קידוש ה' באומן • תחרות ארגוני ההצלה של 'איחוד הצלה' ומד"א ישראל באומן נמשכת במלוא המרץ ומביאה עמה את התוצאה שלא חשבו עליה מראש: קידוש ה' גדול! והכנעת ראשי הארגונים האנטישמיים שנלחמו בשנים האחרונות נגד היהודים באומן • "כי יש ענין שנתהפך הכל לטובה"

מעמיסים ציוד רפואי לחולים באומן צילום: באדיבות המצלם
מאת: מערכת "אומן שלום" | י"ב כסלו תשע"ח שתף
הגדל כתב:

התחרות באומן שעושה קידוש ה'  • תחרות ארגוני ההצלה של 'איחוד הצלה' ומד"א ישראל באומן נמשכת במלוא המרץ ומביאה עמה את התוצאה שלא חשבו עליה מראש - התוצאה: קידוש ה' גדול והכנעת הארגונים האנטישמיים שנלחמו שנים נגד היהודים המבקרים באומן.

תושבי הקהילה היהודית באומן שסבלו מרורות מהאנטישמיות באומן, לא האמינו שהישועה תגיע מהמקום הכי לא צפוי, ותכניע את ראשי הארגונים האנטישמיים שהצרו והפריעו לפעילותם של חסידי ברסלב והתיירים היהודים המבקרים בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א במשך השנים האחרונות.

פעילותם של ארגוני ההצלה באומן החלה לפני ראש השנה אשתקד, כאשר מד"א היו החלוצים הראשונים שהתנדבו ופתחו באומן קורס הצלת חיים להכשרת כוננים מתושבי הקהילה היהודית המקומית שיהיו זמינים להגשת עזרה ראשונה במקרה הצורך בהצלת חייהם של המבקרים היהודים הבאים להתפלל בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן.

תושבי הקהילה שעברו את הקורס בהצלחה הוכיחו את יעילותם המקצועית בהצלת חייהם של המבקרים באומן לאור האירועים שהתרחשו בחודשים האחרונים -  'איחוד הצלה' גם הם נרתמו למשימה ושלחו ציוד רפואי מציל חיים שישמש את הכוננים במקרים דחופים.

מד"א לא הסתפקה בהעברת הקורס ושלחה מטעמה אמבולנס ישראלי שיפעל בכל תקופת השנה ויעמוד לשירות ציבור המבקרים באומן ויסייע בפינוי החולים בעת הצורך לבתי חולים באוקראינה, ההצלחה הובילה לשיתוף פעולה מדהים בין הכוננים של 'איחוד הצלה' תושבי קהילת אומן ומד"א שנעזרים ועובדים בשיתוף פעולה ביד אחד למען הצלת חיים באומן.

גם בימים אלו התחרות בין הארגונים לא עוצרת לרגע וממשיכה במלוא המרץ - המרוויחים הגדולים מהתחרות הם אנחנו - ציוד רפואי מהמתקדמים בעולם נשלח בכל העת לשימוש הכוננים באומן וגורם לקידוש ה' גדול, פעילות הארגונים העושים הכל בכדי להתייעל למען המבקרים באומן, מתפרסמת גם בתקשורת המקומית באומן, התושבים המקומיים משתהים לנוכח פעילותם העצמאית של ארגוני ההצלה היהודים.

בשל המתיחות בשנים האחרונות בין המקומיים לתושבים היהודים שהגיעה בעקבות התערבותם של גורמים אנטישמיים בעלי אינטרסים שהתסיסו את התושבים המקומיים נגד היהודים באומן - עסקני ברסלב באומן הבינו את הצורך והחשיבות לשינוי המצב, והחלו השבוע בחלוקת ציוד רפואי מתקדם לבתי חולים מקומיים באומן, במטרה לשפר ולהעמיק את יחסי השכנות בין תושבי אומן ואזרחי אוקראינה, לבין הקהילה היהודית והמבקרים הבאים לאומן.

ביום שלישי הקרוב יתקיים טקס חלוקת ציוד רפואי בבתי החולים המקומיים באומן, הציוד נתרם בהשתדלותם של איש העסקים נחמן שטיינברג, והעסקן חיים חזין, שגייסו תרומות עבור הציוד בסכום של מאות אלפי דולרים, מדובר בציוד רפואי מקצועי וחדיש שלא היה מצוי עד כה באומן, הציוד יחולק לחולים המקומיים תושבי העיר אומן.

פעילותם החיובית של היהודים מתפרסמת בימים אלו בתקשורת המקומית באומן ומעוררת אהדה גדולה בקרב התושבים הגויים כלפי היהודים  - דבר שעושה קידוש שם ה' גדול -  גם מר סרגיי מארגון 'סבבודה' שנלחם בעבר נגד היהודים ניצל את הבמה התקשורתית והתראיין - בתיעוד הראיון ניתן לשמוע את סרגיי מודה ליהודים על התרומה הגדולה שניתנה לחולים תושבי העיר אומן.

האמבולנס מטעם מד"א שישרת את ציבור המבקרים באומן

ציוד מציל חיים מטעם 'איחוד הצלה'

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר