פרסום הידיעות ב'אומן שלום' על התנכלותו של ראש העיר אומן ושל הארגונים האנטישמיים הפועלים נגד היהודים בעיר אומן הגיעה לדרגים הגבוהים בפרלמנט האוקראיני בקייב שזימנו בדחיפות את עסקני ברסלב לפגישה בנושא • המסקנות: תוגש תביעה משפטית נגד ראש העיר אומן שפעל בניגוד לחוק והרס את הגשר ללא צו מבית משפט

בפגישה עם ראש העיר אומן שלא עושה כלום למען התיירים בעירו צילום ארכיון
מאת: מערכת "אומן שלום" | ט' אדר תשע"ז שתף
הגדל כתב:

פרסום הידיעות ב'אומן שלום' על התנכלותו של ראש העיר אומן ושל הארגונים האנטישמיים הפועלים בשיתוף פעולה נגד היהודים בעיר אומן, הגיעה לדרגים הגבוהים בפרלמנט האוקראיני בקייב אשר זימנו בדחיפות את עסקני ברסלב לפגישה בנושא.

בפגישה שהתקיימה בשבוע האחרון, הוצגו בפני סגן ראש הממשלה בקייב, כתבות ותמונות המציגים את התנכלותם של ראש העיר והארגונים האנטישמיים המשתפים פעולה ביניהם במטרה להצר ולמנוע את הפעילות באזור הציון הק' למען רבבות התיירים המבקרים באומן.

כפי שפורסם ב'אומן שלום', בשבוע האחרון התפרסמה על ידי מנהלת שירות הגבולות של אוקראינה כי העיר אומן קיבלה את התואר המכובד כעיר המתויירת ביותר באוקראינה, הידיעה הזו קיבלה חשיבות יתר בקרב האישיים שהשתתפו בדיון, משתתפי הדיון מהמשרדים השונים בפרלמנט הופתעו מהממצאים שהוצגו לפניהם, והביעו את נכונותם לסייע ולפעול בכדי לשנות את המצב.

בסיום הפגישה עם סגן ראש הממשלה ואנשי משרדו זומנו עסקני ברסלב לדיון המשך אצל מנכ"לית ויו"ר משרד זכויות האדם באוקראינה (שהינה יהודייה), המנכלית שקיבלה לידיה את החומר, הזדעזעה מהממצאים המצביעים על התנהלות כושלת מצד ראש העיר אומן נגד רבבות התיירים היהודיים המבקרים באומן.

בפגישה עם המנכ"לית הושמעו הטענות על הריסת גשר הכהנים שנהרס על ידי ראש העיר אומן, ואשר בנייתו מתעכבת בשל דרישות הזויות מצד ראש העיר המעכב את הקמת הגשר המיועד למעבר הכהנים. בתגובה אמרה כי ראש העיר פעל שלא על פי החוק והרס את הגשר ללא צו מבית משפט כמקובל בחוק. המנכ"לית מצידה נתנה הוראה במשרדה לפעול מיידית ולהגיש תביעה משפטית נגד ראש העיר אומן.

יו"ר 'איחוד ברסלב באומן' הרב נתן בן נון שליט"א שהיה נוכח בפגישה אומר ל'אומן שלום': "יום לאחר הריסת גשר הכהנים, ביקשנו לפגוש את ראש העיר במטרה לפתור את בעיית החוקיות של הגשר, על פי בקשת ראש העיר, הגשנו לעירייה תוכניות בנייה שנעשו על ידי פרוייקטורים ומהנדסים מומחים בכדי לקבל אישורים תואמים, ראש העיר מצדו העלה דרישות שהסכמנו להם באופן מיידי בכדי לא לעכב את הקמת הגשר. לקראת סיום התהליך המתבקש, החל ראש העיר להציג דרישות נוספות והזויות שאין בסמכותנו לאשר זאת, ראש העיר דורש שנרחיב את הכביש ברחוב רבי נחמן מברסלב (בלינסקי לשעבר) בעוד מטר וחצי על חשבון שטח בית הקברות במתחם הציון, דרישה זאת הזויה ולא מציאותית".

עוד אומר ר' נתן: "הצגנו בפני מנכ"לית זכויות האדם את הדרישות ההזויות של ראש העיר, היא הבטיחה לסייע ולפעול בתקיפות נגד ראש העיר, התרשמנו מהפגישות עם הדרג המדיני בפרלמנט ונוכחנו לדעת כי ראש העיר אומן מהיום אינו רלוונטי עבורנו, הפגישות מולו הן בזבוז זמן וכסף רב, שום דבר לא נעשה מעבר לכך. בפגישות עם האישיים בפרלמנט קיבלנו הבטחה כי תוקם וועדה חדשה שתטפל בעתיד הקרוב בכל מה שקשור לעניינים הנוגעים לחסידי ברסלב והתיירים המבקרים באומן".

שאלנו את הרב בן נון מתי להערכתו יוקם גשר הכהנים שעיכוב בנייתו מונע את כניסתם של הכהנים לציון הק' - הרב בן נון אומר: "אנחנו עובדים בכל המרץ בכדי שהגשר יוקם בקרוב, קיבלנו הבטחות שהנושא יטופל ויקודם בדרגים הגבוהים שיתנו הוראה לאשר את הקמת הגשר, ברגע שיתקבל האישור, העבודה תיעשה מסביב לשעון והגשר ייבנה בתוך 3 ימים".

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר