"בארכיון נמצאה תמונה המיוחסת לרבי נחמן מברסלב כשהיה בדרכו לארץ ישראל מאיסטנבול"

רץ ברשת: "בארכיון נמצאה תמונה המיוחסת לרבי נחמן מברסלב כשהיה בדרכו לארץ ישראל מאיסטנבול" • בימים האחרונים מפרסמים ברשת תמונה וטוענים כי התמונה נמצאה בארכיון – וציור הדיוקן מיוחסת למראהו של רבי נחמן מברסלב כשהיה בדרכו מאיסטנבול לארץ ישראל – האם יש שמץ של אמת בתגלית המרעישה? התשובה היא מוחלטת: עד היום לא נמצאה תמונתו ודיוקנו של רבי נחמן מברסלב זיע"א

דיוקן של רב | צילום: באדיבות המצלם

תמונה של רבי נחמן מברסלב! האומנם?

רץ ברשת: בימים האחרונים מפרסמים ברשת תמונה של רבי נחמן מברסלב, כביכול, בטענה כי התמונה נמצאה בארכיון, וציור הדיוקן מיוחס למראהו של רבי נחמן מברסלב, כשהיה בדרכו מאיסטנבול לארץ ישראל. האם יש שמץ של אמת בתגלית המרעישה? התשובה היא מוחלטת: עד היום לא נמצאה תמונתו ודיוקנו של רבי נחמן מברסלב זיע"א.

לא ברור מה הסיבה שהחליטו לפרסם את התמונה ולשייך אותה לתמונה של רבי נחמן מברסלב, לטענתם של המפיצים, הדיוקן ממש תואם לתיאורו של רבי נחמן שהיה אדמוני, והכיפה ממש דומה לכיפתו של רבי נחמן מברסלב. דברים אלו הזויים ומוכחים עד כמה היום יכולים בקלות לתעתע בציבור ללא כל בדיקה מינימלית.

בספרי ברסלב מתואר כי לרבי נחמן מברסלב זיע"א היו פאות ארוכים ולא קצרים כמו שמופיע בתמונה – עיין שבחי הר"ן אות ט"ו "ולא הניחוהו הישמעלים שיכנס אליהם כי הסתכלו על מלבושיו ועל תואר פניו שיש לו פאות ארוכים כנהוג במדינתנו".

בעקבות ההיסטריה הציבורית על מציאת תמונה של רבי נחמן מברסלב!!! פנינו לאחד החוקרים הגדולים מארה"ב, הרב ר' אהרן ברגר חסיד ברסלב, מומחה ליודאיקה ולממצאים יחודיים בחסידות ברסלב שאומר: "זו תמונה שנמכרה במכירה פומבית ב'סודביס' שצוייר ע"י האומן איזידור קאופמן ב1909 מיהודי חסיד מאוסטריאן הונגריה שצייר הרבה תמונות, אני הייתי במכירה הזאת, זו לא תמונה של רבי נחמן מברסלב" – מסיים הרב ברגר.

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ג שבט ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.