'אובר' מצליחה להוזיל משמעותית את מחירי הנסיעות לאומן • 4 חודשים עברו מאז שהחלה ענקית שיתוף הנסיעות 'אובר' את פעילותה באוקראינה, יותר ויותר ישראלים משתמשים בשירות הנסיעות שחוסך משמעותית את עלויות ההתניידות באוקראינה והנסיעה לאומן • 'אומן שלום' בדק ומצא כי מחיר הנסיעה עם 'אובר' חוסך לנוסעים כ- 50% מעלות הנסיעה המקובלת עד כה • כל הפרטים בכתבה

'אובר' אוקראינה צילום: uber
מאת: מערכת "אומן שלום" | א' אייר תשע"ז שתף
הגדל כתב:

לפני 4 חודשים בתאריך ט' שבט, פרסמנו כאן ב'אומן שלום' כי ענקית שיתוף הנסיעות 'אובר' החלה להפעיל את שירותיה ברחבי אוקראינה. בדקנו את עלויות הנסיעה לאומן באפליקציית החברה שהסתכמו במחירים של 35 דולר עד 40 דולר. 'אומן שלום' עקב אחרי השימוש בשירות החדש שהביא לתוצאות מעניינות: 'אובר' מצליחה להוזיל משמעותית את מחירי הנסיעה לאומן.

4 חודשים עברו מאז שהחלה ענקית שיתוף הנסיעות 'אובר' את פעילותה באוקראינה, יותר ויותר ישראלים משתמשים בשירות הנסיעות 'אובר' שחוסך משמעותית את עלויות ההתניידות באוקראינה והנסיעה לאומן - למערכת האתר מגיעות פניות של נוסעים המדווחים כי השימוש בשירות החדש אינו מאכזב! - 'אומן שלום' עקב אחר הנסיעה לאומן של אחד מאנ"ש שנוסע לעיתים תכופות לאומן ומשתמש בשירות החברה שמסיעה אותו לאומן במחיר של 43$ בלבד לעומת המחירים המבוקשים בשוק ונעים בין 80$ - עד 120$ (תלוי בסוג הרכב).

הנהג של 'אובר' עצר להרעננות בדרכו לאומן - צולם השבוע על ידי משתמש קבוע בשירות

המחיר שנדרש הנוסע לשלם עבור הנסיעה לאומן 1143.70 גריבנה = 43$

הנהג הגיע ליעדו - קרית ברסלב באומן

האם השירות יפגע במפעילי הנסיעות הפעילים באומן? התשובה היא חד משמעית: לא.

אוּבֶּר היא חברה אמריקאית המספקת שירותי תחבורה שיתופית ומפעילה את האפליקציה Uber , המאפשרת יצירת קשר והסעה בתשלום בין נהגים לנוסעים. החברה מפיצה יישום סלולרי המאפשר יצירת קשר בין נהגים לבין נוסעים פוטנציאליים. הטכנולוגיה מאפשרת את החיבור בין הנהגים לנוסעים ומספקת גם את אמצעי התשלום, ובתמורה לכך גובה עמלה יחסית מתוכו. בשונה מישראל ומדינות אחרות בעולם, טרנד הטרמפים בתשלום באוקראינה קיים כבר עשרות שנים, בעלי הרכבים המקומיים מחפשים הזדמנויות ואפשרויות מזדמנות בכדי לכסות את העלות הגבוהה של תחזוקת הרכב, ואם אפשר להרוויח כסף גם זה בא בחשבון.

האפליקציה של 'אובר' עושה להם את העבודה ונכנסת במהירות לתודעת בעלי הרכבים המצפים ללקוחות המזדמנים שיסעו ברכבם ליעד המבוקש. בשימוש השירות באוקראינה ישנם מעלות וישנם חסרונות רבים שלא לטובת מזמיני השירות, מלבד החיסכון בעלויות הנסיעה, זמינות הנהגים היא מעלתה העיקרית של השירות שמוכיחה את יעילותה, נוסע שלא התארגן מראש ולא הזמין מונית לאומן או ליעד אחר, יוכל בכל רגע נתון להפעיל את האפליקצייה שתזמין את הנהג הנמצא בקרבת מקום, הנסיעה יעילה וחסכונית מאוד לנוסעים המעוניינים להתנייד במרכזי העיר קייב או בכל מקום אחר – המחירים נגבים באמצעות מונה שמופעל באפליקצייה ומוצג לנוסע מיד בסיום ההגעה ליעד המבוקש - על פי תקנון החברה הנהג אינו יכול לדרוש מעבר למה שמוצג במונה, אי ציות לתקנון תביא לפיטורו של הנהג משירות החברה.

חשוב לציין כי בנסיעה מרוחקת מחוץ לעיר כדוגמת אומן הרחוקה משדה התעופה בוריספול – קייב כ- 280 ק"מ הנהגים יכולים לסרב להזמנה, משום שהנוסע ישלם על כיוון אחד ובחזרה לקייב הנהג יחזור עם רכבו ללא נוסעים, לעומת הנסיעה במרכז העיר שבה הנוסעים זמינים יותר. במקרה של סירוב הנהג לנסיעה לאומן או לכל יעד אחר מבוקש באוקראינה חסידי ברסלב משתמשי השירות שהתנסו ב'אובר' ממליצים לפעול בדרכים הבאות, לא להודיע לנהג את יעד הנסיעה (במקרה שלנו מדובר באומן) עד שכבר נסעתם כמה ק"מ טובים, הנהגים שנוסעים לאומן זקוקים לעבור דרך מרכז העיר קייב, הגעתם למרכז העיר! בקשו מהנהג להגיע לאומן (או לכל יעד אחר מרוחק שתבקשו) אם הנהג יסרב בגלל המרחק, תבטיחו לו טיפ תוספת של כמה דולרים בודדים – זה עובד.

השירות של 'אובר' מסייע לנוסעים לאומן הנוחתים בנמלי תעופה מרוחקים בערי אוקראינה השונות, הנוסעים יכולים לתכנן את הנסיעה כמה ימים קודם ולתאם עם הנהגים המקומיים הנוסעים ליעד הרצוי, האפליקציה מאפשרת ליצור קשר עם הנהג ואפילו לקבל אינפורמציה על סוג הרכב ועל מקומות ישיבה זמינים ועוד.

לתשומת לבכם! הנסיעה בשירות 'אובר' מומלצת לדוברי השפה המקומית. מטעמי ביטחון, מומלץ להיעזר בחברות נותני השירות היהודים המנהלים את חברת ההסעות המוכרות המציעים נוחות ובטחון מירבי לנוסעים לאומן ולקברי צדיקים באוקראינה.

הבקשה באפליקצייה

המידע של האפליקצייה

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר