מפרקים את אוהלי השינה באומן • ראש העיר אומן ממשיך להתנכל לחסידי ברסלב - שבועיים לאחר פירוק גשר הכהנים, הגיעו הבוקר (שלישי) עובדי עיריית אומן לפרק את האוהלים במתחם הלינה המשמש ללינה עבור אלפי חסידי ברסלב הבאים לימי ראש השנה לאומן בטענה כי האוהלים אינם חוקיים

מפרקים את אוהלי השינה - היום צילום: אומן שלום
מאת: מערכת "אומן שלום" | י"ח שבט תשע"ז שתף
הגדל כתב:

ראש העיר אומן ממשיך להתנכל לחסידי ברסלב - שבועיים לאחר פירוק גשר הכהנים, הבוקר הגיעו עובדי עיריית אומן לפרק את האוהלים במתחם הלינה המשמש ללינה עבור אלפי חסידי ברסלב הבאים לימי ראש השנה לאומן בטענה כי האוהלים אינם חוקיים.

שבועיים לאחר הריסת גשר הכהנים המוביל לציון רבי נחמן מברסלב באומן, בהוראת ראש העיר אומן הגיעו הבוקר (שלישי) עובדי העירייה בליווי משטרה לפרק חלק מהאוהלים במתחם אוהלי השינה המשמשים את חסידי ברסלב ללינה בימי ראש השנה, העירייה טוענת כי האוהלים לא חוקיים והוקמו ללא אישור תואם.

אוהלי השינה בקרית הלינה של אומן הוקמו לפני כ-10 שנים על ידי הנגיד הרב ישראל זינגר שהוזיל מכיסו ממון רב עבור מציאת פתרון הולם וזול ללינה עבור רבבות היהודים הבאים לימי ראש השנה לאומן, במשך השנים העסקנים המנהלים את מתחם האוהלים הגיעו להסדר חוקי עם ראש העיר הנוכחי והקודמים לפניו שאישרו את המשך הפעילות במתחם.

בערב ראש השנה תשע"ד הגיעו ארגון 'סבבודה' האנטישמי לפרק את מתחם האוהלים בגיבוי של 300 שוטרים אוקראינים, בכדי להרגיע את הרוחות, התקיימה בעירייה ישיבה דחופה בעניין, ונציגים מכל הצדדים ישבו למשא ומתן בכדי למתן את הרוחות. בסופו של דבר ניתנה הבטחה מראש העיר אומן כי חסידי ברסלב יוכלו להמשיך את הפעילות במתחם למרות התנגדותם של ארגון 'סבבודה'.

כאמור, ראש העיר אומן קיבל החלטה ברורה להתנכל ליהודים בכל דרך אפשרית, לאחר שנתן הוראה להוריד את גשר הכהנים, היום התקבלה החלטה להרוס את אחד האוהלים בקרית הלינה. ראש העיר אומן שבעירו קיימות כ-35 נקודות בנייה לא חוקיות שהוצאו להן צו הריסה מיידית שלח שוב את פעיליו להרוס דווקא את האובייקטים שנבנו במקום לטובת שהותם של התיירים היהודים בעיר.

 

 

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
תגלית מבגדד: ספרי ברסלב בכתב יד של יהודי עירק
חדשות ברסלב
באתר המכירות הפומביות 'קסטנבאום' נחשף לראשונה צילום כתב יד ספרדי של ספרי רבי נחמן
'הוא יגלה לך' - חיים גולד
חדשות מוסיקה
אמן הרגש והזמר היוצר חיים גולד לא מפסיק להפתיע והפעם עם סינגל חדש ומרגש 'הוא יגלה לך' שיר רגש שכולו ערגה וכיסופים
האיש שמפיץ את אור רבינו במדיה
חדשות ברסלב
צבי יחזקאלי - האיש שלא מתבלבל מהיריבים בתקשורת ומחוצה לה וממשיך בשליחותו בהפצת אורו של
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר