באלעד בוערת אש • המקורבים החדשים באלעד הקימו ביהכנ"ס ברסלב חדש

בשורה טובה ורוח של התחדשות נשמעת מהעיר אלעד המעטירה, לאחר שהתלקטו מקורבי אנ"ש מחצרות מקהלות החסידים לגווניהם והניחו את אבן היסוד להקמת הקהילה הקדושה בשמה הטוב

הקימו משכן לה' - ברסלב 'נועם הנחל' // צילום: באדיבות המצלם

בשורה טובה ורוח של התחדשות נשמעת מהעיר אלעד המעטירה. אמנם אורו של רבינו הק' זורח באלעד כבר מזה שנים רבות בכמה בתי מדרשיות, ולפי נתונים רשמיים – מידי שנה זוכים יותר מאלף תושבי העיר לקיים את ציוויו של רבינו "כל מי שמאמין בהשם יתברך צריך לבוא", אולם תמיד יש מקום להתחדשות.

במשך השנים התקרבו לאורו של רבינו הק' הרבה חסידים ואנשי מעשה מתושבי העיר אלעד, והתעורר צורך לייסד מנין ובית מדרש שיהיה מותאם לסגנון ודרך של אלו שמקרוב באו מקהילות החסידים, מקום בו יאיר אור הצדיק בתוך הכלים המתאימים, בסגנון וההתעוררות והווערמעקייט בו הורגלו בחצרות החסידים למיניהם.

ואכן, במשך הזמן התלקטו אחד לאחד חברים מקשיבים והניחו את אבן היסוד להקמת הקהילה הקדושה בשמה הטוב יכונה 'נועם הנחל'. והורגש צורך להקים מקום בו יתפללו יחד ויעסקו בעבודת ה' מתוך אהבת חברים והתקשרות לצדיקים, ובעידודם והכוונתם של גדולי משפיעי אנ"ש הקימו את המנין הקדוש של מקורבי אנ"ש מחצרות מקהלות החסידים לגווניהם.

וכמו בכל דבר שבקדושה, נתקיים גם במנין זה "והיה ראשיתך מצער", כאשר קרוב לשלש שנים התפללו בתוך קארוון קטן של תלמוד תורה, דבר שצמצם את פעילות הבית מדרש לשבתות בלבד, וגם הקשה על התנהלות בית המדרש בגשם וברוח. וכאשר כבר היה המקום צר מהכיל את המתפללים, החליטו אנשי הבעל תפילה לילך במסירות נפש ולבנות משכן לה'.

ואכן בשבוע שעבר נפל דבר באלעד, כאשר התקיים המשך הפסוק "ואחריתך ישגה מאד", כאשר קמו אנשי מעשה מקרב החברים ובזריזות נפלאה הקימו משכן לה', בית שיהיה מגדל – אור של תורה ותפילה ודעת הצדיק לכל תושבי העיר בס"ד.

וכאן המקום להודות לראש העיר אלעד הרב ישראל פרוש שליט"א, ההולך בדרכי אביו שלוחא דרבנן ידיד בית ברסלב, הלא הוא הרב מאיר פרוש שליט"א, אשר לבם ער לכל עניני בית רבינו, וגם בבנין הבית הגדול הזה מסייעים בכל מאודם וחפצם.

כמו כן ועד בית המדרש מציינים על נס את פעולתם ומסירותם של עסקני ברסלב בארץ הקודש, הלוא הם הר"ר נחמן בנשעיה שליט"א, והרב מאיר רובינשטיין שליט"א ראש עיריית ביתר, והרב נחמן גלבך שליט"א מועמד לראשות העיר צפת, אשר תומכים ומסייעים ועומדים בכל עוז לכל קודשי בית רבינו.

 

תגובות

חסידים יקרים ברסלבער חסידים אהובים באוויר הנך והזך, כזר הנתון על פני חתן, כן יפה אהבתם וידידתם באהבת חברים מופלגת כחסידי ברסלב בכל הדורות באור יקרות ומאירות ומקרבות כל אחד ואחד בסבר פנים יפות, אשריהם ואשרי חלקם של בני הקהילה, יהי נועם ד' עליהם, נאם אברך שהוריו מתגוררים בעיר.

3

חסידים יקרים ברסלבער חסידים אהובים באוויר הנך והזך, כזר הנתון על פני חתן, כן יפה אהבתם וידידתם באהבת חברים מופלגת כחסידי ברסלב בכל הדורות באור יקרות ומאירות ומקרבות כל אחד ואחד בסבר פנים יפות, אשריהם ואשרי חלקם של בני הקהילה, יהי נועם ד' עליהם, נאם אברך שהוריו מתגוררים בעיר.!

2

מי מנהל את הבית הכנסת?

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ג שבט ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.