משלחת פרלמנטרית מקייב הגיעה בשליחותו של ראש ממשלת אוקראינה לביקור בציון רבי נחמן מברסלב. בין המבקרים סמנכ"לית משרד החוץ, נציגי משרד המשפטים האוקראיני ושגריר ישראל שהתלווה לביקור שהתקיים אמש (שלישי) באומן - מה היה מטרת הביקור? האם חברי המשלחת באו להתרשם מההכנות לקראת בואם של ההמונים לראש השנה? כל הפרטים בכתבה

הפגישה במשרדי הקלויז באומן צילום: איחוד ברסלב באומן
מאת: מערכת "אומן שלום" | י"ח תמוז תשע"ז שתף
הגדל כתב:

אוקראינה ניצבת בתקופה האחרונה בפני דילמה לא פשוטה, מהגרים בלתי חוקיים מרחבי העולם מציפים את המדינה ומצליחים להיכנס אליה באמצעות מדינות בהם אין צורך באשרת כניסה (ויזה), בפרלמנט האוקראיני בקייב התקיימו בשבועות האחרונים מרתונים של דיונים במטרה לפתור את בעיית ההגירה, ההצעה העיקרת שהועלתה בפרלמנט היא להחזיר את חיוב אשרת הכניסה (ויזה) לאוקראינה ממדינות בהם מגיעים המהגרים.

ל'אומן שלום' נודע כי העיר אומן  - הועלתה בוועדה הדנה בנושא בעיית ההגירה, ונטען כי ישראל היא בין המדינות שמהם מגיעים מהגרים ומציפים את עיירת אומן, ובשל כך, יש דרישה לצרף את מדינת ישראל למדינות בהם יחוייבו התיירים מישראל באשרת כניסה -  המשמעות: ביטול פטור מויזה לישראלים הנכנסים לאוקראינה.

יו"ר 'איחוד ברסלב באומן' הרב ר' נתן בן נון הוזמן השבוע לפגישה עם סגן ראש הממשלה ועם נציגי משרד החוץ. בפגישה, הובהר לחברי הוועדה את מטרת ביקורם של התיירים היהודים, שכל מטרתם ורצונם להגיע להתפלל בקברו של רבי נחמן מברסלב הטמון באומן.

בפגישה הוסבר לחברי הוועדה על פעילותם של תושבי קהילת אומן המפעילים את מקומות האירוח והלינה עבור התיירים המגיעים בהמוניהם, ובשל הביקוש הגובר להתפלל במקום קדוש זה, יש צורך בהקמת מלונות ומקומות לינה עבור המבקרים הרבים, מנהלי המלונות המארחים את התיירים מתגוררים באומן, ויש צורך בהקמת מוסדות לימוד עבור ילדיהם, וכי לא מדובר בתופעת הגירה שהולכת ומתרחבת.

בהוראתו של ראש ממשלת אוקראינה נשלחו נציגי הוועדה לאומן, בכדי לראות מקרוב את הפעילות הנעשית סביב קברו של רבי נחמן מברסלב בעיר אומן. כאמור, אמש (שלישי) הגיעו חברי המשלחת לביקור באומן כאשר אליהם התלווה שגריר ישראל בקייב ועסקנים נוספים.

בתום הסיור נפגשו חברי המשלחת לפגישה ידידותית שהתקיימה במשרדי 'איחוד ברסלב באומן' בקלויז, בפגישה דנו בבעיות והקשיים של השנים האחרונות הבאים מצידו של ראש העיר אומן וגורמים אנטישמיים המצרים את צעדיהם של העסקנים והתיירים הבאים לבקר במקום - בסיום הפגישה סוכם כי יחוזק שיתוף הפעולה בין הפרלמנט בקייב לבין נציגות חסידי ברסלב באומן, במטרה להקל על הפעילות הנעשית לטובת התיירים הרבים הבאים להתפלל בקברו של רבי נחמן מברסלב באומן.

צילום: אומן שלום, איחוד ברסלב באומן

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר