ב'אומן שלום' ממשיכים לסקר את מוקדי האירוח והלינה באומן לרווחת עולי הרגל לציון רבינו הק' - והפעם מלון 'אומן אין' באומן - המלון הוותיק מבין רשת המלונות בהנהלתה של משפחת סולרש • מאת שמעון בקר

  צילום: יח"צ
מאת: שמעון בקר | כ"ט ניסן תשע"ז שתף
הגדל כתב:

"תמיד יש פעם ראשונה", את המשפט הכה שגור בפה כל, ניתן לייחס כמעט לכל פעולה בחיינו. עבורנו, אנשי מוהר"ן, הפעם הראשונה באומן זה משהו שקשה מנשוא עד בלתי אפשרי לתרגם למילים. יש הרואים את הגעתם לראשונה אל עיר הגעגועים כיום הולדתם השני. יש המציירים את החוויה כשל תינוק הנעמד לראשונה על רגליו ויש, כמוני למשל, אשר ממעיטים ב"למה ואיך" ופשוט מרגישים.

היום, עת התיישבתי לסקר את מתחם האירוח "אומן אין" באופן אישי אני חש סגירת מעגל, שכן שם התארחתי כשדרכתי לראשונה על אדמת אומן. צעיר בימים הייתי וגם לא אחד שלעלות על מטוס זה דבר שגרתי עבורו. למרות שטסתי ל24 שעות, המזוודה הייתה מלאה, בהתעקשותה של אמי שתחי', להלן היידישע מאמע, מנות חמות, קרות ופושרות. בכל זאת אוקראינה של פעם אתם יודעים, עם כל הסטיגמות הידועות כל כך לאנ"ש. סטיגמות שהתנפצו לרסיסים קטנים עת נכנסתי בשערי המלון "אומן אין".

לזכותו של בעלי המקום, הר"ר נחום סולרש הי"ו, יאמר כי היה הראשון לזהות את המגמה המסתמנת-צמיחתה של אומן היהודית היום וככזה העמיד בית הארחה ראוי לשמו. כזה שכבר מאז היווסדו היה הרבה יותר מלון מאשר אכסניה.

גם היום, עת מלונות, מלוניות ובתי הארחה, רובם ככולם ברמה מעבר למשביעת רצון, קורצים לתייר היהודי לאורכה ורוחבה של איזור פושקינה, "אומן אין" שומר על מקומו בצמרת הגבוהה ולאחרונה אף משתדרג. משפחת סולרש לא נחה על זרי הדפנה והיום בצמוד למלון "אומן אין" נבנה בניין בוטיק "אומן סוויטס"-בניין בן 3 קומות בעל 12 סוויטות, חלקן בנות 2 חדרים לרווחת משפחות עם ילדים או מכרים שחפצים להשתכן יחדיו ועדיין לשמור על פרטיותם הבסיסית.

חידוש נוסף הוא הקמת בניין בן 4 קומות בעל 18 חדרי אירוח מרווחים העונה לשם "148" הכולל חדר אוכל ואולם ארועים מפואר, אשר נחנך במקום לפני חג הפסח תשע"ו. האולם מכיל כ-300 סועדים ומתאים להפקת ארועים גדולים כמו חתונה ובר מצווה וגם לארועים קטנים יותר כמו שבע ברכות, בריתות ועוד.

המלון "אומן אין" הוא אחד מהקרובים יותר לציון הק', אך שוכן במיקום שקט ופסטורלי, מה שקרוי בסלנג הישראלי "המרכז השקט". המלון כולל חדרים נאים המאובזרים היטב עם קריצה בולטת לסטנדרטים של המערב. החדרים מרווחים וממוזגים, כאלה המתאימים ליחידים, זוגות, משפחות וקבוצות. המלון מציע מקווה פרטי לגברים, חדר אוכל מפואר המגיש ארוחות גלאט כושר ברמה גבוהה ומאובטח ע"י חברת שמירה מנוסה 24/7.

עושה רושם כי חוויית האירוח של משפחת סולרש מתחילה ביישוב הדעת והחום בו מתקבל כל אורח. המקום מנוהל ע"י משפחה ישראלית חביבה אשר דואגת לפרטים הכי קטנים של האירוח במתחם, באהבה גדולה, מתוך תחושה של שליחות.

בנוסף לרמת האירוח הגבוהה, חשוב לציין כי משפחת סולרש, על אף האיכות הגבוהה שמציעה לאורחים, שומרת על רמת מחירים השווה לכל נפש, דבר לא מובן מאליו ברחוב היהודי של אומן היום. לאחרונה, בעלי המתחם יצאו במבצע, שלי, באופן אישי, לא זכור כמותו - מזמינים 2 לילות כולל ארוחות באחד ממלונות הרשת ("אומן אין", "אומן סוויטס", "148") ומקבלים לילה נוסף חינם.

לשמחתנו, אומן מציעה היום לעולה רגל היהודי שפע בדמות מגוון מוקדי אש"ל כשרים ומפוארים. "אומן אין" הוא בהחלט בצמרת הגבוהה של אלה ובעיניי אחד המומלצים ביותר.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר