"אפקט "טיסת השבת" הוא דבר שחוזר על עצמו מידי שנה בתקופת ראש השנה"

פרשת 'טיסת השבת' של חברת אל-על שהסעירה השבוע את המדינה מזכירה לרבים מהנוסעים מידי שנה לאומן וניו-יורק את הסיוטים של הנוסע החרדי במטוסי אל-על "באשמת החרדים"

חסידי ברסלב לקראת הנסיעה לאומן ראש השנה // צילום: יוסי גאלדבערגער

פרשת 'טיסת השבת' של חברת אל-על שהסעירה השבוע את המדינה מזכירה לרבים מהנוסעים מידי שנה לאומן וניו-יורק את הסיוטים של הנוסע החרדי במטוסי אל-על "באשמת החרדים"

"סיפור "טיסת השבת" של חברת אל-על שעורר סערה תקשורתית בשבוע האחרון, מגלה על דפוס התנהגות קבוע מצד חברת אל-על כלפי נוסעים החרדיים" אמר השבוע אהרון ב. תושב העיר וסוכן טיסות, ל'צפת בתנופה'.

הפרשה שהסעירה את התקשורת השבוע, התרחשה כאשר נוסעים רבים שעשו את דרכם מניו יורק לנתב"ג ביום שישי לפני כשבוע, נאלצו לשבות באתונה שביוון, לאחר עיכוב בהמראה מנמל התעופה בניו-יורק, וקוצר בזמן לנחיתה בתל-אביב.

בעקבות העיכוב, נוצרה מהומה במטוס. ועל פי טענותיהם של מעט נוסעים, שקיבלו גיבוי מחברת 'אל-על', כמה נוסעים חרדים שרצו לרדת מהמטוס ולא הורשו, החלו להתפרע ואף נקטו באלימות כלפי הצוות, בדרישה להשלים את נתיב הטיסה המקורי.

המהומה שנוצרה, הובילה בסופו של דבר לנחיתת המטוס באתונה שביוון, שם שהו הנוסעים במהלך השבת.

אלא שעיתונאי שומר שבת ששהה אף הוא על המטוס, ותיעד את ההתנהלות, חשף כי מדובר בעלילה שפלה כנגד הנוסעים החרדיים. כמו כן מרבית העדויות והתיעודים שהגיעו מהשטח, הוכיחו למפרע כי כלל לא הייתה אלימות, וההיפך החרדים הם אלו שספגו צעקות, קללות והצרת צעדים והבליגו. הדבר גרם לביקורת ציבורית כלפי חברת התעופה, שהפנתה לכאורה את האשמה ממנה לעבר הנוסעים חסרי הישע.

מידי שנה בתקופת החגים נוסעים אלפי חסידי ברסלב וחב"ד מצפת ומכל הארץ לחו"ל בתקופות החגים, וכמעט בכל שנה באותה תקופה, מציגה התקשורת את התנהגות החרדים בטיסות באור שלילי, מספר אהרן, "בכל שנה יש סיפורים דומים, שנובעים לרוב מקוצר הרוח של צוות אל-על לנוסעים, והאשמה מוטלת תמיד בסופו של דבר על החרדים. נקווה שאל-על תלמד את הלקח, שגם ללקוחותיה החרדיים מגיע יחס בסיסי".

 

מנחם גרנות // צפת בתנופה

תגובות

מספיק שעשרות אלפי הנוסעים לאומן לראש השנה ינטשו אותם. מישהו צריך לפנות לרב שכטר ובמקביל לרב ארוש שיוציאו מכתב משותף

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.