ברוך דיין האמת • הרב החסיד ר’ אברהם יהודה יעקובוביץ זצ”ל

ברוך דיין האמת • בטורונטו שבקנדה נפטר זקן חסידי ברסלב הרב ר’ אברהם יהודה יעקובוביץ זצ”ל בן תשעים ושלוש היה במותו • השאיר אחריו דורות ישרים ומבורכים מקושרים לאילן החיים רביה”ק הננמ”ח זי”ע

ר' אברהם יהודה יעקובוביץ זצ"ל - במרכז | צילום: באדיבות המשפחה

אמש (רביעי) בטורונטו שבקנדה נפטר זקן חסידי ברסלב הרב החסיד ר’ אברהם יהודה יעקובוביץ זצ”ל בן תשעים ושלוש היה במותו השאיר אחריו דורות ישרים ומבורכים מקושרים לאילן החיים רביה”ק הננמ”ח זי”ע

הלוותו תצא מחר ביום שישי ערש”ק כי תבא כ’ אלול תשע”ה בשעה 1.00 בצהריים (משוער) מבית המדרש ברסלב רח’ מאה שערים בדרכה להר המנוחות.

ר’ אברהם יהודה יעקובוביץ זצ”ל נולד בשנת תרפ”ב בטורונטו להוריו, שהיגרו לאחר מלחמת העולם הראשונה מפולין לקנדה. אביו ר’ יוסף ברוך ז”ל היה מחסידיו של ר’ קלונימוס קלמן נכדו של בעל ה’מאור ושמש’.

בשנים שלאחר המלחמה בשנת תש”ט למד ר’ אברהם זצ”ל בישיבת ‘חפץ חיים’ בניו יורק. באותם ימים הסתופף בחצירו של  הרבי ממודז’יץ זצ”ל. באותה תקופה הזדמן לו להכיר את  החסיד ברסלב הרב ברוך (ביירך) רובינזון מאוסטרובצא זצ”ל,  שחרף כל מה שעבר עליו ועל משפחתו בימי השואה הנוראה והיה תמיד בשמחה. מאותו היום התקרב לרבי נחמן מברסלב זיע”א.

היה מכניס אורחים גדול, כל חסיד ברסלב, שהיה מגיע לטורונטו היה מגיע אליו באופן מידי. והיה זוכה לשהות בביתו בתקופת הביקור. בין אנ”ש שביקרו אצלו היו ר’ וועלוועל חשין זצ”ל, רבי שמעון ברגשטיין זצ”ל, רבי אלי’ חיים רוזין זצ”ל ורבי נתן צבי קניג זצ”ל.

ר’ אברהם יהודה זצ”ל הפעיל ארגון צדקה שהיה מיועד עבור עניי אנ”ש. הקופות היו מצויות בקביעות בבתיהם של יהודים בקנדה. את הכסף שהיה מצטבר בקופות היה שולח לרבי קלמן רוזין זצ”ל והוא היה דואג לחלקם לכל אנ”ש.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.