בפעם הרביעית וונדליזם ופוגרום בקבר בתו של רבינו הק’ בקרימנצ’וג

זעזוע: בפעם הרביעית וונדליזם ופוגרום בקבר בתו של רבינו הק’ בקרימנצ’וג • חוללו קברותיהם של הרבנית שרה ע”ה בתו של רבינו הק’ ובעלה ר’ יצחק אייזיק זצ”ל בבית העלמין היהודי בקרימנצ’וג שבאוקראינה • רבי נחמן מברסלב זצ”ל דיבר רבות על מעלתה של שרה ע”ה ואמר: ‘פון שרק’ה שמועס איך נישט’ (משרה איני מדבר בכלל) • או לנו כי כך עלתה בידינו – קבר בתו של רבינו הק’ מחולל בבזיון נוראי ואין פה ומצפצף

מימין המצבה המאולתרת כפי שצולמה היום | צילום: באדיבות המצלם

ונדליזם ופוגרום בקבר בתו של רבינו הק’ בקרימנצ’וג – בפעם הרביעית (!!!) חוללו קבריהם של הרבנית שרה ע”ה בתו של רבינו הק’ ובעלה ר’ יצחק אייזיק זצ”ל, מרת חיה ובעלה ר’ אהרן זצ”ל. בבית העלמין היהודי בקרימנצ’וג שבאוקראינה.

קבוצת חסידי ברסלב שיצאו למסע קברי צדיקים באוקראינה הגיעו הבוקר (שני)  לקברה של שרה ע”ה בתו של רבי נחמן מברסלב זיע”א הקבורה בעיירת קרימנצו’ג ונחרדו למראה הוונדליזם והפוגרום הנוראי במקום קבורתה של הצדקת שרה ע”ה. על פי העדויות מהבוקר, מבנה האהל נשרף כליל, המצבה נופצה לרסיסים ונזרקה בשטח בית החיים, המתפללים אספו אבנים והקימו מצבה מאולתרת לזכרה.

זו הפעם הרביעית!!! (כזכור, חולל הקבר בתמוז תשע”ד, שבט תשע”ה, ושוב באדר תשע”ה) בשנתיים האחרונות שקברה של שרה ע”ה מחולל בצורה מחפירה על ידי גויים אנטישמיים, בעבר הזדעזענו מהמראות הקשים שחוללו הפורעים ימ”ש  ומאז ועד היום לא נעשה דבר בכדי למנוע את החילול הנוראי, למרות שהאוהל נבנה ושופץ מחדש, השטח נשאר פרוץ ללא כל שמירה מינימלית וכל הרוצה עושה כל העולה על רוחו.

לפני כ – 9 שנים, יזמים מקומיים קיבלו אישור לבניית בנייני מגורים בשטח בית העלמין שהיה מוזנח למדי. כאשר נודע  על התוכנית, הגיעו עסקנים בדחיפות לעיר קרימנצו’ג והחלו בשיפוץ הקברים בשטח בית העלמין, דבר שהצליח לבטל את תוכנית הבנייה.

במסגרת שיקום בית העלמין, התגלה במקום אוהל אשר נחרב למחצה, באוהל זה היו קבורים בני משפחתו של רבינו זיע”א. האוהל שופץ מחדש והוצבה במקום אנדרטה, המציינת את שמות הצדיקים הקבורים בה. לצערנו, אותה מצבה חוללה שוב בימים האחרונים ע”י אנטישמים, ויש צורך לשקם את המצבות ולהעמיד שומר קבוע במקום בכדי שימנע את הישנות הוונדליזם ומעשה הפוגרום.

או לנו כי כך עלתה בידנו – קבר בתו של רבינו הק’ מחולל בבזיון נוראי ואין פה ומצפצף.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י' תמוז ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.