"איחוד הצלה" מרחיב את פעילותו ברחבי אוקראינה בשיתוף עם "אהלי צדיקים"

כחלק מפעילות הצלת החיים של ארגון 'איחוד הצלה' בישראל ובקהילות יהודיות ברחבי העולם הקים הארגון בשנה האחרונה סניף ומרכז ציוד רפואי באומן ובימים אלו נערך להרחבת הפעילות

הציוד הרפואי של 'איחוד הצלה' במעז'יבוז' | צילום: באדיבות המצלם

שת"פ מוצלח להצלת חיים: כחלק מפעילות הצלת החיים של איחוד הצלה בישראל ובקהילות יהודיות ברחבי העולם הקים הארגון בשנה האחרונה סניף ומרכז ציוד רפואי של איחוד הצלה באומן שבאוקראינה, ובימים אלו נערך להרחבת הפעילות לערים ונקודות נוספות באוקראינה בשיתוף פעולה עם אגודת "אהלי צדיקים".

לאחר סדרת פגישות שנערכה בין ראשי "איחוד הצלה" לאגודת "אהלי צדיקים" בראשות היו"ר הרב ישראל מאיר גבאי הפועל זה עשרות שנים לאיתור, שיפוץ ושימור קברי צדיקים ושחזור העבר היהודי ברחבי אוקראינה, סוכם על שיתוף פעולה להרחבת פעילות הצלת החיים לעיירות ומקומות נוספים בהם פועלת האגודה ומפעילה אף הכנסות אורחים למען רבבות יהודים העולים לציונים הק' באוקראינה במהלך השנה ובימי ההילולא.

בין המקומות אליהם תורחב הפעילות ניתן למנות את העיירה מעז'יבוז בסמוך לציונו הק' של הבעל שם טוב זי"ע, אניפולי, שם ספונים גדולי עולם כמו הרה"ק ר' זושא, המגיד ממעזריטש ועוד, ברסלב בסמוך לציונו של הרה"ק רבי נתן מברסלב זי"ע, ווילעדניק ועוד. מקומות אליהם עולים יהודים מכל העולם בכדי לשפוך את צקון לחשם.

בימים אלו יצאה משלחת נכבדה של איחוד הצלה מישראל, בראשות הסמנכ"ל הרב לייזר היימן, וראש המשלחת לאוקראינה נתי אוסטרי, בליווי צוות מתנדבים, לקראת טקס חנוכת הציוד והתקנת ארונות ציוד מציל חיים מתקדם בכל המוקדים האמורים, וכן הקמת קורסים לחניכת מתנדבים מקומיים נוספים באודסה, בקייב ובמקומות נוספים שיצטרפו לשורות הארגון.

כונני "איחוד הצלה" ברחבי אוקראינה מחוברים לתוכנת ההזנקה של אירועי החירום כמו מתנדבי איחוד הצלה בארץ ומקבלים את מקרי החירום בגזרתם בשיטת ההפעלה של מתנדבי הארגון בישראל בעשור האחרון. מוקד החירום הבינלאומי של איחוד הצלה מקבל קריאות חירום ע"י חיוג באוקראינה למספר מקומי 063-800-1221, ומזניק מיידית את הכוננים המקומיים שיוכלו לתת מענה מציל חיים עם הציוד הרפואי המתקדם שברשותם, וכן ייתן הדרכה למקומיים בשטח שמהיום גם יעשו שימוש בארונות  הציוד שיותקנו במוקדים השונים.

הרב ישראל מאיר גבאי יו"ר "אהלי צדיקים" מסר כי הוא "מעריך את הארגון החשוב איחוד הצלה ומברך על השיתוף פעולה לתועלת העולים לקברי הצדיקים באוקראינה, אין ספק שהתקנת ארונות ציוד רפואי מתקדם והזנקת והכשרת מתנדבים תציל חיי אדם רבים. זהו צעד חשוב בשמירה על בטחונם ושלומם של המבקרים"

משה טייטלבוים מנכ"ל איחוד הצלה מסר "מברך על השיתוף פעולה המבורך שנרקם עם אגודת "אהלי צדיקים" להרחבת פעילות הצלת חיים באוקראינה. כבר עם הקמת מרכז הציוד הרפואי וסניף איחוד הצלה באומן ועוד קודם, התוודענו לצורך העז הקיים בשטח למענה מהיר בעת מקרי חירום רפואיים. וכן למחסור הקריטי הציוד מציל חיים בכל נקודה ומתחם בהם יש פעילות יהודית שוקקת ברחבי אוקראינה אנו בטוחים שבזכות השת"פ הזה נזכה להציל עוד חיים רבים".

לייזר היימן סמנכ"ל איחוד הצלה מסר: "בהמשך לפעילות הבינלאומית של איחוד הצלה ברחבי העולם ובסמוך לציון רבי נחמן מברסלב בעיר אומן שבאוקראינה נעתרנו לסייע להצלת חיים גם בקברי צדיקים נוספים ברחבי אוקראינה תוך שת"פ עם ארגון אוהלי צדיקים במטרה שיהיה ציוד רפואי זמין לכל מקרה חירום. מוקד איחוד הצלה ערוך בכל ימות השנה למתן מענה מהיר ומקצועי במקרי חירום גם באוקראינה תוך שיתוף פעולה של מתנדבי איחוד הצלה באוקראינה עם מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה רופאים פרמדיקים וחובשים שמגיעים לביקור או תפילה בקברי הצדיקים באוקראינה ויכולים מניסיונם המקצועי להגיש סיוע".

*בכל מקרה חירום רפואי באוקראינה מומלץ לחייג מיידית 063-800-1221 מספר מקומי באוקראינה ומוקד איחוד הצלה יזניק את כונני ההצלה הקרובים ביותר למיקום האירוע*

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.