ענקית שיתוף הנסיעות 'אובר' מרחיבה את פעילותה באוקראינה: משתמשי האפליקציה הנוסעים לאומן כבר החלו להנות ממחירי נסיעות מוזלים לאומן ולשדות התעופה ברחבי אוקראינה - המחירים נעים בין 35 דולר ל 40 דולר • האם 'אובר' תצליח להוריד את מחירי הנסיעות פנים לאומן?

  צילום: uber
מאת: מערכת "אומן שלום" | ט' שבט תשע"ז שתף
הגדל כתב:

ענקית שיתוף הנסיעות 'אובר' מרחיבה את פעילותה באוקראינה ומגיעה ליעדים פופולאריים בקרב הנוסעים לאומן המשתמשים באפליקציה. הנוסעים לאומן כבר מדווחים כי הצליחו להוזיל את עלויות הנסיעה משמעותית.

אוּבֶּר היא חברה אמריקאית המספקת שירותי תחבורה שיתופית ומפעילה את האפליקציה Uber , המאפשרת יצירת קשר והסעה בתשלום בין נהגים לנוסעים. החברה מפיצה יישום סלולרי המאפשר יצירת קשר בין נהגים לבין נוסעים פוטנציאליים. הטכנולוגיה מאפשרת את החיבור בין הנהגים לנוסעים ומספקת גם את אמצעי התשלום, ובתמורה לכך גובה עמלה יחסית מתוכו.

נכון להיום אובר פעילה ב-449 ערים וב-66 מדינות ברחבי העולם, בהן התחבורה השיתופית הוכחה ככלי להפחתת כמות הרכבים על הכביש וצמצום גודש התנועה. מחקרים הראו כי בערים בהן אובר פעילה היא הצליחה להוריד את מחירי הנסיעה עד ל 50%.

השירות של 'אובר' מסייע לנוסעים לאומן הנוחתים בנמלי תעופה מרוחקים בערי אוקראינה השונות, הנוסעים יכולים לתכנן את הנסיעה כמה ימים קודם ולתאם עם הנהגים המקומיים הנוסעים ליעד הרצוי, האפליקציה מאפשרת ליצור קשר עם הנהג ואפילו לקבל אינפורמציה על סוג הרכב ועל מקומות ישיבה זמינים ועוד.

הנוסעים שהשתמשו בשירות במהלך השבועות האחרונים דיווחו כי שילמו 35 $ עד 40 $ עבור נסיעה ברכב פרטי משדות התעופה אודסה/קייב לאומן, מדובר בחיסכון של כמעט 50% מעלות הנסיעה הקיימת בשוק כיום.

בשונה מישראל ומדינות אחרות בעולם, טרנד הטרמפים בתשלום באוקראינה קיים כבר עשרות שנים, בעלי הרכבים המקומיים מחפשים הזדמנויות ואפשרויות מזדמנות בכדי לכסות את העלות הגבוהה של תחזוקת הרכב, ואם אפשר להרוויח כסף גם זה בא בחשבון. האפליקציה של 'אובר' עושה להם את העבודה ונכנסת במהירות לתודעת בעלי הרכבים המצפים ללקוחות המזדמנים שיסעו ברכבם ליעד המבוקש.

'אובר' אמנם מסייעת רבות בהוזלת מחירי נסיעות פנים ברחבי אוקראינה, אבל ברור כי התיירים הנוסעים לאומן יבחרו בחברה מוכרת הנשלטת על ידי יהודים מאנשי שלומינו היודעים לתת שירות ומענה לכל בעיה בה נתקלים הנוסעים שהזמינו את שירותם, נחסוך ולא נגיד כי הזול הוא ביוקר.     

האם האפליקציה תשפיע על המחירים של חברות הנסיעות בבעלות היהודים המפעילים נסיעות סדירות על הקו קייב ואודסה - לאומן וחזרה? ימים יגידו...

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר