דף מכתב יד קודשו של מוהרנ”ת מוצע למכירה במכירה פומבית

דף בודד מכתב יד קודשו של רבי נתן מברסלב זיע”א מספרו ‘ליקוטי הלכות’ מועמד למכירה פומבית במחיר התחלתי של 15,000 דולר – המכירה תתקיים בתאריך י”ג סיון בבית המכירות הפומביות “מורשת”

ציון מוהרנ"ת | צילום: אגודת אהלי צדיקים | עיבוד: אומן שלום

דף בודד מכתב יד קודשו של רבי נתן מברסלב זיע”א מספרו ‘ליקוטי הלכות’ מועמד למכירה פומבית במחיר התחלתי של 15,000 דולר, המכירה תתקיים בתאריך י”ג סיון בבית המכירות הפומביות “מורשת”.

מוצע למכירה פומבית דף בודד כתב יד קודשו של רבי נתן מברסלב מספרו “ליקוטי הלכות” עם מחיקה מעניינת.

הדף הבודד בכתב ידו של מוהרנ”ת שמוצע למכירה כתוב משני עבריו בכתיבת יד קודשו של רבי נתן מברסלב (מוהרנ”ת), תלמידו הגדול של רבי נחמן מברסלב. תוכנו של הנכתב נדפס בספרו של רבי נתן ב”ליקוטי הלכות” חלק חושן משפט הלכות שוכר מסוף אות י”א עד אמצע אות י”ג.

בדף זה מעניין להבחין שלמרות שידוע היה רבי נתן בכתיבתו הרהוטה ובבהירות מחשבתו, בסוף אות י”א נכתבו שתי שורות שנמחקו ככל הנראה על ידו של רבי נתן. כתב היד זהה לכתב ידו של רבי נתן מברסלב זיע”א, הדף בצבע כחלחל, קרוע מעט בקצוות משוקם בשיקום מקצועי ונתון בכריכת עור מפוארת מוטבעת.

רבי נתן מברסלב (רבי נתן שטרנהארץ – מוהרנ”ת – ה’תק”ם – תר”ה, – 1780- 1844), תלמידו הגדול של רבי נחמן מברסלב אשר חסידי ברסלב ראו בו ממשיך דרכו של רבי נחמן מברסלב והוא סירב בענוותנותו לשבת על כיסא רבו הגדול. רבי נתן היה מקורב גם לרבי לוי יצחק מברדיטשוב ומקובל על פי המסורת בברסלב כי הוא כתב חלק נכבד מספרו ה”קדושת לוי” על התורה. רבי נתן כתב את דברי תורתו של רבי נחמן מברסלב, הדפיסם והיה מעתיק שמועתו ומפיצה ברבים.

את ספרו “ליקוטי הלכות” הנחשב לספר השני בחשיבותו בספרי ברסלב (אחרי ליקוטי מוהר”ן), כתב רבי נתן דברי חסידות על פי סדר ה”שולחן ערוך”.

כאמור המכירה הפומבית תתקיים בתאריך י”ג בסיון במחיר התחלתי של 15,000$

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.