו אוהל חדש כמו שהצדיק רצה מאבן כמוה כשמגיע לצדיק

3

אסור לחתום על שום מסמך ששייך לציון עדיף שאנשים שלא יודעים את הסיפור האמיתי שלא להתערב בו זה לא חוכמה לעשות כתבה בסוף הרצון של הצדיק יצא מהכוח אל הפועל

2

לא יעזור לאף אחד מהאנשים שרוצים להשתלט על הציון הקדוש הציון שייך למשפחה של הצדיק

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ז אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.