'בזהות בדויה' – צבי יחזקאלי בג'יהאד יום הדין

'בזהות בדויה' – צבי יחזקאלי בג'יהאד יום הדין • סדרה תיעודית ראשונה מסוגה צולמה בזהות בדויה של שני חסידי ברסלב שהצליחו לחדור ללוע הארי בתוככי הארגון 'האחים המוסלמים' הפועל במערב

צבי יחזקאלי ואוהד גל עוז | צילום: צבי יחזקאלי

צבי יחזקאלי משנה זהות לחלוטין ופועל בשטח כשיח' של "האחים המוסלמים" המבקש לתרום לארגון ולהצטרף אליו, לשם כך, הוא קיבל ייעוץ צמוד מחברות מודיעין, יוצאי שב"כ ומוסד, להשלמת הזהות, הוא השיג ממבריחי גבול בטורקיה דרכון סורי מקורי, דרכון פלסטיני לגיבוי, וחתימת אינטרנט של בית עסק פעיל בירדן. תחת זהות בדויה של ה"שיח' אבו חמזה", יוצא יחזקאלי מצויד בציוד צילום איכותי המוסלקים בכפתור הבגד ובמשקפי מצלמה, אל תוך המציאות שבה מתנהל ארגון הג'יהאד השקט.

העולם שכבר הבין מהו הטרור של דאע"ש ומתגונן מפניו, ניצב לפני ג'יהאד חדש ושקט שעל פי האסלאם הוא הג'יהאד האחרון, ג'יהאד יום הדין שבו האסלם משתלט מתכוון להשתלט על המערב, ולא במלחמה, אלא בדרך שקטה של חדירה לתוך החברות המערביות – ובסיוע שלהם. לפני 20 שנה הוכנה התשתית לג'יהאד הגדול שפועל כרגע בלי יכולת מערבית לזהות אותו. פסק הלכה משנות התשעים של בכיר הפוסקים המוסלמים קובע: כיבוש המערב ייעשה ללא מלחמה אלא בשקט, תוך חדירה והשתלטות. "המערב נופל מוסרית והאסלאם יתקן אותו" – קבע השיח' קרדאווי.

דוח סודי של המודיעין הצרפתי,  שהוכן על ידי חברת מודיעין עסקי ישראלית, ובעזרת אנשי שב"כ ומוסד לשעבר,  מזהיר מפני הכוח המתעצם של "האחים המוסלמים" בצרפת ובכל רחבי אירופה. בשיתוף הסוכנים שכתבו את הדוח ובעקבותיהם, נכנס צבי פנימה לארגון.

האסלאם הרדיקלי ירד למחתרת, לא עוד הצהרות בתקשורת,  אלא עבודה שקטה וחשאית. לשם כך יחזקאלי חודר פנימה לתוך הארגון כדי להקשיב לשיח הפנימי של חברי הארגון, להוראות ההפעלה של הג'יהאד השקט במדינות המערב, יחזקאלי אומר: "זו הדרך היחידה היום לשמוע את מה שמתרחש בפנים, ובעוד כמה שנים יהיה עובדה מוצקה בכמה ממדינות המערב".

הצילומים מהחדירה של צבי יחזאקלי לתוככי הארגון נאספו ונערכו לסדרה תיעודית חדשה הנקראת בשמה – "בזהות בדויה" – צבי יחזקאלי בג'יהאד יום הדין – שתשודר החל מהערב (שלישי) בערוץ 10, הסדרה שבה 5 פרקים תעבור בכל תחנות ג'יהאד יום הדין טורקיה, גרמניה, צרפת וארה"ב.

בסדרה מסכם יחזקאלי את השיח והתגברות הפעילות של חברי הארגון המלווים בדרשות קיצוניות במסגדים, "איסלום" מסיבי של כל אסיר המבקש לרצות בשקט את תקופת מאסרו, והלבנת כספים דרך ארגונים ששולחים כסף לפיגועים בישראל.

צבי יחזקאלי ואוהד גל עוז יוצרי הסדרה, הם בעלי תשובה שומרי תורה ומצוות וחסידי ברסלב מוצהרים הקשורים בכל נימי נפשם לרבי נחמן מברסלב זיע"א, בצילום התוכנית הם רואים מעין שליחות חשובה במטרה להעביר מסר חשוב לעם ישראל.

בראיון ל'אומן שלום' אומר יחזקאלי כי רעיון התוכנית קרם עור וגידים דווקא סמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב בראש השנה באומן, שם הוא פגש את חברו למקצוע אוהד גל, במאי ועיתונאי לשעבר בערוץ 2 חוזר בתשובה טרי,  שזה עתה יצא מציונו של רבי נחמן כשהוא סערורי ומרוגש עד דמעות מהשינוי הרוחני שעבר בציון הק', צבי סיפר לו על רעיון התוכנית שהתבשל במוחו, וביקש שיצטרף אליו לצילום התוכנית,  אוהד במענה מבשר לו חגיגית כי החליט זה עתה לנקות את כל עברו, ולהתמקד אך ורק בחזרה בתשובה ובעבודת ה', יחזקאלי שסבר אחרת, טען בפניו כי עם הכשרונות אפשר לעשות דברים מועילים, מבלי לבטל את קיום התורה והמצוות, בסופו של דבר אוהד השתכנע לאחר שהבין כי מדובר בשליחות חשובה.

יחזקאלי ואוהד סיפרו 'לאומן שלום' כי בכל שלב ההתחזות כשהם בתוככי הארגון, תוך כדי סיכון חיים, הם הצליחו לשמור בהדיקות על קיום התורה והמצוות, יחזקאלי אומר: "לא החסרנו כלום, היה לנו הכל, הנחנו תפילין, עשינו  שעה התבודדות ביום, מקווה, ואפילו ציצית מיוחדת מתחת לבגדים בכל שלב ראינו סייעתא דשמיא גדולה מאוד".

אוהד סיפר ל'אומן שלום' כי "במסגרת צילום התוכנית, חדרנו לארגון 'האחים המוסלמים' הפועל בטורקיה, בכל עת השהות במדינה, לא מצאנו אוכל כשר, והתקיימנו ארבעה ימים עם פירות יבשים בלבד, באחד הפעמים עצרו אותנו המשטרה המקומית, והאשימו אותנו בריגול והתחזות, באותו הרגע, רעדנו כולנו, ישבתי עם צוותי הצילום (שאינם שומרי תורה ומצוות) ברכב והתחלנו לומר בכוונה את ה'התיקון הכללי', לבסוף ניצלנו מהמעצר, אם השוטרים היו מגלים את המצלמות שהסתתרו ברכב הצילום, היינו גמורים, הכל עבר בסייעתא שמיא"

השניים הכעיסו את פעילי ארגון 'אחים המוסלמים' לאחר שהצליחו לשטות בהם בכל מהלך ההתחזות מבלי לעורר תשומת לב מיותרת, ראשי הארגון אף התבטאו על התוכנית בתקשורת הערבית, ואמרו כי ההתחזות, והממצאים שהצליחו השניים לתעד בשלב ההתחזות, לא יעצור את התוכנית האסלמית לכיבוש המערב והעולם.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.