חדשות אומן

בשבוע שעבר נערך באוניברסיטת אומן כנס ענק בהשתתפות פוליטיקאים

בשבוע שעבר נערך באוניברסיטת אומן כנס ענק בהשתתפות פוליטיקאים מקומיים, כלכלנים בכירים, אנשי דת, מרצים וסטודנטים שעסק בהיותה של אומן מוקד משיכה לרבבות עולי רגל לציון רבי נחמן מברסלב זיע”א

ערב ראש השנה באומן | צילום: יוסף חיים גולדשמידט

בשבוע שעבר נערך באוניברסיטת אומן כנס ענק בהשתתפות פוליטיקאים מקומיים, כלכלנים בכירים, אנשי דת, מרצים וסטודנטים שעסק בהיותה של אומן מוקד משיכה לרבבות עולי רגל לציון רבי נחמן מברסלב זיע”א בראש השנה ובמהלך השנה כולה. הנואמים הנכבדים הפגינו ידידות כלפי העולים לרגל מישראל והעולם כולו וציינו קבל עם ועדה את הרווח הכלכלי של המקומיים מהתופעה.

אתר “אומן שלום” מביא את רישומיו מהכנס, אשר סוקר בהרחבה בתקשורת האוקראינית, באופן בלעדי בישראל ומחוץ לאוקראינה בכלל. בין הנאומים הרבים, בלטו דבריה של גב’ לודמילה דושצקה, בכירה בעיריית אומן, שאמרה:”חייבים להבין שהכסף הרב שמגיע לאומן בעקבות החסידים אשר פוקדים את עירנו, תורם רבות לייצוב הכלכלה המקומית ורווחת המקומיים”.

גב’ דושצקה יצאה בקריאה לתושבי אומן: “בואו נקבל את החסידים בסבר פנים יפות. נגרום להם להרגיש רצויים וניצור אווירה חמה ומזמינה. התיירים זו תופעה ברוכה עבור אומן, שכן תרומתם לפיתוח העירוני גדולה ואף מכרעת. אם נדע לקבלם בצורה מתאימה זה יסייע לנו להגיע לסטנדרטים אירופיים כאן ועכשיו”.

פרופסור פטרו זכרצ’נקו, מרצה בכיר באוניברסיטה הבינלאומית ע”ש טאראס שבצ’נקו בקייב, דיבר על ההיסטוריה העשירה וארוכת השנים של יהדות אוקראינה בכלל ובפרט ציין את הקשר ההדוק של היהודים לעיר אומן מזה מאות שנים. בין היתר סיפר זכרצ’נקו כי האימפריה הרוסית “דאגה” להגביל את התיישבות היהודים על אדמת אוקראינה של היום, על מנת למנוע את התפשטותם של היהודים בכל שטחה של האימפריה…

בין המשתתפים בכנס היה גנאדי בילוריצקי, עוזר הרב הראשי של אוקראינה, שאמר: “אלוקים בירך את אומן בשלוש ברכות. הברכה הראשונה היא מיקומה של העיר, על הכביש הראשי של אוקראינה המחבר בין קייב לאודסה. הברכה השניה היא גן סופיה. הגן היפב באירופה. הברכה השלישית היא רבי נחמן מברסלב זיע”א שחי ונקבר בעיר”. בילוריצקי אף הגדיר את אומן כבירת התיירות של אוקראינה, דבר שזיכה את האחרון במחיאות כפיים סוערות.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.