תצלומים מקוריים מאומן ראשית המאה ה-20 במכירה פומבית

בית המכירות הפומביות 'קדם' מוציא למכירה פומבית שני תצלומים מקוריים מראשית המאה ה-20 בהם נראים ציונו של רבי נחמן מברסלב באומן, וקבוצת חסידי ברסלב המתפללים על הציון הק' בימי הקיבוץ בערב ראש השנה, מדובר בתצלומים איכותיים ונדירים של הצלם ס. רבינוביץ'

רבי אלתר טעפליקר באוהל הציון הקדוש | צילום: ס. רבינוביץ'

בית המכירות הפומביות 'קדם' מוציא למכירה פומבית שני תצלומים מקוריים מראשית המאה ה-20  בהם נראים ציונו של רבי נחמן מברסלב באומן, וקבוצת חסידי ברסלב המתפללים על הציון הק' בימי הקיבוץ בערב ראש השנה, מדובר בתצלומים איכותיים ונדירים של הצלם ס. רבינוביץ'.

במכירה פומבית מוצעות למכירה שני תמונות מקוריות מאומן, של הצלם המפורסם  ס. רבינוביץ'. תצלום אחד גדול, ובו מראה כללי של העיירה אומן, כאשר ברקע נראה ציונו של רבי נחמן מברסלב זיע"א והתקבצות חסידי ברסלב בערב ראש השנה תרס"ח על אוהל ציון רביה"ק. (העתק מהתמונה הזו היה מוכר רבי נתן ברסקי בלובלין  לכל דורש)  על הצילום המקורי סומנו בכתב-יד מספרים, ובתחתיתו נכתב: "תמונת העיר אומין מעל יד בית עלמין הישן בימי הסליחות, בית הכנסת הישן, הקלויז של חסידי ברסלב, קבר הר"ן".

בתצלום השני נראה מבנה האוהל על קברו של רבי נחמן מברסלב באומן. כאשר בכניסה נראה מתפלל הרה"ח רבי אלתר (משה יהושע) טעפליקר (בזלנסקי) זצ"ל מחבר הספר "השתפכות הנפש" בתחתית התמונה נכתב: "קבר הרב רבי נחמן מברסלב באומן".

התמונות המקוריות של הצלם, נמכרים בימים אלו בבית המכירות 'קדם' במחיר התחלתי של 1000$, נראה כי למנהלי בית המכירות לא היה הרבה מידע על התמונות הללו, מעבר למה שהתפרסם בקטלוג המכירות, כעת לאחר המידע המדוייק על מהות התמונות, התאריכים, והדמות החשובה המצולמת בתמונה, התמונות יקבלו ערך שונה.

 

הרה"ח רבי אלתר (=משה יהושע) טעפליקר (=בזלנסקי) מחבר הספר "השתפכות הנפש" בפתח אוהל הציון הקדוש

 

התקבצות חסידי ברסלב בראש השנה תרס"ח על אוהל ציון רביה"ק. את העתק תמונה הזו היה מוכר רבי נתן ברסקי בלובלין לכל דורש

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ו אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.