ברוך דיין האמת

בצער רב וביגון קודר התקבלה הבשורה המרה על פטירתו של הרב ישראל פינטו ז"ל

מירושלים הגיעה הבשורה הקשה על פטירתו בטרם עת של הרב ישראל פינטו ז"ל (32) מעסקני חסידות ברסלב באומן ומבעלי החסד הגדולים של אנשי שלומינו – ת.נ.צ.ב.ה

מירושלים הגיעה הבשורה הקשה על פטירתו של הרב ישראל פינטו ז"ל מעסקני חסידות ברסלב באומן ומבעלי החסד הגדולים של אנשי שלומינו באומן לאחר שנפל למשכב בעיר אומן לפני כמה ימים. היה בן 32 בפטירתו והשאיר אחריו אלמנה ו- 6 יתומים.

הרב פינטו חלה בדלקת ריאות חריפה ואושפז בבית החולים המקומי באומן, אך במהלך שבוע שעבר מצבו הדרדר והוא הועבר לבית החולים המרכזי באודסה, שם הצליחו הרופאים לייצב את מצבו. במהלך השבת מצבו הבריאותי הדרדר ומצבו הוגדר קריטי כשהוא מורדם ומונשם.

עסקנים שנכנסו לעובי הקורה דאגו למשלחת רפואית של שני רופאים מישראל שהגיעו במטוס פרטי והעבירו את פינטו להמשך טיפול בבית חולים הדסה עין כרם בישראל.

הבוקר (רביעי) הגיעו רופאים בכירים לבדוק את מצבו הרפואי של ישראל ז"ל, הרופאים התמקדו בבדיקת תפקוד מוחו של פינטו לאחר שלא התעורר מההרדמה שפגה למעלה מ-24 שעות, בסביבות השעה 14:00 התקבלה הודעה על קריסת מערכות כללית, וכאמור בשעה 15:25 הגיעה הבשורה המרה על פטירתו בטרם עת.

הלוויתו תתקיים הערב בשעה 22:00 בבית ההספדים הספרדי בהר המנוחות, שם ייטמן.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

 

תגובות

ברוך דיין האמת אדם יקר וצדיק אהב לעזור לכל יהודי והיה פשוט ואמיתי תנצ"בה

4

סיפור שכזה: חסידי ברסלב הצליחו לאחרונה להשיב לחיק היהדות צאצאית של רבי נחמן מברסלב שהיתה נשואה לגוי והתגוררה בטשקנט - בירת המדינה המוסלמית אוזבקסיטן. מי שחשף את הסיפור הזה שנשמע יותר כמו אגדה אורבנית, הוא מנחם כהן, באתר האינטרנט החרדי "כיכר השבת".מחר (ב'), יחול יום השנה ה-200 לפטירתו של רבי נחמן מאומן ומתברר כי למרות שמספר המאמינים בצדיק המנוח נמצא בסימן עלייה, מספר צאצאים ומאצאיות של רבי נחמן נישאו לנוכרים וזאת למרות שמנהיג חסידות ברסלב הורה להולכים בדרכו להגן על צאציו.לדברי גורם המעורה בפרשה, בשנה שעברה הרב ישראל פינטו, מבכירי רבני ברסלב תכנן נסיעה פרטית לטשקנט שבאוזבקיסטן. להפתעת הרב פינטו נאמר לו בעיר זו מתגוררים קרובי משפחה של רבי נחמן ואחת מהן היא אשה בשנות ה-50 לחייה, היא בתו של צבי-הירש ג'ריוגבסקי, שהוא מצאצאי רבי נחמן.לאחר תחקיר קצר הגיע הרב פינטו אל האשה, שהודתה מידע כי היא מצאצאי רבי נחמן, שלפה מהמדף כמה מספריו של הצדיק וסיפרה כי בתה עומדת בקרוב להינשא לגוי.הרב פינטו הגיע אל הצעירה הפציר בה לחזור לחיק היהדות ואף הציע לארוסה עבודה מכובדת ומתגמלת במשרד יוקרתי במוסקבה. הצעיר הסכים להיפרד מהצעירה וזו הסכימה לטוס לירושלים, לסמינר חרדי לבנות. בתוך מספר חודשים הצעירה חזרה בתשובה ולרגל ראש השנה היא אף נסעה לאומן, יחד עם חסידי ברסלב, כדי להשתטח על קברו של רבי נחמן. כעת עמלים חסידי ברסלב להעלות לארץ קרובת משפחה אחרת של הצעירה שכבר נשואה לגוי ואף ילדה לו שני ילדים.

3

אוי!!!!!!!!!!!! אוי!!!!!!!!!!!!!! ברוך דיין האמת והוא רחום יכפר עוון ויאמר למשחית הרף

2

ברוך דיין אמת תנצ"בה

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ד אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.