בית המשפט הורה על הריסה מיידית של מבנה האוהל על קברו של מוהרא"ש זצ"ל

בית המשפט השלום בבית שאן הורה על הריסה מיידית של מבנה האוהל על קברו של מוהרא"ש זצ"ל – עורך הדין: "אנו לומדים את ההחלטה הקשה, ונבחון את אפשרויות הערעור העומדות לפנינו"

האוהל מעל קברו של מוהרא"ש זצ"ל // צילום: ארכיון 'אומן שלום'

בית המשפט השלום בבית שאן הורה על הריסה מיידית של מבנה האוהל על קברו של מוהרא"ש זצ"ל, עורך הדין משה נתן רוזנבלט המייצג את העמותה המנהלת כיום את מתחם האוהל מעל קברו של מוהרא"ש ביבניאל הגיב לפסיקת בית המשפט וכתב:

"יום מר לציבור החרדי ולחסידי ברסלב בפרט. לראשונה בתולדות מדינת ישראל, מחייב בית המשפט, להרוס באופן מיידי, וללא מתן שהות לערעור או רישוי, מבנה שנבנה על קבר מנהיג רוחני מפורסם. בית המשפט הוא המוסמך להחליט על פי החוק, ויש לכבד את החוק. אך מצופה גם מהערכאות להבין את הרגישות המיוחדת של מבני קודש בכלל וקברי צדיקים בפרט. לא על קבר הרב שיק נגזרה הגזירה, כי אם על כל מבנה קדוש בכל מקום שהוא. רוב קברי רבותינו התנאים והצדיקים נבנו ללא היתר מסודר מהעירייה, ומעתה יוכל כל שונא דת לבקש – ולקבל – את הריסתם"

בהמשך כתב רוזנבלט: "אנו לומדים את ההחלטה הקשה, ונבחון את אפשרויות הערעור העומדות לפנינו. כעת היא שעת המבחן לפוליטיקאים החרדים, המבקשים בעוד חודשיים את אמון הבוחרים החרדים, לפעול כנגד הגזירה. אני קורא לכל חסידי ברסלב לגלות איפוק ולכבד את רשויות החוק, יחד עם זאת להרבות בתפילה להעביר את רוע הגזירה".

למערכת אתר 'אומן שלום' הגיע החלטת בית המשפט וסיכום טענות הצדדים שהובילה לפסיקה, מבירור קטן מול הגורמים המעורים בפרשה עולה כי מדובר במחלוקת קשה בין הצדדים על השליטה במתחם הקבר, מטרת ההריסה של אחד הצדדים בפרשה נועדה לאפשר בנייה חדשה תחת עמותה שבבעלותו.

תגובות

אוי לנו אוי לנו הריסה לשם הריסה אוי לנו מיום הדין ומיום התוכחה

7

השם ירחם! בעוון מחלוקת!!! אוי לנו כי חטאנו! בואו נשוב כולנו בתשובה שלמה יחדיו, וננסה להמתיק את רוע הגזירה!

6

אוי כמה קשה היום הזה. איזה ביזיון לצדיק, המקום הפך לתל תלפיות אנשים נשים בחורים ובחורות באים לקרוא תהילים ונושעים, לא מקנא במי שירים יד או יסייע להריסת מבנה הציון. הקדוש ברוך הוא תובע את עלבונן של צדיקים.

5

אנשים קטנים מחליטים !!!

4

רוזנבלט אולי תדייק בדברך במקום להלהיב ציבור שלם על שקרים. זה לא הנחיה חדשה של בית המשפט לעשות את זה מהרגע להרגע! זה הנחיה ישנה שזה נבנה ללא אישור מההתחלה והזהירו על זה וגם הרסו כבר פעם את המבנה הארעי שהיה. תפסיקו להתייחס לציבור כאל אנשים טפשים. זה מחלוקת מטומטמת בן שני צדדים שמה שאיכפת להם שה אך ורק איך לעשות כסף ממוהרא״ש ולא ציבור המתפללים. עד מתי למניפולציות זולות?

3

הורסים את הציון על מנת לבנות משהו יותר טוב ושלא כמה אנשים בעלי אינטרסים אישיים רודפי ביצה רוצים להשתלט על הציון ובנו סוכת ערי מה שקיים עכשיו שזה בכלל לא בטיחותי אל דאגה בעזרת השם יבנה אוהל יפה מאבן כמו שאת צדיק רצה לא צריך להתבלבל מכמה אנשים שרצו להשתלט על הציון הקדוש הצדיק רצה שהמשפחה תהיה אחראית על הציון ולא קמה בעלי אינטרסים אישיים

2

ה' ירחם עלינו כלל חסידי ברסלב בפרט וכלל ישראל בכלל, מי העז להכניס עצמו למחלוקת ועל ידי זה להרוס מבנה קדוש שכזה על ציונו של הצדיק הגדול אשר בזכותו נתקרבו רבבות מישראל לרבינו הקדוש, די למחלוקת בכלל ישראל ודי למחלוקת בין אנשי שלומנו והרי רביה"ק אמר שהעולם יקנא באהבה שתהיה בין אנ"ש אז לאיפה הגענו, די לבזיון שמו של הצדיק יסוד עולם רבינו הקדוש. א גוטן שבת לכלל אנ"ש

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י' אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.