הקצין היהודי מאומן שזכה לקבורת ישראל • לייב גוראלניק ז"ל בן 89 מזקני יהודי העיר אומן הלך היום (רביעי) לעולמו - משפחתו של הנפטר התעקשה שלא לערוך קבורה יהודית כשרה - קהילת אומן התאגדה והפעילה מסע שכנועים מתיש שצלח והמנוח זכה לקבורת ישראל ולמסע הלוויה בציונו של רבי נחמן מברסלב באומן

לייב גוראלניק ז"ל צילום: אומן שלום
מאת: מערכת "אומן שלום" | כ"א אייר תשע"ז שתף
הגדל כתב:

בקהילת אומן התקבלה היום (רביעי) הבשורה על פטירתו של לייב גוראלניק ז"ל יהודי בן 89  - עסקני קהילת אומן שקיבלו את ההודעה על פטירתו של לייב ז"ל יצרו קשר עם בני המשפחה על מנת להסדיר את ענייני הקבורה, משנודע להם כי בתו של המנוח מתעקשת שלא לקוברו בקבורה יהודית, החלו חסידי ברסלב תושבי העיר אומן להפעיל מסע שכנועים על בני המשפחה –  מסע השכנועים צלח והמנוח נקבר בקבורה יהודית כשרה.

חיים חזין שהיה הממונה על הקשר עם בני המשפחה מספר ל'אומן שלום'  "לייב ז"ל שירת בצבא האדום בימי מלחמת העולם השנייה והגיע להישגים גבוהים בניצחון על הנאצים, משפחתו של לייב התנגדה לקיים קבורה יהודית כשרה וביקשה לקיים למנוח טקס קבורה כמקובל אצל אנשי צבא אוקראינים הקוברים את גיבורי המלחמה עם מדי הצבא ומדליות הניצחון שקיבל במשך חייו על הישגיו במלחמה בצבא האדום... (ללא טהרה ותכריכים). לאחר מסע שכנועים הצלחתי לדבר על ליבו של הנכד. הסברתי לנכד שתהליך הטהרה לא יקח יותר מחצי שעה, וב"ה הנכד הסכים, בסיום הטהרה שנערכה למעלה משעה שיכנעתי  את בני המשפחה להביא את הנפטר לציון רבי נחמן מברסלב, ולמרות ההתנגדותם הנחרצת בסופו של דבר הסכימו גם לכך..".

לייב גוראלניק ז"ל היה מאחרוני זקני יהודי אומן שהיו חלק מהמניין המאורגן שהתקיים מדי יום קרוב ל- 15 שנה בציון רבינו הק'. בשנים האחרונות נפטרו מרבית חברי המניין ולייב ז"ל המשיך להגיע לציון הק' גם בשנותיו האחרונות.

הלווייתו התקיימה בקברו של רבי נחמן מברסלב זיע"א, כאשר תושבי הקהילה אמרו קדיש ותיקון הכללי לעילוי נשמתו, לאחר מכן הובא לקבורה בבית החיים היהודי החדש באומן. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

תודה מיוחדת לכל חברי קהילת אומן שעזרו ופעלו להבאתו של לייב ז"ל לקבורה יהודית ביניהם יו"ר הכנסת אורחים אומן הרב גלעד אטש, העסקנים חיים חזין, שמעון בוסקילה, חיים ברוך, מנחם אסטרייכר, זלמן חצקלוביץ ועוד. 

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר