חדשות אומן

בד”ץ העדה החרדית יקיים דיון דחוף בהרכב מלא עם מרן הגאב”ד שליט”א

בד”ץ העדה החרדית יקיים דיון דחוף בהרכב מלא עם מרן הגאב”ד שליט”א בכדי להביא לבירור דעת תורה בענין ההיתר ההלכתי למעבר הכהנים הבאים להסתופף בימי חג השבועות הבעל”ט בציון רבינו הק’ באומן, מהנהלת בית הדין נמסר: כי הם מתאמצים לקיים את הדיון עוד לפני החג הבעל”ט

חלק ממשלחת הרבנים באתר הבניה - בתמונה, גולגולת שנמצאה במתחם

בשל הלחץ בו נתונים כלל הכהנים הבאים להסתופף בימי חג השבועות הבעל”ט בצילא דמהימנותא בצל רבינו הקדוש באומן, שאינם יודעים בוודאות האם מותר להם להיכנס לציון רבינו הק’ אם לאו, וכל זאת בעקבות סערת גילוי ‘בית הקברות’ בשטח העומד ממול הכניסה לציון מצדו של רחוב בילינסקי, שבו נתגלה בוודאות ולמעלה מכל ספק שטח גדול של בית החיים העתיק באומן, אשר לדאבון ליבנו נחרש בשוגג וללא יודעין, והספק מכרסם בליבנו האם רחוב בילינסקי הוא גם חלק מבית הקברות או לא?

לאור כל זאת, יצאו הבוקר (רביעי) משלחת רבנים שביקרו בשבוע שעבר באומן יחד עם שליחי ‘אתרא קדישא’ בכדי לבדוק מקרוב את הממצאים שנמצאו באתר החפירות. בין חברי המשלחת נסעו הרב החסיד ר’ אפרים נחמן אנשין שליט”א, הרב החסיד ר’ אברהם יצחק כרמל שליט”א, והרה”ח ר’ שמואל מאיר חשין שליט”א.

לקראת נסיעתם לאומן, ביקרו חברי המשלחת בבית הדין של ה’עדה החרדית’ בירושלים בכדי לזרזם ולקיים דיון דחוף במושב בית הדין שבו ישמעו הדיינים את כלל הממצאים ואשר לאורם יוכלו לפסוק את הפסק ההלכתי, איך להתנהג בהמשך לגבי כל השאלות העומדות על הפרק הן בהמשך הבניה והן לגבי קדושת הכהנים.

חשוב לציין! כי ישנם כמה מן הדיינים הטוענים כי עד לבירור המושלם של כל הממצאים, לכאורה אסור לכהנים להיכנס לציון רבינו הק’ מצד רחוב בילינסקי מחמת ספק דאורייתא.

על פי הדווח שקיבלנו מאחד מרבני ברסלב שאומר ל”אומן שלום” כי “הרה”ח ר’ אפרים נחמן אנשין שליט”א זירז את הנהלת הבד”צ לקיים דיון דחוף בהרכב מלא עם מרן הגאב”ד שליט”א בכדי להביא לבירור דעת תורה בענין ובהקדם האפשרי. מהנהלת בית הדין נמסר כי הם מתאמצים לקיים את הדיון עוד לפני החג הבעל”ט”.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ח' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.