דינר לטובת בניית מרכז 'היכל הקודש' ענק בעיר אומן לזכרו של מוהרא"ש זצ"ל

לשמו ולזכרו של מוהרא"ש זצ"ל: במוצ"ש התקיים דינר לטובת בניית מרכז 'היכל הקודש' הענק בעיר אומן שבנייתה החלה בימי אלו סמוך ונראה אל מקום גניזת רבי נחמן מברסלב זיע"א

דינר לטובת בניית 'היכל הקודש' באומן // צילום: באדיבות המצלם

במוצאי שבת פרשת בא, התכנסו אנשי שלומינו מארצות הברית למעמד נורא הוד, כשכלל התלמידים שזכו לחסות בצלו של מוהרא"ש זי"ע הסבו לשולחן אחד כשבראשם גדולי התלמידים הגה"צ רבי יצחק לעזער שליט"א, והרה"צ רבי דניאל בוים שליט"א. לרגל מלאכת הקודש שהחלה בימים אלו: בניית מרכז היכל הקודש הענק בעיר אומן, סמוך ונראה אל מקום גניזת רבינו הקדוש זי"ע, לשמו לזכרו של מוהרא"ש זצ"ל.

את המעמד פתח הרה"ח ר' מענדל קאהן שליט"א, שסיפר על הקשיים והמניעות שקדמו למעמד, איך שהס"מ שם עצמו לנגד המסיבה הקדושה והנעלה, להתאסף יחד ולדבק בצדיק האמת ולקבל מעצותיו הנפלאות. לאחר מכן דיבר הרה"ח ר' אלימלך שארף שליט"א, שדיבר על העניין החשוב של בניין היכל הקודש, מה שאנ"ש יכולים לזכות על ידי עניין זה.

אורח הכבוד היה הרה"ח רבי שלמה מאייער שליט"א, מחשובי אנ"ש בעיר לייקווד, מראשוני תלמידי מוהרא"ש זי"ע, ומי שקירב את  הגה"צ רבי יצחק לעזער שליט"א למוהרא"ש. בדברים ערבים ומתוקים הסביר את מעלת בנין בית מדרש על שם רבינו ז"ל, שאף על פי שאפשר לקיים את העצות מכל מקום שהוא, מכל מקום צריך מקום להתאסף יחד ולהחזק בדיבוק חברים באור הנפלא. וסיפר סיפורים נפלאים משנים קדמוניות ממוהרא"ש ז"ל.

לאחר מכן נשא רבי יצחק לעזער שליט"א את המשא המרכזי, דברות קודש כגחלי אש, לעורר הנשמות ולזכך הנפשות, על העניין של תפילה והודיה להשי"ת בכל מצב, איך שהקב"ה עומד ומצפה לשמוע את קול בר ישראל בכל מצב שהוא ומשתוקק לשמוע דיבורים שלו.

לסיום הוקרנה מצגת מרהיבה בנעימה ובניגון מיוחד ומרגש שבוצע ע"י בעל המנגן הנודע ר' חיים מאיר ערפס, ובליווי תמונות וקטעי וידיאו נדירים. פה ושם נראו דמעות זולגות מקהל המתאספים שנרגש לראות ולשמוע…

משם קמו אנשי שלומינו גיבורי החיל ונדבו כליבם הטוב למען המטרה הנעלה סכומים נכבדים לכבוד הצדיק ולגילוי אורו הגדול בעולם.בשמחה וריקודים ננעל המעמד הנשגב והנורא, כשקהל אנשי שלומינו מרקדים ושמחים מגודל ההתרגשות על כך שזכינו להיות מתלמידיו של הננמ"ח רבינו נחמן מברסלב זיע"א.

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.