גזירה חדשה: בעלי המלונות באומן החלו בגביית מס תיירים בשיעור של 2.5 אחוז

בעלי המלונות באומן החלו מהיום לגבות מס תיירים בסכום 104 גריבנה לכל אורח המבקש להתארח במלון, מדובר בגזירה חדשה שנכנסה לתוקפה במסגרת החוק שנקבע לתאריך ראשון לינואר

גזירה חדשה, מס תיירים באומן

בעלי המלונות באומן החלו מהיום (חמישי) לגבות מס תיירים בסכום 104 גריבנה (4 דולר) לכל אורח המבקש להתארח במלון, מדובר בגזירה חדשה שנכנסה לתוקפה במסגרת החוק שנקבע לתאריך ראשון לינואר, שיעור המס באומן עומד על 2.5 אחוז, יקר יותר מכל הערים האחרות באוקראינה, וזאת, על פי החלטת ראש העיר אומן, לשם השוואה בעיר אודסה נמדד מס התיירים בשיעור של 1 אחוז.

על פי המידע שהגיע ל'אומן שלום' עיריית אומן מתכננת לאכוף את החוק על ידי הצבת דוכן שיוצב ברחוב פושקינה בו פקחים מטעם העירייה יעקבו אחר התיירים המבקרים באומן מיד לאחר ירידתם מהאוטובוסים לכיוון המלונות בהם יתגוררו במשך שהותם באומן, ובהתאם לכך יערכו את מעכב הרישומים של בעלי המלון באומן, בעל מלון שיסתכן ולא ישלם את המס שנקבע בחוק ייקנס בסכום של אלפי גריבנות, סכום הקנס יוכפל אם בעל המלון ייתפס ללא שדווח לרשויות המס.

בעלי המלון באומן זועמים על הגזירה החדשה וטוענים כי המס היקר אותו דורש ראש העיר תגרום לקריסת חלק מהמלונות באומן שגם כך צריכים להתמודד מול תחרות קשה ההולכת וגוברת, ואם לא די בכך, התיירות באומן נמצאת בתקופה זו בירידה דרסטית בעקבות המשבר ומניעת כניסתם של ישראלים לאוקראינה – מציאות חדשה הגורמת לפחד נורא בקרב הנוסעים לאומן המעדיפים לדחות את הנסיעה לאומן עד יעבור זעם.

כזכור, ב-1 לינואר החלה אוקראינה לגבות מס תיירים ממיליוני הזרים הנוהרים אליה מדי שנה. הפופולריות של המדינה גברה בשנים האחרונות בזכות נופיה היפים, מגוון הפעילויות בחיק הטבע, האטרקציות, ושפע רב של אתרי נופש המוצעים לתיירים במחירים זולים במיוחד. זה אומנם תרם תרומה יפה לכלכלתה, אבל גם הפעיל עומס עצום על תשתיות התיירות.

בשל כך אוקראינה שינתה את החוק לחישוב מס התיירות והציבה חוקים חדשים לגביית מס מהתיירים המבקרים באוקראינה – החוק שנכנס לתוקפו ב-1 לינואר 2019 קובע כי התיירים ישלמו מיסים בסכום של עד 208 גריבנה ללילה (כ – 6.5 יורו) עבור השהייה בבתי מלון, קמפינגים, אכסניות ובתי הארחה, בסיסים תיירותיים, פנימיות ומחנות.

בנוסף, יוטל גם מס תיירים על תיירים המתגוררים בבתים פרטיים, נספחים, דירות, קוטג'ים, חדרים ונכסים אחרים המשמשים למגורים זמניים.

שיעורי מס התיירים באוקראינה נעים בין 0.5 – 1% הסכום הסופי נקבע על ידי המועצות המקומיות. בשל העובדה כי גביית מס התיירות מטופלת על ידי עיריית העיר (ולא על ידי המלונות כפי שרבים חושבים), שיעור המס ותקופת תוקפו נקבעים על ידי העירייה באותו העיר שהתייר מבקר בה וניתן לשנותם על ידי החלטת הממשל.

כאמור, גביית המס מתנהלת על ידי מועצת העיר והכספים מופנים לתקציב העירייה שאמורה לדאוג לפיתוח אתרי התיירות בתחומה, גם אומן הנחשבת בין הערים המתויירות ביותר באוקראינה נכנסת להליך דומה, ראש העיר אומן כבר עוסק בשבועות אלו בדיונים בוועדות העוסקות באפשרויות הגבייה מבעלי המלונות באומן הממוקמים ברחוב פושקינה בסמיכות לקברו של רבי נחמן מברסלב זיע"א.

 

תגובות

ששש אני מגלה לכם סוד לא לבדוק את הקודקודים הראשים והמבין דבר מתוך דבר

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.