דרמה בברסלב: שלושים שנה מאז ביקורו הראשון הרה"צ ר' יעקב מאיר שכטר שליט"א, ימריא מחר (חמישי) במטוס פרטי לאומן וישהה בראש השנה עם רבבות חסידי ברסלב הבאים להסתופף בקיבוץ הק' באומן

הרה"צ ר' יעקב מאיר שכטר שליט"א  
מאת: מערכת "אומן שלום" | כ"ב אלול תשע"ז שתף
הגדל כתב:

דרמה בברסלב: שלושים שנה מאז ביקורו הראשון באומן, ימריא הרה"צ ר' יעקב מאיר שכטר שליט"א מחר במטוס פרטי לאומן וישהה בראש השנה עם רבבות חסידי ברסלב הבאים להסתופף בקיבוץ הק' באומן.

הרה"צ ר' יעקב מאיר שכטר שליט"א  ביקר באומן לראשונה בחייו  לפני 30 שנה עם קבוצת רבנים בחסידות ברסלב שמסרו את נפשם בכדי להגיע לקברו של רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן. באותה העת רוסיה הייתה מדינה קומוניסטית ומסוכנת עבור המבקרים הזרים,  הנסיעה לאומן הייתה כרוכה בסכנת חיים של ממש, על מסירות הנפש של משתתפי הקבוצה פורסם רבות בברסלב.  

מאז אותה נסיעה מפורסמת, הרה"צ ר' יעקב מאיר שכטר שליט"א ממנהיגיה הבולטים של חסידות ברסלב לא ביקר שוב באומן, במשך שנים בראש השנה התפלל עם חסידי ברסלב בביהמ"ד 'ברסלב שול' במאה שערים, בשנים האחרונות התפלל עם חסידיו בקיבוץ שהתקיים בקהילת 'קרן אור' בירושלים, למרות שבני משפחתו ואלפי חסידיו נסעו בהוראתו להשתתף בקיבוץ הק' באומן.

שלושים שנה מאז הנסיעה הראשונה נמנע רבי יעקב מאיר שכטר לטוס לאומן גם במשך ימות השנה, כאמור, מחר ימריא הרה"צ ר' יעקב מאיר שכטר שליט"א במטוס פרטי  לאומן וישהה בראש השנה עם תלמידיו במתחם 'הקהילה' סמוך לרחוב שלום עליכם באומן.

הרב יטוס ככל הנראה מחר בשעה שמונה וחצי בבוקר עם בניו, גבאיו, ומקורביו מארה"ב שתרמו את הוצאות הנסיעה והטיסה במטוס פרטי שינחת בשדה תעופה באומן.

הרב ישעיה פריינד, איש סודו של הגרי"מ שכטר שליט"א בתגובה הבוקר לשמועות סביב נסיעתו של הגרימ"ש לאומן ראש השנה אומר כי "מדובר ברעיון טוב, אך לא מציאותי... מהבוקר קיבלנו מאות טלפונים בנושא, הלוואי שיכולנו לומר שזה קורה. אך בינתיים זה לא נכון". יחד עם זאת, יש לציין, כי הגרימ"ש תומך בצורה פעילה בנסיעה של חסידי ברסלב לאומן בראש השנה ואף מממן את עלויות הטיסה לאומן של כל בחורי קהילת חסידי ברסלב.

מבירור 'אומן שלום' עולה כי השמועות סביב נסיעתו של הרב יעקב מאיר שכטר לאומן מתוכננות למעלה משבועיים בקפידא ובמקצועיות רבה על ידי עסקנים ואישי ציבור שנערכים להטסתו של הרב לאומן, למרות ההכחשות והסודיות סביב הנסיעה, נראה כי הפעם זה רציני מתמיד.

מדובר בדרמה של ממש שתמשוך אחריה עוד אלפי יהודים מכל העולם שיגיעו לאומן.

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
קמפיין השנה מבית 'שיח השדה'
חדשות ברסלב
קמפיין השנה של ארגון שיח השדה לקראת ימי הקיבוץ הקדוש באומן
ההיסטוריה חוזרת!
חדשות אומן
ראש ממשלת אוקראינה מר ולדמיר גרויסמן התחייב לפעול להחזיר את הקלויז של מוהרנ"ת זצ"ל באומן לידי חסידות ברסלב
הגרי"מ שכטר מגיע לאומן
חדשות אומן
דרמה בברסלב: שלושים שנה מאז ביקורו הראשון הרה"צ ר' יעקב מאיר שכטר שליט"א, ימריא מחר (חמישי) במטוס פרטי לאומן
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר