חדשות אומן

אומן – מי הבעלים של מלון ‘שערי ציון’ באומן? בה”מ יכריע

משפחת קנפלר מחזירה לעצמה את השליטה על מלון ‘שערי ציון’ באומן? כך עולה ממסמכים חדשים שהוצגו לבית המשפט האזורי באומן – המסמכים מעידים על בעלותה של המשפחה ובית המשפט אמור להכריע בשבועות הקרובים – הרוכשים טוענים: ‘המסמכים מזוייפים’!

הכיתוב שנתלה על המלון 'באובייקט מתבצע תפיסה והתקפה' | צילום: באדיבות המצלם

לאחר שנים של מאבק על השליטה במלון ‘שערי ציון’, משפחת קנפלר מחזירה לעצמה את השליטה על מלון ‘שערי ציון’ באומן. כך עולה ממסמכים חדשים שהוצגו לבית המשפט העירוני במחוז צ’רקסי. המאבק על השליטה במלון ‘שערי ציון’ באומן, נדון בעבר בפני ערכאות שונות, בבית המשפט השלום בתל אביב ובבד”צ העדה חרדית.

הצדדים פנו לבוררות אצל הרב צבי ברוורמן שליט”א, כדי שיכריע בסכסוך שביניהם. הרב ברוורמן גיבש הסכם עליו חתמו הצדדים, ההסכם פירט את זכויות הבעלות על המלון, וכן הוראות באשר להבטחת זכויותיהם של חסידי ברסלב רוכשי זכות הלינה במלון בימי ראש השנה, השימוש בסופרמרקט, הקצאת מקום לתפילה ועוד.

בכתב הבוררות קבע הרב ברוורמן כי המלון שייך לאליהו קנפלר, והוצא ממנו במרמה וגניבה ע”י המקומיים שלא כדין. בתי המשפט באוקראינה שאינם מכירים בחלטתם של בתי הדין הרבניים בישראל לא קיבלו את פסיקת הבוררות של בתי הדין מה שהשאיר את הסכסוך עומד ותלוי במשך שנים רבות.

במשך תקופת הסכסוך הוצא ‘חרם’ ע”י ביה”ד ורבני ברסלב אסרו לקנות או לשכור את השטחים בכל מתחם בית המלון. ‘החרם’ שכובד באדיקות על ידי חסידי ברסלב השאיר את המלון ריק במשך שנים רבות.

בשנים האחרונות בית המלון נמכר במחיר מוזל לגוי מקומי שהחל להשכיר את חדרי המלון ליהודים הבאים לאומן, הסופרמרקט הצמוד למתחם המלון נמכר גם הוא ליהודים.

השבוע, קיבלו הרוכשים הודעה כי עליהם לפנות את המתחם. הרוכשים טוענים כי לא ידעו על הסכסוך הקיים, וכי רכשו את המתחם בצורה חוקית ובידיהם קיימים מסמכים המעידים על כך. מבירור שעשה הגוי האחראי על המתחם נודע לו כי בית המלון נרשם בטאבו על שמם של משפחת קנפלר.

לאחר שגילו הרוכשים את רישום המלון בטאבו על שמם של בעלים אחרים, נזדעקו וטענו כי המסמכים החדשים שהוצגו הינם מזוייפים מעיקרם, ומבחינתם הרכישה שלהם נעשתה באופן חוקי והם הבעלים הבלעדיים של המתחם.

בעל המלון החל במחאה משלו ותלה על בנין המלון מודעות ענק בהם נכתבו הדברים הבאים ‘באובייקט מתבצע תפיסה והתקפה’ המחאה מסוקרת בהרחבה בתקשורת המקומית הטוענת כי יהודים משתלטים על נכסים של המקומיים.

בית המשפט האזורי אמור בשבועות הקרובים להכריע ולקבוע בענין.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.