בישיבת ברסלב "אהבת משה" ירושלים סיימו את כל הש"ס וערכו סעודת מצווה • צפו

שישו ושמחו בשמחת התורה • סיום כל הש"ס בשילוב סעודת מצווה בישיבה הגדולה "ברסלב אהבת משה" ירושלים ע"י בחור מתלמידי הישיבה נ"י בהשתתפות רבני ומשפיעי הישיבה שליט"א

רבני הישיבה במעמד הסיום // צילום: באדיבות המצלם

שישו ושמחו בשמחת התורה!

סיום כל הש"ס בשילוב סעודת מצוה בישיבה הגדולה "ברסלב אהבת משה" ירושלים ע"י בחור מתלמידי הישיבה נ"י בהשתתפות רבני ומשפיעי הישיבה שליט"א

 

שמחת התורה באורו של רביה"ק מוהר"ן מברסלב זי"ע בסדר "דרך הלימוד" שהנחילנו הוגים הבחורים בישיבה הגדולה "ברסלב אהבת משה" ירושלים ומסיימים מסכתות ועוד ספרים רבים.

דגש מיוחד מושקע ע"כ בתלמידי הישיבה ואף לזכותם לסיים את כל הש"ס כולו בימי נעוריהם לבד מסדרי הישיבה ולהשלים את הצלם הא'לוקים כשיחתו של רבינו שזוכים לכך ע"י סיום הש"ס.

זכתה הישיבה לאחרונה להשתתף בעוד שמחה של העמל בתורה, בחור מבכירי הישיבה אשר לאחר התמדה רבה סיים את כל "ש"ס תלמוד בבלי" בשעותיו הפנויות.

כאמור, זו לא פעם הראשונה ששמחה זו שורה בין כותלי הישיבה, מסורת וזכות זו קיימת בין כותלי ה'ישיבה גדולה', ואף גם "בישיבה לצעירים" מאז הוקמו – שב"ה רבים וטובים הגיעו לכך, אך בכל פעם השמחה והתרגשות צצה מחדש בהתחדשות של שמחה וחביבות התורה.

סביב שולחנות ערוכים בטובי המעדנים, ובהשתתפות צוות רבני הישיבה שליט"א נכחו הבחורים ואף גם אורחים מבוגרי הישיבה להשתתף בשמחה, בסעודת מצוה ולשמוע דיבורים מעוררי לב מתורתו של צדיק ותלמידיו הק' זי"ע.

שיא ההתרגשות היה כאשר עלה הבחור החשוב איתמר ראובן נ"י מעיר התורה 'אלעד' ת"ו לבימת הכבוד בהשתתפות אביו ואחיו וסיים את הש"ס כשברכת 'מזל טוב' מהדהד ברינה ובשמחה בין כלל המשתתפים.

הייתה זו דוגמא חייה לכולם, איך זה אפשרי וביד כל אדם לסיים את כל הש"ס בקיום דרכי הלימוד של רבינו הק' הננמ"ח הק' זי"ע, כמובא בארכה בשיחות הר"ן (ע"ו).

משתתפי הסיום שמעו דיבורי התחזקותו מראשי ורבני הישיבה שליט"א הרה"ח ר' נסים כלפא יו"ר המוסדות, הרה"ח ר' יהודה צבי שפירא רב המוסדות, הרה"ח ר' בצלאל נהרי מראשי הישיבה, הרה"ח ר' מנחם גולדוי מנהל רוחני דישי"ג, אביו של הבה"ח מסיים הש"ס  הרב אהרן ראובן משגיח רוחני בישיבת כיסא רחמים באלעד, ומעוד רבנים ורמ"י הישיבה שליט"א.

כלל הנואמים עמדו בציר דיבוריהם על חשיבות לימוד התורה בכל עת וזמן בעיקר בימי הנעורים, משולב בדברי חז"ל ומתורותיו של רביה"ק עד שזוכים לסיומי התורה. עוד שעה פנויה ועוד שיעור קבוע – לבד מסדרי הישיבה שמנצלים זאת כראוי וכך זוכים ללמוד וגם לסיים… שיחות ודיבורים אשר שובבו כל לב.

מתוך הודאה על העבר בשילוב הדיבורים הנפלאים פצחו כלל הבחורים בשירה וריקודים בשמחת התורה בקידוש שם ה' ושם רבינו  בנעימות עצותיו להתעלות בתורה ועבודה מתוך שמחה של מצוה, אכן כן, שישו ושמחו בזאת התורה כי היא לנו עוז ואורה.

 

תגובות

מנחם אתה גדול אתה מנהל מצוין שתמשיך להשפיע על הבחורים לתורה ומצות וללכת בדרך של רבינו הקדוש

2

הרב יהודה צבי שפירא שליט"א רב המוסדות של אהבת משה כל הכבוד לרב אתה משקיע רוחניות בתלמידים משהם קטנים עוד בתלמוד תורה וישיבה קטנה ומחנך בדרך של רבינו הקדוש ואתה מוציא פירות משובחים אחד אחד יישר כוח לרב

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י' אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.