אוקראינה: 208 גריבנה מס תייר לכל מבקר • ראש העיר אומן כבר לוטש עיניים למיליונים

ב-1 לינואר החלה אוקראינה לגבות מס תיירים ממיליוני הזרים הנוהרים אליה מדי שנה – ראש העיר אומן כבר לוטש עיניים למיליוני הדולרים הנוספים שהמס היהודי עשוי להכניס לו • כל הפרטים בכתבה

לוטש עיניים למיליוני הדולרים

ב-1 לינואר החלה אוקראינה לגבות מס תיירים ממיליוני הזרים הנוהרים אליה מדי שנה. הפופולריות של המדינה גברה בשנים האחרונות בזכות נופיה היפים, מגוון הפעילויות בחיק הטבע, האטרקציות, ושפע רב של אתרי נופש המוצעים לתיירים במחירים זולים במיוחד. זה אומנם תרם תרומה יפה לכלכלתה, אבל גם הפעיל עומס עצום על תשתיות התיירות.

בשל כך אוקראינה שינתה את החוק לחישוב מס התיירות והציבה חוקים חדשים לגביית מס מהתיירים המבקרים באוקראינה – החוק שנכנס לתוקפו ב-1 לינואר 2019 קובע כי התיירים ישלמו מיסים בסכום של עד 208 גריבנה ללילה (כ – 6.5 יורו) עבור השהייה בבתי מלון, קמפינגים, אכסניות ובתי הארחה, בסיסים תיירותיים, פנימיות ומחנות.

בנוסף, יוטל גם מס תיירים על תיירים המתגוררים בבתים פרטיים, נספחים, דירות, קוטג'ים, חדרים ונכסים אחרים המשמשים למגורים זמניים.

שיעורי מס התיירים באוקראינה נעים בין 0.5 – 1% הסכום הסופי נקבע על ידי המועצות המקומיות. בשל העובדה כי גביית מס התיירות מטופלת על ידי עיריית העיר (ולא על ידי המלונות כפי שרבים חושבים), שיעור המס ותקופת תוקפו נקבעים על ידי העירייה באותו העיר שהתייר מבקר בה וניתן לשנותם על ידי החלטת הממשל.

כאמור, גביית המס מתנהלת על ידי מועצת העיר והכספים מופנים לתקציב העירייה שאמורה לדאוג לפיתוח אתרי התיירות בתחומה, גם אומן הנחשבת בין הערים המתויירות ביותר באוקראינה נכנסת להליך דומה, ראש העיר אומן כבר עוסק בשבועות אלו בדיונים בוועדות העוסקות באפשרויות הגבייה מבעלי המלונות באומן הממוקמים ברחוב פושקינה בסמיכות לקברו של רבי נחמן מברסלב זיע"א.

ראש העיר אומן לוטש עיניים למיליוני הדולרים הנוספים שהמס היהודי עשוי להביא עמו בתקופות השנה אך בעיקר בתקופת ראש השנה. ספק רב אם הוא יצליח לעשות זאת, לאור העובדה שמדובר בראש עיר אנטישמי שהוכיח בשנים האחרונות את יחסו השלילי נגד התיירים היהודיים המבקרים במקום.

תשתיות לקויות, הצפות ביוב, ניתוקי חשמל ושלג שנערם ברחובות פושקינה אלו הדברים הקטנים שהורגלנו אליהם לאור העובדה שמדובר בעיר פרימיטיבית כשאר הכפרים ברחבי אוקראינה, אך עדיין התיירים מסוגלים להתמודד איתם למרות כל הקושי. טענת מיעוט המיסים של המקומיים שאינו מאפשר לעירייה לתחזק כראוי את התשתיות ברחובות פושקינה הועלתה בעבר כמה פעמים, אך היא הוכחה כטענה שיקרית וללא ספק גם היא הוכיחה כי לא רק שראש העיר מתעלם מצרכיהם של התיירים היהודים אלא הוא מיצר את צעדיהם בכל דרך אפשרית ובכל הזדמנות.

נזכיר כי ראש העיר אומן הוא האחראי הבלעדי לכל הפרובוקציות שנעשו בשנים האחרונות ברחובות פושקינה, החל מהריסת גשר הכהנים שעמד לשירות המבקרים למעלה מ-10 שנים, ניתוקי חשמל בראש השנה, אישור הצבת האנדרטה לזכרו של איון האיום שרצח באכזריות את 30 אלף הקדושים, מתן אישור להצבת הצלב בניגוד לחוק, צו הריסה לקלויז המרכזי, ואישור מעבר לתהלוכת עשרות מפגינים אנטישמיים ברחובות פושקינה, אלו הם חלק מפועלו העשיר של ראש העיר כנגד התיירים היהודים המבקרים באומן.

יבוא יום ובעלי המלונות ובתי הארחה באומן יידרשו לשלם את המס על ידי ראש העיר אומן שידאג לאכוף את החוק, היהודים ובעלי העסקים באומן לא מתכננים לשתף כל פעולה עם ראש העיר אומן כל עוד הוא מפר את החוקים המקומיים ומשתמש בכח תפקידו לייצר פרובוקציות אנטישמיות כנגד התיירים היהודים המבקרים באומן.

תגובות

לא ניראה מעשי סתם קשקוש

2

ככה מתחילים כמו התרופות שהיו בשקל.

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י' אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.