חדשות אומן

אומן: נרתמים לחיזוק הביטחון • בשל גלי פריצות שאירעו בתקופה האחרונה בציון

אומן: נרתמים לחיזוק הביטחון • בשל מקרי הגניבות והאלימות שאירעו בתקופה האחרונה בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א וברחובות הסמוכים לציון הק' התאספו היום (שני) תושבי הקהילה היהודית לאסיפה דחופה בראשות רב הקהילה הרב יעקב ג'אן שליט"א – העסקנים אומרים ל'אומן שלום' "המשטרה לא מעוניינת לדאוג לבטחונינו הגיע הזמן שאנו נעשה זאת בעצמינו ונדאג לביטחונם של תושבי הקהילה והמבקרים הרבים הבאים לאומן"

הרה"ח ר' יעקב ג'אן שליט"א לצד ר' אברהם לנדאו הי"ו | צילום: אומן שלום

בשל מקרי הגניבות והאלימות שאירעו בתקופה האחרונה בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א וברחובות הסמוכים לציון הק', התאספו הערב (שני) תושבי הקהילה היהודית לאסיפה דחופה בראשות רב הקהילה הרב יעקב ג'אן שליט"א. העסקנים אומרים ל'אומן שלום' "המשטרה לא מעוניינת לדאוג לביטחוננו, הגיע הזמן שאנו נעשה זאת בעצמינו ונדאג לביטחונם של תושבי הקהילה והמבקרים הרבים הבאים לאומן". באסיפה הועלו רעיונות והצעות לקידום תוכנית ארגון השמירה היהודית של 'השומרים אומן' שהוקם לקראת ראש השנה אשתקד, במטרה לספק בטחון לתושבי הקהילה והתיירים הרבים המבקרים באומן.

ל'אומן שלום' נודע כי בנוסף, הוחלט באסיפה שהתקיימה בראשותו של הרה"ח ר' יעקב ג'אן שליט"א, כי יחלו בקרוב, בבחירת עסקן, שישמש בתפקיד האחראי שיקדם את פעילותם של אירגוני השמירה וההצלה לטובת התושבים והתיירים באומן. כזכור, לקראת ראש השנה תשע"ז התקיימה אסיפה ראשונית בה הוחלט לאחד את כל נקודות השמירה הקיימות באומן לארגון אחד הנקרא 'השומרים אומן' שמטרתו לפקח ולדאוג על כל נושאי הביטחון באומן.

כחלק מתוכנית הקמת חברת השמירה הוחלט כי תפעל יחידת פטרול מקומית 24 שעות ביממה ע"י ארגון 'השומרים אומן' אשר תפטרל ברחובות פושקינה ובכל הרחובות הסמוכים לציון הק' לצורך הגברת תחושת הביטחון בקרב התושבים והמבקרים הרבים הבאים לאומן.

מאז ועד היום, פעילותו של ארגון 'השומרים אומן' נחלש בשל חוסר תקציב וחוסר היענות מצד חסידי ברסלב בעלי הבתים והדירות המתגוררים בישראל ובמקומותיהם שבסכום השתתפות מינימלית יכלו לדאוג לביטחון ראוי לנכסים שברשותם ואף לתיירים הרבים הבאים להתפלל בציונו של רבי נחמן מברסלב באומן.

הקמת ארגון חברת שמירה באומן היא דבר חיוני ונצרך להגנת התושבים והתיירים הרבים הבאים לפקוד את קברו של רבי נחמן מברסלב באומן, בעלי המלונות באומן המארחים את המבקרים מספקים לאורחים ביטחון זמני על ידי הצבת שומר סמוך למלון, מעת יציאת האורחים מהמלון באומן, האורחים אינם מוגנים, מן הראוי שבעלי המלונות ישימו לב למצב הביטחוני הרעוע ויתמכו גם הם בחברת השמירה החדשה שתספק בטחון כללי לכלל המבקרים והאורחים השוהים באומן.

מאז המקרה המזעזע שחיללו את קברו של רבי נחמן מברסלב בהשלכת ראש חזיר ותקיפת המתפללים, לא נעשה דבר מצד השלטונות המקומיים המתעלמים בשיטתיות מהצבת שמירה ובטחון שיגנו על התיירים הרבים כמקובל בשאר מדינות בעולם, התושבים הגויים מנצלים את היעדרותה של המשטרה במקום ופורצים מדי לילה לעסקים ולבתים של יהודים.

אחד העסקנים באומן אומר ל'אומן שלום' כי "עלות החזקת חברת שמירה מקצועית באזור עולה בסך הכל כמה אלפי דולרים בודדים, אם כל אחד מבעלי הדירות והבתים היה משתתף בסכום מינימלי זעום, היה אפשר להקים ארגון מכובד עם שמירה מקצועית שיפטרל וישמור בכל שעות היממה בכל האזור, בעלי הנכסים יזכו לשמירה על נכסיהם וגם התיירים הרבים הבאים לאומן יהנו מתחושת ביטחון שתלווה אותו לאורך כל שהותם במקום".

העסקן מסיים ואומר: "המשטרה לא מעוניינת לדאוג לביטחוננו הגיע הזמן שאנו נעשה זאת בעצמינו ונדאג בעצמינו לביטחונם של תושבי הקהילה והמבקרים הרבים הבאים לאומן"

זיכרו! בסכום זעום וקטן כל אחד מאיתנו יכול להיות שותף בביטחונם של היהודים הרבים הבאים לציונו של רבי נחמן מברסלב זיע"א שהבטיח: 'עבורי לא הפסיד איש, כי ממי שאני לוקח – לזה אני נותן!

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ב אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.