חדשות אומן

ברוך דיין האמת: בשורה המרה עם פטירתו של הרה”ג ר’ ראובן ברג זצ”ל

ברוך דיין האמת: ממונסי ארה”ב הגיעה בערב שבת הבשורה המרה על פטירתו של רב קהילת ‘עטרת ראש’ הרה”ג ר’ ראובן ברג זצ”ל אשר תלמידיו קיימו את בקשתו האחרונה להגיע לאומן • לפני כ-5 חודשים נסע ר’ ראובן עם תלמידיו במטוס פרטי וזכה לפני פטירתו להיות בציון רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן • תיעוד מהמסע לציון רבינו הק’

הרב ראובן ברג שליט"א בציון - לפני 5 חודשים | צילום: אומן אקספרס

הרב ראובן ברג שליט”א רב קהילת “עטרת ראש” במונסי – ניו יורק, התבשר מפי הרופאים לפני מס’ חודשים כי המחלה הארורה מקננת בגופו וזקוקים לרחמי שמים מרובים בכדי להציל את חייו.

לפני כ – 7 חודשים ביקש הרב מתלמידיו ובני משפחתו לארגן עבורו נסיעה לקברו של רבי נחמן מברסלב זיע”א הקבור באומן שבאוקראינה, בכדי להעתיר בתפילה ובתחנונים לרפואתו השלימה.

בתאריך י”ז שבט המסע לאומן יצא לפועל – חברי הקהילה, הרב, תלמידיו, ובני המשפחה עלו על מטוס פרטי שנשכר לצורך הנסיעה המיוחדת והמריאו מארה”ב לקייב שבאוקראינה, משם נסעו יחדיו לאומן לקברו של רבי נחמן מברסלב זיע”א.

הקבוצה שהתה באומן מספר שעות בודדות. ערכו את התיקון הכללי בציבור עם ילדי תלמוד תורה ‘כתר תורה’ שהצטרפו למעמד המרגש והתפללו לרפואתו של הרב שליט”א בסיום התיקון המתפללים פצחו בשירה וריקודים וסחפו את הרב ותלמידיו עם השיר המרגש ‘אין יאוש בעולם כלל’.

כתב ‘אומן שלום’ ערך שיחה עם אחד מבני המשפחה שסיפר על התרגשות רבה ששררה בקרב המשתתפים וכלל הציבור ששהה בציון רבינו, שהגיעו לאחל לרב אורך ימים ושנות חיים בבריאות איתנה – “לבקשת אבי שליט”א נסענו רק לאומן ולא לקברים נוספים” כך מספר בנו העסקן הירושלמי ר’ צבי ברג.

הלוויתו יצאה בערב שבת מבית מדרשו ‘עטרת ראש’ בווסלי הילס מונסי ניו יורק, ארונו יובא לישראל במוצאי שבת קודש (פר’ שלח) בטיסת אל על.

הרב ברג זצ”ל יטמן בבית הקברות ‘ארץ החיים’ בבית שמש – ת.נ.צ.ב.ה.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ז' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.