אומן: נרתמים לחיזוק הביטחון • בשל מקרי הגניבות והאלימות שאירעו בתקופה האחרונה בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א וברחובות הסמוכים לציון הק' התאספו היום (שני) תושבי הקהילה היהודית לאסיפה דחופה בראשות רב הקהילה הרב יעקב ג'אן שליט"א - העסקנים אומרים ל'אומן שלום' "המשטרה לא מעוניינת לדאוג לבטחונינו הגיע הזמן שאנו נעשה זאת בעצמינו ונדאג לביטחונם של תושבי הקהילה והמבקרים הרבים הבאים לאומן"

הרה"ח ר' יעקב ג'אן שליט"א לצד ר' אברהם לנדאו הי"ו צילום: אומן שלום
מאת: מערכת "אומן שלום" | י' שבט תשע"ז שתף
הגדל כתב:

בשל מקרי הגניבות והאלימות שאירעו בתקופה האחרונה בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א וברחובות הסמוכים לציון הק', התאספו הערב (שני) תושבי הקהילה היהודית לאסיפה דחופה בראשות רב הקהילה הרב יעקב ג'אן שליט"א. העסקנים אומרים ל'אומן שלום' "המשטרה לא מעוניינת לדאוג לביטחוננו, הגיע הזמן שאנו נעשה זאת בעצמינו ונדאג לביטחונם של תושבי הקהילה והמבקרים הרבים הבאים לאומן". באסיפה הועלו רעיונות והצעות לקידום תוכנית ארגון השמירה היהודית של 'השומרים אומן' שהוקם לקראת ראש השנה אשתקד, במטרה לספק בטחון לתושבי הקהילה והתיירים הרבים המבקרים באומן.

ל'אומן שלום' נודע כי בנוסף, הוחלט באסיפה שהתקיימה בראשותו של הרה"ח ר' יעקב ג'אן שליט"א, כי יחלו בקרוב, בבחירת עסקן, שישמש בתפקיד האחראי שיקדם את פעילותם של אירגוני השמירה וההצלה לטובת התושבים והתיירים באומן. כזכור, לקראת ראש השנה תשע"ז התקיימה אסיפה ראשונית בה הוחלט לאחד את כל נקודות השמירה הקיימות באומן לארגון אחד הנקרא 'השומרים אומן' שמטרתו לפקח ולדאוג על כל נושאי הביטחון באומן.

כחלק מתוכנית הקמת חברת השמירה הוחלט כי תפעל יחידת פטרול מקומית 24 שעות ביממה ע"י ארגון 'השומרים אומן' אשר תפטרל ברחובות פושקינה ובכל הרחובות הסמוכים לציון הק' לצורך הגברת תחושת הביטחון בקרב התושבים והמבקרים הרבים הבאים לאומן.

מאז ועד היום, פעילותו של ארגון 'השומרים אומן' נחלש בשל חוסר תקציב וחוסר היענות מצד חסידי ברסלב בעלי הבתים והדירות המתגוררים בישראל ובמקומותיהם שבסכום השתתפות מינימלית יכלו לדאוג לביטחון ראוי לנכסים שברשותם ואף לתיירים הרבים הבאים להתפלל בציונו של רבי נחמן מברסלב באומן.

הקמת ארגון חברת שמירה באומן היא דבר חיוני ונצרך להגנת התושבים והתיירים הרבים הבאים לפקוד את קברו של רבי נחמן מברסלב באומן, בעלי המלונות המארחים את המבקרים מספקים לאורחים ביטחון זמני על ידי הצבת שומר סמוך למלון, מעת יציאת האורחים מהמלון, האורחים אינם מוגנים, מן הראוי שבעלי המלונות ישימו לב למצב הביטחוני הרעוע ויתמכו גם הם בחברת השמירה החדשה שתספק בטחון כללי לכלל המבקרים והאורחים השוהים באומן.

מאז המקרה המזעזע שחיללו את קברו של רבי נחמן מברסלב בהשלכת ראש חזיר ותקיפת המתפללים, לא נעשה דבר מצד השלטונות המקומיים המתעלמים בשיטתיות מהצבת שמירה ובטחון שיגנו על התיירים הרבים כמקובל בשאר מדינות בעולם, התושבים הגויים מנצלים את היעדרותה של המשטרה במקום ופורצים מדי לילה לעסקים ולבתים של יהודים.

אחד העסקנים באומן אומר ל'אומן שלום' כי "עלות החזקת חברת שמירה מקצועית באזור עולה בסך הכל כמה אלפי דולרים בודדים, אם כל אחד מבעלי הדירות והבתים היה משתתף בסכום מינימלי זעום, היה אפשר להקים ארגון מכובד עם שמירה מקצועית שיפטרל וישמור בכל שעות היממה בכל האזור, בעלי הנכסים יזכו לשמירה על נכסיהם וגם התיירים הרבים הבאים לאומן יהנו מתחושת ביטחון שתלווה אותו לאורך כל שהותם במקום".

העסקן מסיים ואומר: "המשטרה לא מעוניינת לדאוג לביטחוננו הגיע הזמן שאנו נעשה זאת בעצמינו ונדאג בעצמינו לביטחונם של תושבי הקהילה והמבקרים הרבים הבאים לאומן"

זיכרו! בסכום זעום וקטן כל אחד מאיתנו יכול להיות שותף בביטחונם של היהודים הרבים הבאים לציונו של רבי נחמן מברסלב זיע"א שהבטיח: 'עבורי לא הפסיד איש, כי ממי שאני לוקח - לזה אני נותן!

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר