חדשות אומן

דרמה באומן: אנשי ארגון ‘סבבודה’ הגיעו לרחוב פושקינה להכפיש את היהודים המבקרים באומן

דרמה באומן: אנשי ארגון ‘סבבודה’ הגיעו לרחוב פושקינה על מנת לתעד ולהכפיש את היהודים המבקרים באומן. נערים שתויים ששהו במלון ‘שערי ציון’ ירו עליהם באמצעות רובה ביביגן (רובה אויר) ופצעו קל את אחד מהם – האירוע התגלגל במהירות וגרם למהומה שיצאה משליטה בעיצומו של יום השבת

מלון "שערי ציון" | צילום אילוסטרציה

6 עצורים באומן: אנשי ארגון סבבודה הגיעו לרחוב פושקינה על מנת לתעד ולהכפיש את היהודים המבקרים באומן. נערים שתויים ששהו במלון ‘שערי ציון’ ירו עליהם באמצעות רובה ביביגן (רובה אויר) ופצעו קל את אחד מהם – האירוע התגלגל במהירות וגרם למהומה שיצאה משליטה בעיצומו של יום השבת.

האירוע התרחש ביום השבת בשעה 16:30, אנשי ארגון “סבבודה” צעדו ברחוב פושקינה מלווים בצוות עיתונאים וצלמים במטרה לתעד ולהגיש תלונות קנטרניות לרשויות על אי אכיפת חוקים, כביכול, מצד היהודים השוהים באומן.

נערי שוליים שתויים שהתאכסנו במלון ‘שערי ציון’ שמעו על כוונתם ועל מטרתם של חברי הארגון והחלו לירות לעברם באמצעות רובה ביביגן (רובה אויר), דבר שגרם לפציעה קלה של אחד מחברי הארגון.

אותם היורים הצליחו להרגיז את ראשי הארגון שהזמינו את המשטרה, המשטרה שהגיעה למקום עצרה את אחד החשודים שלטענתם הוא זה שביצע את הירי לעברם של חברי הארגון, אחד המקומיים באומן אומר ל’אומן שלום’ כי המשטרה הטילה עוצר על מלון “שערי ציון” ולא נתנה להיכנס או לצאת מכל שטח המלון עד למעצרם של החשודים בירי.

מיד לאחר מעצרם של החשודים התקהל ציבור גדול סביב לרכבי המשטרה והחל לצעוק, כאשר חלקם התפרעו וגרמו לאירוע להתגלגל ולצאת משליטה עד לבואם של יס”מ וכוחות המשטרה שהחזירו את הסדר למקום. במשך השבת שוחררו כל העצורים.

“סבבודה” זו מפלגה לאומנית ימנית קיצונית שמנהיגיה ידועים בהתבטאויותיהם הגזעניות והאנטישמיות. לפני כמה שנים נאלצו החסידים להעתיק את מקום תפילת ה”תשליך” המסורתית באגם הסמוך לציון, בעקבות צלב גדל מימדים שהציבו שם אותם ארגונים. זאת מלבד שנים של נסיונות לעורר הפגנות קטנות (נסיונות שב”ה כמעט ולא צולחים, עקב האהדה שרוחשים המקומיים לחסידים), תלונות קנטרניות לרשויות על אי אכיפת חוקים כביכול מצד החסידים וכו׳. מטרתם כמובן לסכסך בין הרשויות לבין החסידים עולי הרגל וע”י כך להוות צד שלישי בעל כח פוליטי.

כאמור, מטרת הארגון הוא להשמיץ את חסידי ברסלב הבאים לאומן! גם את האירוע הנוכחי דאגו חברי הארגון לתעד ולפרסם בתקשורת המקומית, התיאורים שפורסמו בתקשורת המקומית נשמעו כי מדובר בשדה קרב עם מכוניות הפוכות וטילי נ”מ מוכנים לירי.

הדווח אינו עולה בקנה מידה עם האמת, מבירור “אומן שלום” עולה כי גם התושבים הגויים מודעים לכך כי מדובר בנערי שוליים שאינם מבינים כי ההתגרות שלהם משרתת את המטרה שלשמה נוסד ארגון ‘סבבודה’.

ראוי מאוד לשמור על קדושת המקום ולהימנע מהתגרות מיותרת הגורמת לחילול ה’ נוראי ולחילול שם רבינו הק’, אותם נערי שוליים המבקרים באומן בפעם הראשונה בחייהם, אינם מודעים לתוצאות ההרסניות שהם גורמים לתושבים היהודים המתגוררים בקהילה, ולתיירים המבקרים במשך ימות השנה.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.