אבל כבד עם פטירתו מדום לב של הגאון הגדול רבי שמואל אויערבך זצ”ל

וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה' • אבל כבד בעולם היהודי כולו עת היכתה הבשורה המרה אמש על פטירתו הפתאומית מדום לב של הגאון הגדול רבי שמואל אויערבך זצ"ל

רבי שמואל אוירבאך זצ''ל במירון // צילום: ארכיון צביקה לבל

הגאון הגדול רבי שמואל אויערבך זצ"ל נולד בשכונת שערי חסד בירושלים בתאריך י' תשרי תרצ"ב, לאביו מרן פוסק הדור הגאון הגדול רבי שלמה זלמן אויערבך זצ"ל.

כבר בבחרותו התפרסם בגאונותו ובשקידתו העצומה בתורה הקדושה, שמו של הנער שמואל נודע בעולם הישיבות, וכבר בצעירותו מונה לכהן כראש ישיבת "שם עולם" של חסידות אמשינוב. לאחר מכן התמנה בידי הגאון רבי מרדכי אליפנט לר"מ בישיבה.

כשהגיע לפרקו נישא לרעייתו הרבנית מרת רחל אויערבך ע"ה, בת הרב פנחס אליעזר פקשר מירושלים, אשר על שמה הוא קרא את חלק מספריו שיצאו לאור. מאז פטירתה, התגורר רבי שמואל זצ"ל סמוך לישיבת "מעלות התורה" אותה הוא הקים באייר תשמ"ב בשכונת שערי חסד בירושלים.

רבי שמואל אוירבך זצ"ל היה בקיא בכל מכמני התורה ועסק אף בתורת הקבלה והסוד.

אחד מתלמידיו של רבי שמואל זצ"ל, ר' שמואל טולדנו המתגורר כיום בביתר עילית סיפר על קרבתו של רבי שמואל לברסלב, וסיפר כי כשלמד בבחרותו בישיבת 'בית התלמוד' נהג לומר את ה'ליקוטי תפילות' של מוהרנ"ת מברסלב זצ"ל, כשראו החברים הליטאים בישיבה שהוא לומד בספרי רבי נחמן מברסלב ותלמידו, כעסו והחלו להקניטו, במענה לטענותיהם אמר כי ישאל את דעתו של הראש ישיבה רבי שמואל אוירבך זצ"ל בענין, כשנכנס לראש ישיבה סיפר לו את טענותיהם של המתנגדים, הראש ישיבה ענה ואמר לתלמידו שימשיך באמירת הליקוטי תפילות, והוסיף ואמר כי מוהרנ"ת מברסלב היה סביו וכי מקובל במשפחתו שהם צאצאים למוהרנ"ת מברסלב זיע"א.

 

תגובות

ברוך דיין האמת

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ו אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.