במעמד מרומם ונהדר בקודש: נחנך ביהמ"ד דחסידי ברסלב ברמת בית שמש ג'

נחנך ביהמ"ד דחסידי ברסלב ברמת בית שמש ג' – במעמד מרגש ומפואר התכנסו חסידי ברסלב ותושבי רמת בית שמש ג'1 למעמד 'חנוכת הבית וקריאת השם' לביהמ"ד החדש דחסידי ברסלב בשכונה

חסידי ברסלב במעמד // צילום: באדיבות המצלם

במעמד מרגש ומפואר התכנסו ובאו המוני חסידי ברסלב ותושבי רמת בית שמש ג'1 למעמד 'חנוכת הבית וקריאת השם' לביהמ"ד החדש דחסידי ברסלב בשכונה.

רמת בית שמש ג' 1 התאכלסה לפני מספר שנים, כאשר במקום לא היו כמעט בתי כנסת חסידיים כלל, ראשון החלוצים לגיבוש בית הכנסת והקמת מקווה טהרה היה ר' נחמן לנגר הי"ו שהתמסר ברוב חריצות להקמת בית ה' ולגיבוש קהילה קדושה בדרכו הטהורה של רבינו הננמ"ח זיע"א.

במשך הזמן, לאחר שביהכנ"ס עבר מספר מקומות, ולאחר פעילות גדולה וקשה של העסקנים המסורים מייסדי ביהכנ"ס הרב שמעון לוינזון והרב אהרן צוקר שליט"א הוקם ההיכל הגדול בית המדרש הגדול שנבנה במסירות נפש וברוב יגיעה תוך זמן קצר.

זה עתה, נחנך בית המדרש ברוב פאר והדר לרוב שמחתם של מתפללי בית המדרש ותושבי השכונה ששמחו עלי גיל לראות בבניינו של בית ה'.

הרב דוד גבירצמן שליט"א שנשא דברי ברכה במעמד העלה על נס את פעלם הגדול של מייסדי ביהמ"ד ועוצם זכותם של כלל השותפים שנרתמו להקמת הבית הגדול והקדוש, הרב גבירצמן הביע את שבחו הגדול של הרה"ח ר' אליהו מירב שליט"א אשר נשאו לבו להקים את הבית הגדול לזכר הרב איתן כהן, והרחיב בעוצם הזכייה להקים בית ה'.

המעמד ננעל בשעת ערב מאוחרת לקול ריקודים סוחפים של בני הקהילה, תושבי השכונה, ובני המשפחה, גדול היה המעמד לכבודה של תורה. בית המדרש המפואר שנקרא בשם 'איתן הנחל' לשמו ולזכרו של ר' איתן כהן ז"ל – הונצח בידי בן משפחתו החשוב הרה"ח רבי אליהו מירב שליט"א, שנשא דברי ברכה נלבבים בעת קריאת השם.

יש לציין, כי חלקים נרחבים מביהמ"ד טרם הושלמו, כאשר הריצוף נעשה רק זה עתה, ועדיין אין תאורה מסודרת ואף לא חלונות לביהכנ"ס, כמו"כ התפילות והלימודים בימים חמים אלו מתקיימים ללא מיזוג אוויר עקב חוסר אמצעים – בידיך הזכות להיות שותף בהקמת הבית הגדול והקדוש על שמו של רבינו זיע"א – הירתם עתה והיה שותף בביתו של רבינו וקנה זכות אמה על אמה בבית המדרש, יש לפנות להרב שמעון לוינזון בטלפון 0527169564, או להרב אהרן צוקר בטל' 0527170681, אשרי חלקו של מי שיזכה להנציח את זכותו או זכות הוריו ויקיריו בהיכל בית ה', ולהיוושע בדבר ישועה ורחמים.

 

בית הכנסת ברסלב

בית הכנסת ברסלב איתן הנחל

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.